Skocz do zawartości

Madman 1150mm Relacja


cyrax_ojz

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 336
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Folia oracower,chyba od Radka Oleksego o ile pamietam,lata jak wszystkie madmany super stabilnie .Niestety pomimo moich dobrych chęci wyszedł ,, ''zatankowany '' 2700gr.Silnik daje jakieś 4kg ciagu tak więc nadmiar mocy jest na ok .7-8min, ale mogło byc lepiej ,to jednak elektro i powera z każdą minutą mniej.Filmu brak bo dopiero poleciał dwa razy ,albo brak czasu albo pogody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.(..),lata jak wszystkie madmany super stabilnie .

 

I tutaj idzie się spotkać z twierdzeniem że ile ludzi tyle opinii ... jedni twierdzą że to dość nerwowy model drudzy że stabilny ... oczywiście ja trzymam się opinii że będzie stabilny w locie i innej już opinii nie przyjmuje do wiadomości :D

Najważniejsza frajda z latania czymś co się samemu zbudowało :) Maskę silnika z czego masz wykonaną ? W moim Madmanie pozostała drobna kosmetyka przed oklejeniem więc najwyższy czas powoli zacząć myśleć o masce silnika ... tym razem może kopyto na maskę silnika zrobię z balsy bo jak myślę że znowu kawał sosny trzeba szlifować kątówką to jakoś mnie leń ogarnia -_-

 

Rafał tak patrzę na Twoją Katanę to może ja Ci wyślę Madmana i ewentualnie byś go odpicował :P ... oczywiście żartuje ... podziwiam dbanie o szczegóły u mnie niestety tego brakuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordka z butelki po płynie do spryskiwaczy , mozna się pokusić o laminatową ale zawsze istnieje możliwość zmiany napędu i zarazem zmiany maski/Bez maski jakoś ten model wygląda tak łyso.A odnośnie nerwowości madmana to konrolujemy wartoscią wychyleń jak każdy inny model.Przy tej powierzchni płata i 100% wychyleniach model zachowuje się bardzo poprawnie.To typowy FUN.

,,Będzie Pan zadowolonyyy'' :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wsadziłem całą elektronikę w jak na razie pusty szkielet by sprawdzić wyważenie. Cięciwa skrzydła wychodzi jakieś 34 cm z groszem biorąc jedną trzecią wychodzi SC około 114 mm ... u mnie SC na chwilę obecną mam gdzieś o okolicy 100 - 105 mm od krawędzi natarcia ... zostawić do pierwszego oblotu czy już martwić się dodatkowym balastem na ogon ?

 

Ważyłem model i nie oklejony RTF waga wychodzi 980 g a z figurką pilota już jakieś 1020 g ... pilot troszkę waży :mellow: więc zastanowię się może nad jakimś profilowym kolesiem bo jakoś nie wyobrażam sobie pustej kabiny pilota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem w sieci i mam pilota :rolleyes:... troszkę blady bo mi już tuszu w drukarce brakuje ale do celowo druk kolorowy laserowy i naklejony na balsę 3 mm co by się jakoś trzymał (pilot to tylko przymiarka i będzie wycięty po konturach) ... tym sposobem zaoszczędzę na wadzę około 40 g w porównaniu do figurki co miała być wcześniej ... obecnie folie mam zamówioną, więc do końca przyszłego tygodnia Madmana powinien być już oklejony i może pomyślimy coś o oblocie jak się trafi bezwietrzna pogoda :)

 

post-8897-0-89350800-1367695154_thumb.jpg

 

post-8897-0-16081200-1367695166_thumb.jpg

 

 

P.S.

Jak by się komuś spodobał profilowy pilot do zamieszczam do pobrania ... troszkę już przerobiony ale można by mu troszkę jeszcze czasu poświęcić w programie graficznym ;)

post-8897-0-94124200-1367695302_thumb.png

 

 

Następne zdjęcia sądzę będą już z oklejonym Madmanem :P

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo, dobrze widzę, że silnik masz zamocowany nieco wyżej niż oś symetrii skrzydła/profilu ?

 

Do oblotu ustawisz skłon i wykłon silnika ? /po przeczytaniu dziesiątek opinii nie wiem na co się zdecydować w moim Madmanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał bardziej "ludzkiego" to zobacz tego http://bestpilots.ty...hter-pilot.html

Lata u mnie w ultimate. też płaski :)

Dzięki Robercie za link z pewnością się przyda, kiedyś szukałem takiego pilota i nie szło nijak w sieci namierzyć :) ale Madman to funfly i według mnie taki kreskówkowy pilot w sam raz do niego pasuje ;)

 

 

 

Przemo, dobrze widzę, że silnik masz zamocowany nieco wyżej niż oś symetrii skrzydła/profilu ?

 

Do oblotu ustawisz skłon i wykłon silnika ? /po przeczytaniu dziesiątek opinii nie wiem na co się zdecydować w moim Madmanie.

 

Tak mam wyżej zamocowany o jakieś 5 mm i powiem Ci szczerzę że nie mam zamiaru się tym przejmować ;) Oczywiście skłon i wykłon będzie, a silnik na chwilę obecną jest tylko tak przykręcony do kadłuba ... przy oklejaniu będę go odkręcał :) Z tym nie zdecydowaniem chodzi Ci o właśnie o skłon, wykłon i miejsce zamocowania silnika ?

