Skocz do zawartości

profil skrzydeł fw-190


kacper96

Rekomendowane odpowiedzi

Adam dał doskonałą radę. :wink:

Ja dodam drugą - Spróbuj się najpierw zorientować JAKIE to mają być profile.

W modelarstwie nie zawsze się sprawdzają te profile, które znalazły zastosowanie w oryginale.

A trzecia rada - może skorzystaj z gotowych planów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie korzystam z planów, które znalazłem na tutaj http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=7212&postdays=0&postorder=asc&highlight=fw+190&start=18 i tam mają model o rozpiętości 50cm i profil jest płaski a ja chciałbym zrobić model o rozpiętości 1m i nie wiem jaki tam może być profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki chcesz zastosować silnik .Do modeli depronowych możesz zastosować 12% profil podobny do NACA 2412( znajdziesz w programie Profili do ściągnięcia z sieci lub w Niezbędniku Komputer Świat).

Najprościej weź dwie płyty depronu i wklej dźwigar w 1/3 cięciwy takiej grubości aby wyszło około 12%.

Poszukaj w postach o depronowcach np Motylastego ,zobaczysz na zdjęciach o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten silnik czy chcesz go dopiero kupić ,bo w tym drugim przypadku lepszy byłby zamiast 2408 -21 2408-21 ,bierze mniej prądy przy porównywalnym uciągu .

Przynajmniej w ESA się nie sprawdził.Jednak jeśli go już masz ,to się nie martw tylko zastosuj śmigło o małym skoku np 3,5 cala ,no max 4.

Jednak do modelu 1m rozpiętości lepszy byłby silnik o kV ok 1200 ( mówimy tu o tanich silnikach).

PS Eryk czy próbowałeś zastosować w swoim modelu silnik o mniejszym kV .Ciekawe jak by Twoja piękna :D Foka latała na dużym śmigle i pakiecie 3s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryk czy próbowałeś zastosować w swoim modelu silnik o mniejszym kV

Nie, nie próbowałem. Latałem tylko na tym silniku który podałem w temacie.

 

Ciekawe jak by Twoja piękna :D Foka latała na dużym śmigle i pakiecie 3s.

Dziękuje :wink: No ciekawe, ale na razie model sobie wisi pod sufitem, a pakiety 3s dopiero będe kupował. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.