Skocz do zawartości

Pytanie o dział ESA


ertman_176

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

 

Zamiast toczyć tą dyskusję na forum, proponuję przenieść ją do realnego świata. Przyjechać na zawody do Lipowej, które odbędą się w ten weekend. Tam będzie można popatrzeć na różne ESY, mniej lub bardziej dopieszczone. Ważny jest start i współzawodnictwo. Nic ale to nic tego nie zastąpi! Ktoś zrobi model, przyjedzie i wystartuje, podpatrzy innych oraz zasięgnie opinii. Kolejny model poprawi wg zebranych doświadczeń.

 

A co do ilości posiadanych modeli w kombacie. W ESA jeden jest w 90% przypadków wystarczający do tego żeby startować. Oczywiście niezbędny jest CA i przyśpieszacz.

 

Nie bać się i przyjeżdżać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym na forum ..... zawody sa w regionach gdzie ESA już od dłuższego czasu ma wielu zwolenników i to poniekąd filary kombatu w Polsce. Trudno sie temu dziwić, tam są zawody gdzie jest najwięcej chętnych do współzawodnictwa :-)

 

Od pół roku próbuje zorganizować kilka osób do wspólnego latania ESA w Krakowie i totalna porażka .... wielu jest modelarzy i każdy chętnie popatrzy jak latają inni ale jakoś zainteresowania budową takich modeli nie udało mi się wywołać :-(

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dawna o tym myślę. Twój wczorajszy lot jeszcze mnie do ESA zachęcił :)

Póki co jednak wszyscy mówią, że kryzys się skończył, a mnie niestety dopiero dopadł :( Jak tylko wyskrobię jakąś kaskę na model i wyposażenie (ludzie popłacą zaległe faktury) możesz na mnie liczyć. Zamienimy lotnisko na Czyżynach w pole bitwy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale ja do Wrocławia mam ponad 400km

A Krzysiek Sionek z Radomia do Bolesławca na ESA to ile, coś ok 450 ?

Natomiast na spalinę Genadij 1000 km albo Miszczu na wózku z Wrocławia do Warszawy

To czy się startuje to tylko kwestia chęci .Nawet finanse nie są zaporą -jak sobie z tym radzić możemy pogadać na zawodach.Do Warszawy masz coś koło 230 km.

No i pisałem już o tym że 4 ludzi + regulamin i masz zawody.http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=28688

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostanie się na dworzec pkp Warszawa Centralna czy też Wrocław Główny jest proste i tanie w moim wypadku gdyż mam stałe połączenia na obu trasach ... Ale co dalej, warszawe można nawet ogarnąć bo znam troche ale wiem też gdzie chlopaki latają ... Co do samochodu to sprawę znam aż za dobrze, jeździłem na zawody modelarskie i wiem ile co kosztuje.

 

W tym temacie nie chodziło mi o instrukcję jak jechać na zawody tylko o to aby jasno na tym forum napisać z czym to się je i jak to jeść aby się nie udławić. Jak zbudować model, jakie są przepisy związane z tą klasą - opis na tym forum a nie linki gdzieś w świat.

 

Czekam cierpliwie na uzupełnienie tematu zaproponowanego przez Marka.

 

proszę zaczynaj będe pomagał

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=28882

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Marku - merytorycznie nie będziesz się wypowiadał ? Ale temat będzie wzorcowy ?

Hmmm, "zielono mi... szmaragdowo mi..."

No cóż, czekam z niecierpliwością, kupiłem już EPP - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostanie się na dworzec pkp Warszawa Centralna czy też Wrocław Główny jest proste i tanie w moim wypadku gdyż mam stałe połączenia na obu trasach ... Ale co dalej,

No problem tylko przyjedź rano to zabierzemy Cię z ojcem z dworca na miejsce zawodów.

 

A co do wzorcowego modelu ESA to jutro postaram się opisać moje KI bo już wiele razy słyszałem że mam jakieś cudowne patenty na wygrywanie i że model chodzi jak nienormalny. Wkrótce postaram się wszystko ujawnić :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wzorcowego modelu ESA to jutro postaram się opisać moje KI bo już wiele razy słyszałem że mam jakieś cudowne patenty na wygrywanie i że model chodzi jak nienormalny. :devil:

 

Teorie Dżej eja :P Daniel tez wie o co kamano :P Kryptonim akcji: "zdemaskować Miszcza " :devil: :jupi: :faja: :faja: :lol2: :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.