Skocz do zawartości

ciąg silnika 2,5 cm ?


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak mam model górnopłata na silnik mvvs 2,5 ccm. Model waży ok. 1500g. Na pełnym gwizdku pionowo nie leci tylko zawisa na chwile i spada więc podejrzewam że ma coś ponad 1-1.2 kg ciągu. Ale dokładnie to tego nie mierzyłem więc nie podam dokładnie. Ale dobre i to :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki do modeli prędkich na uwięzi mają obroty ponad 40 tyś.i 2,5KM ,nie pytałem się o ciąg.Rozmawiałem niedawno z kolegą Andrzejem Rachwałem który posiada takie silniki. Andrzej produkuje do nich świece i śmigła a silniki jego koledzy z Charkowa instytutu lotniczego,jest to produkcja kilka sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MVVS 2.5 na smigle 8x4 ma ciagu ok 0.9 - 1kg (zaleznie od tlumika i paliwa)

MVVS 3.5 na smigle 9x4 ma ok 1.2 - 1.3 kg (jw.)

 

Pytanie podstawowe - do czego Ci ta informacja? Jeżeli z ciekawości to ma ok 1kg.

Jeżeli do projektu modelu to im lżejszy zrobisz model tym bedzie lepiej.

Kombaty 1m i masie ok 0.8kg latają na silniku 2.5cm3 jak rakieta - bez wzgledu na marke silnika: OS, MVVS itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi właśnie o takiego kombata , zamierzam w niedalekiej przyszłości polatać czymś takim .

 

Jak narazie mam za sobą 3 lata tłuczenia szybowców i kilka miesięcy przelatanych na pierwszym elektrooszybowcu , pierwsze loty elektro trenerkiem również mam obcykane za jakieś 2 tygodnie kończe budowe kombata tyle że elektrycznego :jupi:

 

zamierzam niedługo zbudować pierwszy model z napędem spalinowym a potem właśnie coś szybszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.