Skocz do zawartości

aerografia


Maciej Ritmann

Rekomendowane odpowiedzi

Kompresor z lodówki daje ok 4-6 bar. Ten kompresor daje 300Psi co jest równe ok 20 bar. Bar to blisko 1 atmosfera. Wygląda to co najmniej podejrzanie. Takie plastikowe kompresory są czasem w Netto czy innej Biedronce za 20zł i nie mają tak wysokiego ciśnienia pracy.

_________________

 

(Kompresor z lodówki daje o wiele wyższe ciśnienie)

 

Przede wszystkim 300 PSi to górna granica manometru a nie maksymalne ciśnienie jakie jest w stanie uzyskać. Przy 120W dobicie do ciśnienia 4 barów to juz wieczność będzie trwało.

Poza tym ten kompresorek (pompka) nie ma zbiornika wyrównawczego jak i reduktora, więc (goły) się średnio nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wojtass_nt,

 

Sugeruję "lodówkowca" - nieduży, cichy, tani, trwały... http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=40699

Ok, w takim razie mam tylko miejsce na mały kompresorek :D

To co pokazałeś jest wielkości kompresora który za bodajże 500zł mogę kupić w Castoramie. Stanowczo za duży :(

 

Widzę, że ten który podał big-marr jest chyba najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta :ble:

 

Czy z takiego kompresora można zrobić użytek do malowania? Chodzi o malowanie małych modeli z pianki, czasem coś innego. Użytek tylko modelarski.

Co bym potrzebował jeszcze, czy będzie pluł wodą, olejem czy bóg wie czym? Jak temu zapobiec? Słyszałem o jakimś motywie z dentką :)

 

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1665

Wojtek ,mam nadzieje że masz świadomość iż "kompresorek" z Twojego linku jest zasilany 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że niektórzy z forum kupowali coś takiego i byli zadowoleni http://allegro.pl/kompresor-do-aerografu-4bar-aerograf-kompresory-i1311353081.html

Do sporadycznego malowania aerografem moze sie od biedy nada, ale do pistoletu lakierniczego (nawet niewielkiego) z cala pewnoscia juz nie - wydajnosc za mala.

No myślałem że o to mu właśnie chodzi.

 

Chodzi o malowanie małych modeli z pianki, czasem coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od malowania samolotów na wysoki połysk mam kolegę który zawodowo maluje meble :)

 

Ja natomiast chciałbym żeby to był taki wspomagacz. Do pomalowania modelu ESA, do namalowania napisów przez szablon itp. O dużych błyszczących powierzchniach tutaj nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę zreanimuje temat ale pociągnę wątek trochę w innym kierunku a mianowicie farb do aerografu, przymierzam się w niedalekiej przyszłości trochę popsikać po modelach aerografem i szukałem informacji na temat farb do malowania tymże instrumentem. Zaciekawiło mnie głownie jak kształtują się koszty takich farb w odniesieniu do modeli RC w końcu mamy tu troszkę większe powierzchnie do pomalowania i wyszło to dość ciekawie:

Pactra (wodne)

10 ml ok4zł 100ml 40zł

 

Vallejo (wodne)

17ml 8-9zł 100ml ok.50zł

 

Revell (?)

14ml ok. 5zł 100ml ok. 36zł

 

Humbrol (?)

14ml ok. 5zł 100ml ok. 36zł

 

Trchę wyższa pólka jakościowa

 

Createx (wodne)

60ml (10ml - 4,5zł) 27zł 100ml-45zł

 

AutoAir (wodne)

120ml (10ml-3,9zł) 47zł 100ml- 40zł

 

Są to typowe farby pod aerograf (ceny to tak mniej więcej zestawiłem z kilku sklepów modelarskich) nie brałem pod uwagę tych do ścian :crazy: , plakatówek :devil: itp. Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś pomysły to niech tu wrzuci w tym wątku niech to będzie w jednym miejscu :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkosc plamki farby wytwarzanej przez typowy aerograf osiaga maksymalna srednice rzedu 1.5cm.

No to solidnie wbiłeś klina :)

 

Myślałem że chociaż 7cm będą miały te chińskie do modeli.

 

Nie pozostaje w takim razie nic innego jak wyposażyć się w różne CAPy do sprayów i dalej malować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy używam aerografu z allegro, kosztował około 70zł do tego kompresor lodówkowiec - 250zł-300zł jeśli użyje się dobrej jakości komponentów.

Co prawda nie używa się aerografu codziennie ale warto miec takowy jeśli planuje się jakieś ozdoby, wzory etc. na modelu.

Jeśli chodzi o malowanie większych powierzchni to faktycznie jest to uciążliwe, aerografem trzeba by kryć 2 warstwy a i tak nie będzie to pomalowane jak sprayem.

 

Więc;

Do dużych powierzchni, np. malowanie kadłuba lub skrzydeł - Spray

Do malowania ozdób, wzorów, napisów etc. - Aerograf

 

P.S: Używam z dyszą 0.2mm i wielkość plamki jest zależna, można zrobić linię 1mm a można zrobić linię szerokości 3cm. 1.5cm to przesada.

 

Można zastosować dyszę 0.3mm albo 0.5mm wtedy można malować ławki w parku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że w zbiorniku będiesz miał troche wyższe cisnienie b=niz to na którym pracuje aerograf

a sam aerograf połąszysz poprzez reduktor

:)

do modelarskich potzreb - jelsi nie malujemy nic o wielkosci drzwi od stodoły - powinno byc ok ;)

 

 

no a teraz o technice nakładania zeby było równo:

 

zaczyna się poza przedmiotem, ciągeni po całości,

nawraca - też poza przedmiotem malowanym

i ciągnie smugę z lekka zakładka w drugą strone

 

itd, itd

 

a potem to samo -tylko trzeba odwrócic przedmiot o 90stopni

 

czyli malowanie na krzyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.