Skocz do zawartości

Voyager Thunder Tigre


Rekomendowane odpowiedzi

Dawno dawno temu razem z tatą kupiliśmy sobie taki model żaglówki niestety , wtedy nie interesowaliśmy się w takim stopniu modelarstwem i model popływał tylko kilka razy ze względu na słabe rozwiązania zastosowane przez producenta ;p I teraz kiedy zdobyłem ciutkę doświadczenia i więcej pomysłów przychodzi mi do głowy postanowiłem przygotować model do pływania . Niestety jak to u nas w kraju bywa jak chce się polatać na lotnisku to wieje albo pada albo nie wiadomo co , więc ten model zapewni frajdę w warunkach nie odpowiednich dla samolotów .

 

A teraz do rzeczy , model i jego stojak obecnie prezentują się tak :

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Sorki za jakość zdjęć ale były robione w pośpiechu ;d

 

A teraz co chce zrobić :

-Serva zamontować w płytkach laminat/plexa

- Z profilu weglowego o przekroju prostokątnym zrobić orczyk orginalny (chinski plastyk) miał około 19 cm

- Wykonać przykrywkę na komorę z rc z plexy lub laminatu z odkręcanym deklem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z tego co się orientuje mleka w proszku maja pokrywki na wcisk , mówisz ze takich używasz,

czy woda nie dostanie się do środka kiedy fala "przejdzie" po pokładzie ? I druga sprawa czego używasz na szoty i inne olinowanie bo sznurek co był w zestawie dawno się skończył i nie mogę nic sensownego znaleźć.

 

Jaki najlepiej kupić odbiornik do takiej łódki bo stary został zalany przez wodę i nie działa ;/ ,

chodzi mi o jakiś w miarę tani odbiornik na 35mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje mleka w proszku maja pokrywki na wcisk

na wcisk to zdaje się mają mleka Bebylon a @ertman zaprezentował puszkę ze stajni nestle - NAN :D - sam uzywam takiej w moim jachciku i wody nie przepuszcza. jak dotad dla mnie jest to najlepsze, najtańsze i najprostrze rozwiązanie. wycinasz kawał puszki, nacinasz i zaginasz prostopadle brzeg (ten odcięty) w taki sposób aby zrobiło się coś w rodzaju kołnierza ok. 3 mm, który ułatwi potem wklejenie tego do wewnętrznej cześci pokładu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowaliśmy z robienia kołnierzy przy puszkach, szkoda czasu, wklejona na styk dziala równie dobrze. Wanty to linka stalowa + śruba rzymska bądź linka kevlarowa ze ściągaczem.

 

Na szoty użyć można nici szewskiej.

 

Co do odbiornika do łódki to powinien być 40mhz bądź 2,4ghz ale wiąże się to z wymiana radia. Koszt kompletu to około 200zl dla 2,4ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ertman

wykonanie kołnierza zajmuje 15 minut i wymaga jedynie nożyczek i szczypiec. bez kołnierza da się wkleić ale nie polecałbym tego niedoświadczonym osobnikom bo wymaga to naprawdę dobrego dopasowania otworu do puszki o samym klejeniu nie wspomnę, a kołnierz wszelkie nierówności wybacza no i oczywiście zapobiega podcięciu żył... :)

 

co do szotów to ja kiedyś kupiłem nić chirurgiczną ale taką co się nie rozpuszcza po tygodniu :) i było ok, nie wiem czy teraz są takie nici dostepne, mozna zapytać w aptece lub sklepie medycznym. nić była koloru zielonego, trochę rozciągliwa ale nie do zerwania w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dobra puszke mam i wykonam kolnierz ;p

 

Czy wg was plecionka wędkarska nadaje sie na szoty ?

 

Czemu odbiornik powininen byc na 40 mhz , chcialbym jakis 35 poniewaz nie mam zamiaru do jednego modelu kupowac aparature i odbiornik na taka czestotliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej częstotliwośći wyczytałem ze prawo jest do :ass: :P

Na szoty zakupiłem jakaś poliestrowa linkę 0.3 mm trochę wydaje się cieńka ale jest mocna i się nie rozciąga . może jeszcze kupie plecionke 0.8 mm bo taka znalazłem w sensownej cenie i ilośći .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej częstotliwośći wyczytałem ze prawo jest do :ass: :P

Na szoty zakupiłem jakaś poliestrowa linkę 0.3 mm trochę wydaje się cieńka ale jest mocna i się nie rozciąga . może jeszcze kupie plecionke 0.8 mm bo taka znalazłem w sensownej cenie i ilośći .

Można spytać gdzie znalazłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.