Powiem Ci że ja tym modelem mam zamiar zrobić parę pętli, beczek, ciasnych nawrotów oczywiście wysoko nad ziemią i czerpać dużo frajdy z latania :) a do nauki akrobacji mam zamiar zrobić sobie krzyżakowe SU-26 z depronu ;)

Tak na marginiesie Matrik123 Twoją relację z budowy Madmana na rcclub podglądam regularnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zdecydować czy dać skłon i wykłon silnika czy zostawić "prosto" i zobaczyć jak będzie zachowywał się w locie.

 

U mnie zostało jeszcze okleić kadłub i stery..

Niestety oklejam papierem japońskim i nie oczekuje takiego ładnego efektu jak po foli ;]

Ostatnio robiłem wszystko "na czas" (żeby zdążyć na konkurs-niestety nie udało się) i nie robiłem fotek. Spróbuje przed "zaklejeniem/oklejeniem" kadłuba zrobić fotki paru szczegółom.

 

Życzę wysokich/widowiskowych lotów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakiś postęp prac nad Twoim Madmanem na rcclub bo nic się nie dzieje w Twoim temacie a zaglądam tam co dziennie z nadzieją na nowe zdjęcia ;)

A do mnie w końcu trafiła folia ... tutaj wielkie "szapo ba" dla sklepu cyber-fly za ekspresową wysyłkę foli :) zamówiłem podczas długiego weekendu a paczkę już miałem w poniedziałek :) Dzisiaj walka od samego rana ze skrzydłem i udało się skrzydło oklejone :) zdjęcia robię z daleka żebyś Cie się nie wystraszyli oklejenia zaokrągleń na skrzydłach ... jeszcze wiele nauki przede mną jak chodzi o oklejanie ... skrzydło mam gotowe jutro chyba ruszę z kadłubem bo stery to już raczej będzie zabawa niż walka z materiałem ;)

post-8897-0-10759700-1367939217_thumb.jpg

 

post-8897-0-34616400-1367939236_thumb.jpg

 

post-8897-0-52737800-1367939247_thumb.jpg

 

post-8897-0-45729000-1367939259_thumb.jpg

 

Środek ciężkości za bardzo przesuwa się do przodu więc odwiedziłem znajomego, który prowadzi wulkanizację i dostałem w prezencie odważniki ołowiane do wyważania kół motocyklowych o wadzę 5g i 2.5g więc w razie czego będzie można w prosty sposób doważyć ogon poprzez. Ciężarki są na taśmie dwustronnej przylepnej.

post-8897-0-72286100-1367939426_thumb.jpg

 

A w niedzielę z nudów troszkę przerobiłem pilota Madmana ;)

post-8897-0-00270600-1367939495_thumb.png

 

... CDN ...

 

... a i najważniejsze będzie mała zmiana jednostki napędowej z silverblue na turnigy 3536/6 ... się na allegro udało ostatnio upolować B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci wychodzi Madman ... papier japoński ma swój urok więc nie jest źle :) nawet jesteśmy na tym samym etapie z oklejaniem ;)

Ja też dzisiaj walczyłem troszkę z rana i teraz na wieczór skończyłem oklejać kadłub. Myślałem że będzie gorzej okleić ale nie przysporzyło mi to jakiś większych kłopotów :) oczywiście nad kompozycją czuwała małżonka co bym nie przesadził z kolorystką i wszystko wyszło w miarę stonowane :Dkilka zdjęć

post-8897-0-79457900-1368037718_thumb.jpg

 

post-8897-0-40902700-1368037731_thumb.jpg

 

post-8897-0-10657700-1368037743_thumb.jpg

 

post-8897-0-65965100-1368037758_thumb.jpg

 

i Taki forumowy akcent ;)

post-8897-0-42373000-1368037793_thumb.jpg

 

Dotarła dzisiaj nowa jednostka napędowa TURNIGY 3536/6 - 500W 1250 kv ... i postanowiłem zrobić taka prowizoryczna hamownie

post-8897-0-08878800-1368037867_thumb.jpg

 

wynik jaki uzyskałem na wadze ze śmigłem 10x5 i pakiet 2200 3S to 1,5 kg

post-8897-0-81392300-1368037892_thumb.jpg

 

pozostało okleić stery

 

... CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło czytać że moje wypociny się komuś podobają ;) stery mam zamiar okleić samą folią transparentną. Co do podwozia fakt było by ładniejsze więc pomyślimy ale nie obiecuje że będzie :)

Co do osłony to mam zamiar zrobić kopyto i wysłać komuś kto by mi zdjął odcisk. Szczerze mówiąc już mi się nie chce kombinować z butelkami i nagrzewarką i liczyć że w końcu za którymś razem odcisk wyjdzie. Oblot z pewnością będzie bez maski i planowany jest wstępnie w tą niedzielę no chyba że przeszkodzi pogoda i kac po sobotnim dniu strażaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci to wychodzi ;]

Może ktoś kiedyś pomyśli nad zlotem MadMan`ów ;d

Miałbym już oklejony ster wysokości ale "zamyśliłem się" i źle okleiłem, zerwałem i czeka na nowe oklejenie.

Mógłbyś napisać ile stopni (ile podkładek) wychylisz silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.