Skocz do zawartości

Madman 1150mm Relacja


cyrax_ojz

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym podwoziem to się jeszcze zastanowię. Dzisiaj ruszyła budowa po prawie całym dniu roboty skończyłem żebra skrzydła. Dość pracochłonna sprawa...Jak skończę całość to też się pochwalę:) Musze poczekać na zamówienie folii policzyć ile jakiej wyjdzie itd... O to 3D pytam tylko tak z ciekawości czy jest dość mocny i zarazem lekki żeby zrobić jakiś zawis Tak jak Darek na swoim O S 75...:) Pzdr dla wszystkich madmaniaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Też używam śrub nylonowych (zapomniałem dopisać ;]) Jak na razie modelu nie rozwalam i śruba 3mm wytrzymuje (no dobra raz nie wytrzymała ale to była już końcówka mocy i ekstremalne lądowanie)

Będę musiał w końcu wziąć się w garść i zrobić maskę i nową kabinkę.

 

Tak sobie latam, latam i przypomniało mi się, że wypadało by podziękować dla Macieja za pomoc i rady od myśli o budowie do końca budowy ;] Więc dziękuje Jemu jak i kilku kolegą którzy służyli radą.

 

Dziękuje też tym, którzy mówili, że nie dam sobie z tym modelem rady---> tylko mnie nakręcaliście ;d

 

 

Dodam jeszcze, że model waży około 1,1 kg a silnik ma ciąg około 2kg :o Jest zapas xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób z 2 mm tak jak w planach. Żebra z balsy 3 mm to są 4 sztuki i to są żebra skrajne (2 żebra przy kadłubie a 2 na końcach skrzydeł). W moim Madmanie są żebra z balsy 2 mm te środkowe i są dobre nie ma sensy dodawać zbędnej wagi. Po za tym jak zaczniesz budować skrzydło to cały czas będzie Ci się wydać wiotkie ale jak już przykleisz ostatni element to nabierze sztywności i to konkretnej. Ja w swoim skrzydle popełniłem błąd bo wklejki między dźwigarowe słojami równolegle do dźwigara a powinno być prostopadle ale po mimo tego model lata i ma się dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku jutro dodam:) i oczywiście, że czytałem ten poradnik. Niestety póki co nie poradziłem sobie z żebrami skrzydła... Wyciąłem wzorniki ze sklejki 5mm później obrysowałem i ciąłem balse nożykiem. Wkręciłem wszystko we wzorniki i tak szlifowałem, że wszystko się zeszlifowało za bardzo łącznie ze sklejką. Macie na to jakiś sposób? Nie wiem czy jutro nie wytnę po prostu każdej oddzielnie. To mój pierwszy model jaki buduje i nie będę sie zniechęcać dokupiłem wczoraj balsy i do roboty:) ale martwi mnie tylko jedna rzecz czy model na silniku SilverBlue 3536. Takim jak Twój Przemku

wyjdzie mi z zawisu. Piszesz, że ma ciągu ok 1,2 kg. Na jakim śmigle to sprawdzałeś? Zastanawiam, się teraz czy nie lepiej było wziąć SK 3542 Jak kolega Matrik123...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ciag 1.2 kg jest na śmigle 10x5 ale ja latam na 11x5.5 troszkę więcej mocy bo ciągu wychodzi na maks gazie 1,3 kg. Może jak tak bardzo chcesz polatać 3D to raczej weź coś ponad 500 W. Tak na marginesie a jak Ci wychodzi właśnie "zawis" ? Bo ja tego nawet na symulatorze nie potrafię zrobić :P Co do żeber spokojnie szlifuj i sprawdzaj cały czas stan żeber i szablonu. Ja swoje żebra szlifowałem na szablonach wyciętych ze sklejki 3 mm i szablony nadal można użyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja coś chyba z siła szlifowania przesadziłem. Jutro spróbuję jeszcze raz. Jeśli chodzi o zawis to na symulatorze (RF 4,5) "wiszę" już praktycznie ile chcę. Tzn modelami ponad 2 m spoko. Mniejszymi trochę gorzej, ale potrafię już to kontrolować. Jeśli chodzi na żywo to mam katanę 1000mm, No i jest, że tak powiem średnio. Zawisy ok 10/20 sekund i wychodzi 1/5 podejść.Na razie ćwiczę tylko to i dopóki nie opanuję dostatecznie to za inną figurę się nie biorę. Być może mam coś nie tak. SC za bardzo do przodu. Nie wiem ciągle to poznaje. Z kataną daję sobie powoli spokój bo jest już nieźle zdezelowana. Madmana mam nadzieję, że w tym tyg skończę no i zobaczymy co i jak...

Edit...

Od rana walczyłem z nowymi żebrami.

 

Póżniej w ciągu gdzieś pół godz powstało coś takiego:)

post-8892-0-00539000-1371479212_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 strona tego tematu, przemo pokazał jak to wykonał. U mnie jest sklejka bodajże 4 mm wklejona do kadłuba do tego 2 śruby nylonowe 3mm (bez sensu, za mocne jak na ten model;d) A w płacie wywiercone otwory na śruby ;]

 

A z przodu płat trzymał się dosłownie na podwoziu (2 mm podwozia nachodziło na płat i się trzymało) teraz dokleiłem małą listewkę blokującą płat w 2 wrędze- tak dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co nie znam się za bardzo na spalinach a nawet w ogóle się nie znam ale wyszukiwarka google zadziała i znalazłem taki temat

http://www.alexrc.pl...php?f=15&t=9450

i proponowany silnik z tego tematu waży 262 g

http://www.ef3m.pl/1...iem-silver.html

 

Silnik proponowany przez Ciebie waży 455 g ... według mnie kłopot z wyważeniem murowany. U mnie na przodzie jest SilverBlue i waży 120g a za nim pakiet 3S 2200 który waży w okolicy 200g więc będziesz miał naddatek jakieś 150 g na przód ... choćbyś zrobił według mnie dwa serwa na SW to i tak nie obeszło by się bez ołowiu na ogon.

 

Oczywiście to są moje tylko i wyłącznie przypuszczenia ... mogę się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo masz racje. Chodzi za mną ciągle model 3D spalina. Oczywiście gdybym nie miał ograniczonego budżetu już dawno bym taki kupił. Dlatego kombinuje jak mogę gdzie by tu wpakować silnik spalinowy:) Madman EVO 1500 taki jak jak ze strony Darka tez mi pasuje... Najpierw polatam elektrykiem:) Skończyłem dzisiaj skrzydło jutro biorę się za kadłub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Skończyłem dzisiaj skrzydło jutro biorę się za kadłub...

 

skrzydło skończone czyli postęp jest a ja się uprzejmie pytam ... gdzie zdjęcia ??? ... musisz się wykazać jakimś dowodem najlepiej w postaci zdjęć z postępu prac ... ja na słowo nie wierzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadadzą się do madmana serwa tp sg-92 carbon czy coś lepszego szukać ?

http://allegro.pl/se...3357597727.html

 

Niby 2,5 kg uciągu a model kolo 1kg waży czyli udźwig 2x większy na sw zachowany, ale wypowiedzcie się na ten temat koledzy.

 

Myślę na wszystkie stery te serwa założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.