Skocz do zawartości

Mały sondaż przed II turą


suchy668

Na kogo oddasz swój głos ?  

120 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo oddasz swój głos ?

    • Jarosław Kaczyński
      30
    • Bronisław Komorowski
      73
    • Jestem neutralny
      22


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Będę chyba oryginalny-nie głosuję nigdy na nikogo bo nienawidzę polityki.Brzydzi mnie to obwinianie się wzajemne, obietnice i wykręty. Żyję obok tego wszystkiego. Za kilka lat nie będę sobie w brodę pluł, że oddałem głos na tego czy tamtego darmozjada.

W znacznej części podzielam Twoje zdanie, ale...

Jeśli nie pójdę zagłosować "przeciw", to może się okazać, że moim prezydentem bedzie sfrustrowany 'homo-niewiadomo' obrażający sie na wszystko i wszystkich...

Nie chcę żyć pod dyktando tego nawiedzonego pomerdańca R..., bo mi nie leży państwo wyznaniowe (które już de facto mamy) i policyjne, które by nam zafundował (nie daj Panie) ewentualny prezydent... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przymusowo? Co? Pod lufą ich prowadzą? Jak ci praca nie pasuje to ją zmieniasz.

Od razu napiszę, żę to nie jest wypowiedź w sprawie tpsa i w ogóle nie chcę się mieszać w tę waszą dyskusję, ale tutaj widać Verid, że sam sobie przeczysz. ale to tak na boku...

Na poprzedniej stroni ktoś napisał, że jeśli wygra Komorowski to będzie druga Rosja, bo Prezydent i Premier będą z jednej partii. Może to jest troche przesadnie powiedziane, ale mślę, że trochę prawdy w tym jest. Ale to jest tylko moje zdanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@MarekX - w takim razie udanego Pikniku

@suchy668 - bardzo nieładnie kolego. Najpierw się podpierasz Tepsą na poparcie swoich argumentów a jak dyskusja przybiera niekorzystny dla ciebie obrót to chowasz się za plecami Merlina i odsyłasz do forum technicznego że niby dyskusja nie o telefonach była. To akurat rację ma MareX - dużo czytania przed tobą i jestem pewien że znajdziesz solidne argumenty na poparcie swojego światopoglądu.

@merlin1212 - proponuję poszukać sobie tematu "Cenzura polityczna na forum", przeanalizować a potem składać tego typu propozycje.

@leszek504b - wydaje mi się że sugerowana przez ciebie sprzeczność wynika z różnego postrzegania przez nas słowa "przymus". Tak, można to odebrać w taki sposób że wychodzi niespójność - mea culpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie chowam za nikogo plecami , ty masz taki świato pogląd , "że jest wolność słowa pod warunkiem że inny myśli tak jak ja " . Ani jednego kłamstwa nawet nie udowodniłeś ... , tylko na serio zabrałeś ironie ... (np. taką jak zmiana nazwy państwa , czy to z forum telefonicznym , to był po prostu żart :lol: ). A gdy chciałem uspokoić troche dyskusje , to ty rzucasz oskarżeniami od razu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ty masz taki świato pogląd , "że jest wolność słowa pod warunkiem że inny myśli tak jak ja "

Znowu wmawiasz w mnie poglądy których nie reprezentuję. Przeczytaj choćby posty które wymieniłem z MarkiemX a będziesz wiedział że jesteś w błędzie.

 

Hmmm , zapomniałem racja , Ty wiesz lepiej .

Tu też próbowałeś mi zarzucić że "wiem lepiej". W żadnym zdaniu nie napisałem że moja racja jest "najmojsza". W żadnym zdaniu nie napisałem jakie mam poglądy polityczne a ty dalej uparcie twierdzisz że usiłuję cię dyskryminować ze względu na twoje poglądy. A nie uważasz że może być tak że jesteśmy z "tej samej opcji" tylko nie mogę patrzeć jak słabo bronisz naszych idei umacniając tym samym stereotypy odnośnie osób je podzielających?

 

Ironia? Żart? Tym zawsze można się zasłonić. Ja też mogę napisać w każdym momencie: "oj ty głupiutki, ja przecież tylko żartowałem, droczyłem się z tobą". Masz określone poglądy, swoją wizję Polski? Świetnie! Nawet nie wiesz jak mnie to cieszy. Ale na litość, naucz się precyzyjnie ich bronić - na jakiej podstawie widzisz świat tak a nie inaczej. Bo powtarzanie hasełek bez ich uzasadnienia i manipulacja wybranymi liczbami to kiepska metoda.

