Skocz do zawartości

Klapolotki w Turnigy 9X


Wojtass_nt

Rekomendowane odpowiedzi

I ON OFF aktywuję dużym lewym pstryczkiem?

 

Co jeśli nie da się w żaden sposób zrobić aby w którymkolwiek położeniu (off czy on) lotki były wyzerowane?? Cały czas są kurcze do góry mniej lub więcej.

 

Też w ten sposób próbowałem ale to coś tym razem nie działa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aaaa! Widzisz, pomerdało mi się... :/ Mam dokładnie ten sam problem. Gdzieś nawet temat napisałem z tydzień temu. Niestety, do tej pory nie wymyśliłem jak to poustawiać żeby było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak nie da rady na fabrycznym sofcie, to trzeba będzie się przerzucić na oprogramowanie Raffita :) Coraz bardziej mam ochotę zainstalować w nadajniku gniazdo programatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys, jak jeszcze mialem oryginalny soft to walczylem z tym problemem i jedyne sensowne rozwiazanie do jakiego doszedlem to ustawienie klap na pokredle a nie na przelaczniku...

btw. polecam soft rafita ;) tam nie ma zadnych problemow z dowolna konfiguracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co jeśli nie da się w żaden sposób zrobić aby w którymkolwiek położeniu (off czy on) lotki były wyzerowane?? Cały czas są kurcze do góry mniej lub więcej.

 

 

Czasem nie chodzi o subtrima? Nie wiem czy zrozumiałem :P

Nie. Lotki działają normalnie ale zaraz jak tylko uaktywnię flapperon to idą w górę.

 

Chociaż gdyby tak po tym od nowa ustawić nowe zera dla każdego z serw :roll:

To może być myśl :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po kilkunastominutowym biegu za psiakiem na polu wpadłem do domu i myślę.

 

Po chwili żaróweczka jasno się zaświeciła- WIEM!

 

Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to powróciłem do GLIDER mode.

Następnie wyłączyłem opcję

FLAPPERON- INH

Pognałem do PROG-MIX i wszedłem w opcję MIX1.

Aktywujemy mikser zamieniając INH na ACT.

Jako master ustawiłem AIL (kanał 1) a jako SLAVE- FLP (kanał 6- druga lotka)

Ustawiłem UP RATE- 090

DNRATE 090

Dla SW wybieramy NOR- przełącznik 3 pozycyjny ma być ustawiony na N aby miksery działały.

Akceptujemy wszystko klikając MENU

 

Mamy już działające lotki tak jak byśmy użyli opcji FLAPPERON ale teraz możliwe jest dalsze miksowanie (poprzednio niemożliwe gdyż wychylały się obie lotki naprzemiennie)

 

Miksujemy hamulce jako klapolotki z drążkiem gazu.

 

Wchodzimy w PROG-MIX i wybieramy MIX2

State ACT

Master ARB

Slave AIL

OFFSET +100

UPRATE +100

SW- NOR

Ackeptujemy MENU

 

Wybieramy MIX3

State ACT

Master ARB

Slave FLP

OFFSET +100

UPRATE -100

SW- NOR

Ackeptujemy MENU

 

Kiedy ruszymy drążkiem gazu do góry to od połowy zaczną się lotki wychylać do góry- obie jednakowo. Możemy precyzyjnie wybrać sobie zakres wychylenia klapolotek.

 

Brakuje nam jeszcze zmiksowania steru wysokości- niezbędnego do poprawnego lotu kiedy uruchomimy klapolotki.

 

Wchodzimy w MIX4

State ACT

Master ARB

Slave ELE

OFFSET 100

UPRATE -40 (to jest moj zakres wyjściowy, który na lotnisku będę korygował do uzyskania właściwego efektu)

SW- NOR

Akceptujemy MENU

 

Teraz możemy wyjść z ustawień.

 

Przełączenie pstryczka miksera z pozycji N na 1 lub 2 spowoduje że powyższe ustawienia nie będą działały. Lepiej mieć je od razu na NOR czyli N gdyż najciężej tutaj o pomyłkę.

Aparatura po włączeniu sama sygnalizuje nam złe położenie przełączników a N jest właściwe. A chyba nikt z nas nie chciał by z pośpiechu polecieć z modelem w którym nie działają lotki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura po włączeniu sama sygnalizuje nam złe położenie przełączników a N jest właściwe. A chyba nikt z nas nie chciał by z pośpiechu polecieć z modelem w którym nie działają lotki :roll:

Jeżeli chcesz zawsze używać tych mikserów to możesz ustawić SW-ON wtedy mikser jest włączony niezależnie od pozycji przełącznika.

 

Pozdrawiam, Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura po włączeniu sama sygnalizuje nam złe położenie przełączników a N jest właściwe. A chyba nikt z nas nie chciał by z pośpiechu polecieć z modelem w którym nie działają lotki :roll:

Jeżeli chcesz zawsze używać tych mikserów to możesz ustawić SW-ON wtedy mikser jest włączony niezależnie od pozycji przełącznika.

 

Pozdrawiam, Maciek.

Też masz rację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie podlacze pod temat.

Mam serwa lotek na kanale 1 i 6 jak nie ma zadnego mix wlaczonego to dzial tylko to serwo na kanale 1. Zeby zaczely serwa dzialac jak lotki wystarczy ze wlacze

FLAPERON

ACT

AIL1 100 100

AIL2 100 100

FLP1 nic nie zmienia

FLP2 nic nie zmienia

 

Jak to teraz powinno działać , jakis przelacznik zeby z lotek zrobily sie klapy ? ( w teori tak powinno dzialac ?)

Poniewaz dopiero zaczynam przygode z modelarstwem to nie wiem czy dobrze rozumiem i kombinuje z tym radiem. Jakos to wszystko malo intuicyjne.

 

PS Mam wersje 2 tego nadajnika

 

Jak mozna ustawic klapolotki zeby to dzialalo tak:

mam lotki latam Pstryk i z lotek robia sie klapy czyli obie lotki w dol (miodek by byl jak by mozna jakim potencjometrem regulowac wychylenie obu lotek jako klapy). Czy jest to mozliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie FLP1 i FLP2 po ustawieniu wartości i pstryknięciu któregoś z pstryczków powinno spowodować wychylenia klapolotek w górę lub w dół.

 

W praktyce niestety to tak nie działa.

 

Spróbuj mojego sposobu i zobacz czy będzie Ci to odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam kolegów.

 

Czy ktoś ma gotowy patent na ustawienie klapolotek na przełączniku 3 poz. (AUX3) podobnie jak jest na filmiku gdzie "gość" miksuje klapy i lotki?

Chodzi mi o to, aby AUX3:

poz.0 - klapolotki wyłączone

poz.1 - klapolotki wysunięte w dół o np.30%

poz.2 - klapolotki wysunięte w dół o np.60%

 

+ ewentualnie dodatkowy mix do kompensacji maksymalnego (60%) wysunięcia lotek sterem wysokości aktywowanego przełącznikiem AIL.D/R

 

Podziękowania za ew. patent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.