Skocz do zawartości

Mały sondaż przed II turą


suchy668

Na kogo oddasz swój głos ?  

120 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo oddasz swój głos ?

    • Jarosław Kaczyński
      30
    • Bronisław Komorowski
      73
    • Jestem neutralny
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Jak możesz jeszcze używać słowa "Komuch" ? Już nie ma postkomunistów ani komuchów są działacze lewicowi starszego pokolenia :lol: . Ale szczerze powiedziawszy to słuchając tych kłótni prawicowych można nawet Napieralskiego polubić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Polskim kapitałem się szasta na lewo i prawo po europie , bo u nas jest nie opłacalne , a nagle potem sie okazuje że trzeba wykupywać od innych państw droższe usługi we własnym kraju .

Suchy, błagam. Zacznij pisać np. o biologii molekularnej albo kwarkach. Będzie tak samo głupio, bez grama wiedzy i zrozumienia, ale mniej osób to zauważy.

Uwierz, że perspektywa 15 roku życia ma swoje ograniczenia co do warsztatu poznawczego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie prześledziłem ten temat od początku i widzę, że problem leży w mentalności nas - Polaków. Dyskusja tutaj na forum dokładnie taka sama jak z mównicy sejmowej. Ja powiem krótko mając doświadczenia z ostatniej dwudziestolatki (a może i dłużej). Ktokolwiek by nie został w Polsce Prezydentem, czy Premierem ( a po kolei byli Prezydenci :Lewica- Jaruzelski, Prawica- Wałęsa, Lewica- Kwaśniewski, Prawica- Kaczyński Premierzy: tutaj jest problem, bo nawet nie pamiętam, ale "odbijanie piłeczki" podobne jak w urzędzie prezydenta ) to w tym kraju się nic nie zmieni póki nie zmieni się mentalność ludzi. Jeżeli ktoś z Was uważa, że jak Prezydentem zostanie pan Kaczyński, czy Komorowski to w Polsce będzie się żyło lepiej lub gorzej to nie zna wogóle życia. NIC się nie zmieni. Prezydentem w Polsce może również z dobrym skutkiem zostać pan Jan Nowak - ten ze skrzynek pocztowych. Wybory to jest wyłącznie rozgrywka między partiami o to która ma lepszy ranking w kraju no i kasa dla danego ugrupowania politycznego. Los Polaków mają w :ass: .

 

P.S.

Jeżeli ktoś ma inne zdanie ode mnie proszę o konkretne dowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku ja mam inne zdanie .

W polsce sie nic nie zmieni nie z powodow prezydentow , czy partii.

To caly narod i gospodarka jest taka , przeciez z niego wychodza coraz to nowi ekonomisci,politycy czy nowobogaccyz ambicjami wladzy :-)

A zasadniczo ten co ma g.... to nie da wiecej jak g.....

bo z pustego , Salomon nie naleje

 

wystarczy popatrzec na kilka reklam bankow jaki kit wciskaja ludziom a czemu ? bo reklama jest dzwignia handlu i ma trafic w poziom intelektualny mas

 

Ps. chory kraj dogorywa , i w obecnej globalizacji lepiej by go bylo sprzedac , podzielic

niech go rozbiora , moze sie sytuajcja gospodarczo -ekonomiczna wtedy poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeżeli ktoś z Was uważa, że jak Prezydentem zostanie pan Kaczyński, czy Komorowski to w Polsce będzie się żyło lepiej lub gorzej to nie zna w ogóle życia. NIC ...

I tak, i nie. W jednym przypadku mamy większe prawdopodobieństwo zachowań przynoszących mi wstyd jako obywatelowi i większa szansę na populistyczne wetowanie ustaw. A mnie ze wstydem żyje się gorzej.

W drugim przypadku pewnie nie będę się wstydzić, a partia rządząca nie będzie mieć alibi do zaniechania reform.

 

Jak tak słucham waszych lamentów, to się boję wyjrzeć za okno, a tam zupełnie znośny kraj.

Nie idealny, ale też nie najgorszy. A na 100% duuuuuuuuuużo lepszy i normalniejszy niż 20 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, i nie. W jednym przypadku mamy większe prawdopodobieństwo zachowań przynoszących mi wstyd jako obywatelowi i większa szansę na populistyczne wetowanie ustaw. A mnie ze wstydem żyje się gorzej.

W drugim przypadku pewnie nie będę się wstydzić, a partia rządząca nie będzie mieć alibi do zaniechania reform.

 

Jak tak słucham waszych lamentów, to się boję wyjrzeć za okno, a tam zupełnie znośny kraj.

Nie idealny, ale też nie najgorszy. A na 100% duuuuuuuuuużo lepszy i normalniejszy niż 20 lat temu.

W kwestii komentarza pozostaje mi się tylko podpisać pod tym co napisał Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim przypadku pewnie ..... partia rządząca nie będzie mieć alibi do zaniechania reform.

Podoba mi sie takie podejscie - moze taka wladza ma wiekszy sens - nie bedzie pozniej wymowek, ze ci to nie chcieli, a tamci to nie pozwolili - beda efekty to znaczy ze sobie radza - nie bedzie to wywalic. I prezydenta i premiera :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. chory kraj dogorywa , i w obecnej globalizacji lepiej by go bylo sprzedac , podzielic

niech go rozbiora , moze sie sytuajcja gospodarczo -ekonomiczna wtedy poprawi

Trochę Cię poniosło :D .

 

Przecież ja napisałem, że problem leży w mentalności Polaków. Naród polski jest takim narodem, że potrafimy dawać z siebie piękne ideały w sytuacjach krytycznych. Wtedy widać tą prawdziwą Solidarność. Solidarność w pełnym tego słowa znaczeniu. Jednak gdy sytuacja w kraju wraca do normy Polak Polakowi wilkiem. Jak widzę dyskusje polityków, to często zaprzeczają sobie wyłącznie bo są z innych klubów partyjnych. A istota sprawy o której się dyskutuje jest taka sama. Po za tym mieszkając na wyspach odczuwam, że nie traktuje się nas Polaków poważnie. Do Czecha , Słowaka, Węgra mają inny stosunek niż do Polaka. Postrzegani jesteśmy jako cwaniacy, kombinatorzy, złodzieje. O zdaniu Niemców nawet nie wspomnę. Jest nas mnóstwo na wyspach, jednak życia nam się nie umila. Jamajczycy, Pakistańczycy i inni mają swoje stacje radiowe i filmy DVD w sprzedaży z ich napisami. Znaleźć film z polską wersją, czy polską płytę CD graniczy z cudem. Rzadko można w kantorach spotkać skup złotówek, podczas gdy korony czeskie to norma.

Może to są drobne sprawy, ale przecież od tego się zaczyna. Anglicy chyba już zapomnięli, że między innymi dzięki polskim pilotom wojna nie była tak dotkliwa dla Nich.

No ale wracając do polityki to właśnie nasi mędrcy powinni pracować nad wizerunkiem Polski w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.