Napisałeś:

 

obiecywali zwolnić 25% pracowników , kilka lat minęło zwolnione jest już prawie 80%

Stąd można wnioskować że Francuzi oszukali. Owszem obiecali zwolnić 25% ale w okresie pakietu ochronnego uzgodnionego z przedstawicielami pracowników. Pakiet obowiązywał przez 40 miesięcy. Co przedtem i co potem nie było przedmiotem żadnej obietnicy. To takie sprytne kłamstewko gdzie poszczególne jego części są prawdziwe ale całość już niekoniecznie. A reszta to ironia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej TP Francji , to mi głównie chodzi o skutki prywatyzacji (zaczęło się od tego że podałem TP jako przykład z prywatyzowanego zakładu . ), jak było państwowe to zwolnienia były minimalne lub ich w ogóle nie było , i masa ludzi miała pracę i za co żyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A co do tej TP Francji , to mi głównie chodzi o skutki prywatyzacji (zaczęło się od tego że podałem TP jako przykład z prywatyzowanego zakładu . ), jak było państwowe to zwolnienia były minimalne lub ich w ogóle nie było , i masa ludzi miała pracę i za co żyć .

Prawda tylko zważ co napisałem kilka postów wcześniej. Czy gdyby TP nie została sprywatyzowana wytrzymałaby konkurencję ze strony innych operatorów? Uważasz że państwowa instytucja poddana presji konkurencji nie zaczęłaby działać podobnie jak zakład sprywatyzowany? Niestety odnoszę wrażenie że bez względu na to czy Tepsa została sprywatyzowana czy też pozostała państwowa redukcje zatrudnienia byłyby nieuniknione. Jeżeli chcieć utrzymać stałą liczbę etatów trzeba by było sztucznie pompować w zakład kasę z budżetu czyli marnujesz kasę która mogłaby pójść na inne cele jak drogi, edukację czy inne.

To samo się tyczy innych zakładów. Jeżeli poprzedni zarząd (państwo) dopuścił do nadmiernego rozrostu liczby pracowników aż do utraty rentowności przez zakład to logicznym jest że nowy zarząd będzie chciał poprawić kondycję przedsiębiorstwa redukując zbędne etaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej TP Francji , to mi głównie chodzi o skutki prywatyzacji (zaczęło się od tego że podałem TP jako przykład z prywatyzowanego zakładu . ), jak było państwowe to zwolnienia były minimalne lub ich w ogóle nie było , i masa ludzi miała pracę i za co żyć .

Miałem się nie odzywać, bo nie lubię polityki, ale że zeszło na ekonomię, a dyskusję o ekonomii lubię to...

 

Widzisz tu masz pewien błąd w myśleniu.

Niestety taki już urok ekonomii, że darmowych obiadów w niej nie ma.

Jeśli jakaś firma utrzymuje więcej pracowników niż jest to konieczne do jej prawidłowego funkcjonowania to zwiększa sobie w ten sposób koszty, co odbija się na jej konkurencyjności na rynku.

Inną sprawą są spółki publiczne. Te nie podlegają ograniczeniom, gdyż mogą być całkowicie nierentowne, generować masę strat, a i tak nie padnie, bo państwo zapłaci (przykład? PKP, państwowe szpitale i wiele innych niesprywatyzowanych spółek).

Problem polega na tym, że jak już wspomniałem na wstępie - nic za darmo.

Państwo bierze pieniądze z podatków.

Efekt taki, że cała gospodarka, wszyscy pracujący normalnie ludzie, muszą płacić na nierentowne państwowe spółki (nie wspominając o molochach w rodzaju NFZ, czy ZUS, to istne pożeracze pieniędzy).

IMO ta sytuacja jest patologiczna, bo nie widzę powodu dla którego moje pieniądze, uczciwie zarobione, mam oddawać na bezsensowny przemiał w biurokratycznych molochach.

 

Spółki sprywatyzowane muszą się zacząć przynosić, bo po to one w końcu istnieją, więc siłą rzeczy przestajemy je utrzymywać z własnej kieszeni i zaczynają utrzymywać się same.

Owszem, potrafi wiązać się to z redukcją etatów, ale przykro mi, taka jest tutaj kolej rzeczy.

Jakkolwiek warto się zastanowić z czym wiąże się spadek podatków (bo prywatyzacja nierentownych spółek do tego prowadzi). Otóż spadek obciążenia podatkami powoduje spadek kosztów pracy, więc sektor prywatny może utworzyć więcej etatów, a to powoduje spadek bezrobocia. Ponadto spadek kosztów pracy powoduje szybszy rozwój krajowych biznesów (bo jest taniej), oraz napływ zagranicznego kapitału inwestycyjnego, co znacznie przyśpiesza rozwój gospodarczy kraju i dalszy spadek bezrobocia.

 

Wszystkie te czynniki powodują, że bycie przeciw prywatyzacji trąci mi brakiem świadomości ekonomicznej.

