Skocz do zawartości

Ultron 3D - by noker


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

mam pytanie odnośnie sterowania wysokością i kierunkiem.

Autor projektu zastosował linki i ja również chciałem coś takiego zrobić.

Mam więc pytanie.

Czy linka ma być przepleciona przez ramię serwa czy wklejona (zamocowana na stałe.

Jeśli byłaby wklejona istnieje możliwość "wytrymowania" za pomocą właśnie tej linki.

Tylko czy takie rozwiązanie nie będzie się przemieszczało samoczynnie w locie.

Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tego typu sterami??

 

Mój ultron ma już kadłub i ogonek, zastały tylko skrzydła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam może za głupie pytanie, ale na ile minut lotu starczy pakiet turnigy 1000mAh 3S.

 

Wg. moich obliczeń przy prądzie 15A jest to tylko 4 minuty. Też mam ten silnik i zastanawiam się nad pakietem.

Ale chyba nie będziesz na pełnym gazie ciągle latał? :D Jeszcze zwróć uwagę na maksymalny prąd rozładowania pakietu, żeby nie był mniejszy nie prąd pobierany przez silnik (warto mieć też trochę na zapas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stałem się też szczęśliwym posiadaczem ultrona :D . Przed oblotem miałem wątpliwości czy dobrze jest wszystko, czy wychylenia sterów nie za duże. Sugerowałem się tym, że model nerwowy i powinny być małe wychylenia. Jednak model okazał się mułowaty. Po zwiększeniu model BAJKA. Po 2 min wyszedł mi lot na żyletę trochę przypadkowo ale było. Leciutki i fajnie szybuje. Teraz tylko pomalować co by odróżnić w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Troszkę spóźniona odpowiedź ale może komuś się przyda. Autsajder1983- zrobiłem kilka ultronów i sterowanie linkami jest dobre bo lekkie,

linki przepleć przez ramiona i zamocuj do stateczników na gotowo następnie możesz wyregulować ustawienie serw i stateczników, a po skończonej operacji przyklejasz linkę do

ramienia serwa kropelką CA. i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zapomniałem Wam napisać, że zeszłej jesieni Ultron zaliczył drugiego Crash'a w niebrzegowie i już nie wstał, nie otrzepał skrzydełek i nie poleciał.

Ja tylko otrzepałem skrzydełka /bo są w wykonaniu pancernym/ i wypatroszyłem elektronikę z kadłuba.

 

Skrzydła leżakują na trzeciej półce od góry w modelarni, kadłub 'sie kiedyś dorobi' jak będzie czas, którego jest coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.