Skocz do zawartości

Klej Soudal


merlin1212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ponieważ nie wiedziałem gdzie ten temat zapodać ,zapodaje na warsztacie.....Starsi i z doświadczeniem na pewno to wiedzą ale dla początkującyhch ta wiedza może być cenna.

Do rzeczy......klejąc TOTO0 i RWD 5 by Skazooo zauważyłem taka oto rzecz.....klejąc górę lub spód dobrze jest owinąąć model taśmą szarą lub inna pakową.Dociska a przedewszystkim po godzinie zdejmując ,zdejmuje się razem z nadmiarem kleju i nic nie wystaje.Nie trzeba tyle szlifować....

 

Klej SOUDAL poliuretanowy D4/B4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze podpowiem że najlepiej zwilżyć klejone elementy przez sklejeniem. Ja przecieram je wilgotną ściereczką (jeśli jest do np. styropian) albo przez kilka sekund moczę w wodzie (w przypadku listewek sosnowych).

Dokładnie. Klej bardziej się pieni przy okazji i wnika głębiej w drewno. Pracując na wakacjach w stolarni, stolarz właśnie wszystkie elementy zwilżał wodą przed klejeniem. Ponadto, woda przyspiesza proces klejenia. Podobnie jest z CA, który po zwilżeniu powierzchni lepiej wnika w balsę(choć sam w sobie też jest wystarczająco dobry).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją, gdzie musieliście pozbyć się kleju Soudal D4/B4 bez użycia skrobaka czy innego narzędzia? tzn chemicznie?. Zalałem sobie tym klejem dziób szybowca z laminatu i mam teraz wielki problem, bo klej totalnie związał a musze się tego pozbyć :/.

 

Znacie jakiś srodek, który go rozpuści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam nie wiedziałem gdzie zapytać a temat tyczy soudala wiec podpinam się pod temat

 

 

Czy mając poszycie balsowe z wewnętrzna stroną prze-laminowaną epidianem przykleję to do rdzenia styropianowego za pomocą soudala d4/b4? Czy chwyci elementy prze-laminowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.