 

 

 

ps. Po raz kolejny zaznaczam, że monopolu na prawdę nigdy nie miałem i na tą chwilę się to nie zmieniło, jestem całkowicie otwarty na racjonalną argumentację

ps.2 Verid był pierwszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej TP Francji , to mi głównie chodzi o skutki prywatyzacji (zaczęło się od tego że podałem TP jako przykład z prywatyzowanego zakładu . ), jak było państwowe to zwolnienia były minimalne lub ich w ogóle nie było , i masa ludzi miała pracę i za co żyć .

I dalej mielibyśmy komunę - Ach - jak jej czasami żal :crazy: :devil: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wszyscy co do jednego mieli pracę i za co żyć (Mało tego, istniał prawny obowiązek pracy i bezrobotny był praktycznie przestępcą).

Siła przewodnia narodu była jedna , a towarzysz pierwszy sekretarz był idolem ludu pracującego miast i wsi. Młodzież zrzeszona w organizacjach młodzieżowych uczęszczała do modelarni i na inne zajęcia politechniczne, a 1 Maja tłumnie i entuzjastycznie szła w pochodach, dumnie niosąc flagi Polski i bratnich narodów ... Ech, były czasy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inną sprawą są spółki publiczne. Te nie podlegają ograniczeniom, gdyż mogą być całkowicie nierentowne, generować masę strat, a i tak nie padnie, bo państwo zapłaci

hmm, gwoli ścisłości, jak już zaczynasz o ekonomii. Pojęcie "spółka publiczna" oznacza KOMPLETNIE co innego. Chodziło ci o specyficzną formę organizacyjną jaką jest przedsiębiorstwo państwowe. Bo nawet spółki prawa handlowego należące w 100% do Skarbu Państwa mogą zbankrutować i bankrutuję - vide zakłady zbrojeniowe.

 

/korepetycje off/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie przypomniałem taką sytuację na południu kraju (nie pamiętam tego dokładnie , ale może ktoś inny pamięta lepiej ) , gdzie sprzedano zakłady wydobywcze węgla ? chyba Czechom albo Słowacji , bo nie były opłacalne , nagle po kupnie przez zagranicznych zrobiły się opłacalne i Polska od kupuje od nich ten oto surowiec . Czy nie dało sie zrobić tak żeby w Polakom się opłacało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagle po kupnie przez zagranicznych zrobiły się opłacalne i Polska od kupuje od nich ten oto surowiec . Czy nie dało sie zrobić tak żeby w Polakom się opłacało ?

Moze by sie i dalo - niezaleznie jednak od wyniku znajdzie sie ktos kto by to okreslil w stylu

wybierzcie Komorowskiego to sprywatyzuje POLSKĘ i zmieni nazwę na Komorowski&Tusk spółka z.o.o

Raz Ci sie prywatyzacja nie podoba innym razem pytasz czemu jej nie robia ...

Chyba, ze ma byc zrobiona tylko przez jednego z wybrancow narodu pana K.....skiego :lol:

 

 

Aby nie bylo - wisi mi kto bedzie prezydentem - mieszkam gdzie indziej - korzystam z prawa do nieglosowania - wrecz uwazam, ze byloby niestosowne glosowac, jako ze wracac zamiaru nie mam - bardziej mnie interesuje na kogo glosowac tutaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskim kapitałem się szasta na lewo i prawo po europie , bo u nas jest nie opłacalne , a nagle potem sie okazuje że trzeba wykupywać od innych państw droższe usługi we własnym kraju .

 

 

"Zgoda buduje" tym bardziej na dzisiejszym zjeździe PO :lol: PiS siedzi cicho a PO atakuje cały czas , tak jak to ostatnio ktoś powiedział : "Z chęcią zgody w PO jest tak jak z siecią autostrad w Polsce , dużo się o niej mówi ale nikt jej jeszcze nie zaóważył"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskim kapitałem się szasta na lewo i prawo po europie , bo u nas jest nie opłacalne , a nagle potem sie okazuje że trzeba wykupywać od innych państw droższe usługi we własnym kraju .

 

Tego nie rozumiem nawet.

 

Czytalem te rewelacje z PO - problem z ironia jest taki, ze niektorym ciezko ja zrozumiec ;)

 

Tak czy siak - wesolo jest, z jednej strony kandydat tak bezplciowy, ze az sie niedobrze robi z drugiej czlowiek wielkich ambicji i nic wiecej - jednym sie zachwycaja jak to uratowal kraj przed zaglada po katastrofie Smolenskiej drugi ojciec narodu co nawet zony nie ma - to chyba ewenement na skale swiatowa. Swoja droga normalnie nastepny Cud nad Wisla - 2 braci i kazden jeden najlepszy na prezydenta :lol: -to jak biznes rodzinny prawie juz :mrgreen:

Obaj panowie sa z prawicy - kolejny dowcip :lol:

Nawet nie ma kogo od "komucha" wyzwac :|

A gdyby tak poprowadzic granice z gory na dol - dac im po polowie kraju (zgodnie z poparciem) zostawic na kilka lat i porownac co im wyszlo ? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.