Skocz do zawartości

Mały sondaż przed II turą


suchy668

Na kogo oddasz swój głos ?  

120 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo oddasz swój głos ?

    • Jarosław Kaczyński
      30
    • Bronisław Komorowski
      73
    • Jestem neutralny
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Kto to widział aby Prezydent i Premier byli z jednego ugrupowania politycznego... Będzie przeje........ Ja wybieram mniejsze zło... Czyli Jarka

A można wiedzieć jak głosowałeś kilka lat wczesniej w wyborach prezydenckich - Tusk vs Kaczyński i w parlamentarnych? Zdaje mi się, że prezydent co najmniej baaardzo popierał ugrupowanie premiera!

Idąc Twoim tokiem myślenia : jak można głosować na osobę, która ponownie zeszmaciła się właząc w d...SLD w celu przejęcia głosów?! Prosić o to elektorat partii przestępczej? Pamiętacie wcześniejsze - "...nigdy nie wejdziemy w koalicję z samoobroną..." :?: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeżeli wygra Komorowski to będzie u nas druga Rosja...Czyli Premier będzie rządził...

Kto to widział aby Prezydent i Premier byli z jednego ugrupowania politycznego...

na tym opierają się właśnie rządy.

Dlaczego PO miało problem wprowadzić jakąkolwiek ustawę? bo napotykała 'mały' problem, który decyzje wetował.. jakim cudem ma być w Polsce lepiej, kiedy nie idzie nic z tym zrobić?

a Putin i Rosja to już inna bajka. Nie można ichniejszego ustroju porównywać z demokracją. To są rządy jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta , jasne . Macie racje wszyscy wybierzcie Komorowskiego to sprywatyzuje POLSKĘ i zmieni nazwę na Komorowski&Tusk spółka z.o.o . Racja musi być konkurencja na rynku ... tylko szkoda że sterowana za granicy . Najlepszym przykładem jest Telekomunikacja , sprzedali żabojadom którzy obiecywali zwolnić 25% pracowników , kilka lat minęło zwolnione jest już prawie 80% ... , lepszy przykład KGHM - Tusk w kampanii wyborczej obiecywał że nie będzie prywatyzował i co ? Wygrał i sprywatyzował oczywiście i połowa kadry pracowniczej wyleciała . Może były śp. prezydent wetował dużo , ale miał rację , bo rząd takie jeb.... ustawy tworzył , że szkoda gadać . Za Komorowskiego stracimy własne państwo i staniemy się powiatem unii . I tutaj staje się trafna pomyłka posła Palikota sprzed kilku miesięcy "Gdy rząd PO mówi że coś zrobi ... to mówi " . Następna planowana wpadka : Upadek i prywatyzacja stoczni , czy kochany premier zrobił coś w tej sprawie ? Unia powiedziała "koniec ze stoczniami" i rząd jak BARANek potulny się zgodził , jakoś niemcy i francja przemysłu samochodowego nie "odrzuciła" tylko się broniła i powiedziała twardo NIE . Cieszmy się że komuna była tak długo i udało się jej tyle upaństwowić zakładów , bo jakby nie to to by Donald Tusk nie miał czym budżetu łatać . " Do 2011 roku wycofamy wojska z Afganistanu " - Wycofać , to wycofamy jak wielki brat amerykański się zgodzi , a nie kiedy kandydat na prezydenta da obietnicę . Ludzie opamiętajcie się !!! Bo wam lasy i łąki sprywatyzują i nie będzie gdzie latać !!!!!

 

"DYKTATURY DZIELĄ SIĘ NA DOBRE I NA ZŁE , A DEMOKRACJA ZAWSZE JEST GŁUPIA "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj przykład , w którym miejscu kłamie .

 

EDIT : Wypowiedź klubowego kolegi :shock:

 

"Teraz to komorowski po bawi się w myśliwego , i zapoluje na kaczyńskiego , a jak go złapie to zabije , wypatroszy i powiesi jego głowę nad kominkiem w pałacu prezydenckim"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Daj przykład , w którym miejscu kłamie .

Żaden problem

 

sprywatyzuje POLSKĘ i zmieni nazwę na Komorowski&Tusk spółka z.o.o

- :shock: nie potrafię dojść jakeś ty to wykoncypował.

 

Najlepszym przykładem jest Telekomunikacja , sprzedali żabojadom którzy obiecywali zwolnić 25% pracowników , kilka lat minęło zwolnione jest już prawie 80%

- ta firma cały czas rośnie i z odpowiednimi kwalifikacjami można znaleźć tam pracę. Gdyby było prawdą to co mówisz mielibyśmy jednego operatora mniej.

 

Za Komorowskiego stracimy własne państwo i staniemy się powiatem unii .

- nie ma czegoś takiego jak powiat unii.

 

Bo wam lasy i łąki sprywatyzują i nie będzie gdzie latać !!!!!

- łąki w większości przypadków są już prywatne i nadal jest gdzie latać. W miejscu gdzie mieszkam w promieniu 10km nie znajdziesz łąki która nie byłaby w rękach prywatnych ale jakoś nie mam problemu z lataniem. Wystarczyło pogadać z gospodarzem jak z człowiekiem.

A nad lasem nie latam bo diabelnie trudno się ląduje między drzewami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telekomunikacja cały czas rośnie ? Chyba we francjii , ale na pewno nie w polsce , rozlatuje się na dziesiątki małych spółek , gdzie ludzie przechodząc przymusowo z firmy matki zarabiają o 1/3 mniej :/

W innych to była tak zwana ironia , pod którą stało słowa "prywatyzacja wszystkiego co państwowe" .

No to widzisz , sam sobie w ostatnim cytacie odpowiedziałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę chyba oryginalny-nie głosuję nigdy na nikogo bo nienawidzę polityki.Brzydzi mnie to obwinianie się wzajemne, obietnice i wykręty. Żyję obok tego wszystkiego. Za kilka lat nie będę sobie w brodę pluł, że oddałem głos na tego czy tamtego darmozjada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to widzisz , sam sobie w ostatnim cytacie odpowiedziałeś .

Pytałem co brałeś - odpowiedzi tu nie widzę. Innych pytań nie stawiałem.

 

W innych to była tak zwana ironia , pod którą stało słowa "prywatyzacja wszystkiego co państwowe" .

Straszysz tą prywatyzacją jakby to jakaś hydra była. W ostatnim zdaniu ci dowiodłem że nie jest z nią tak tragicznie.

 

Telekomunikacja cały czas rośnie ? Chyba we francjii , ale na pewno nie w polsce , rozlatuje się na dziesiątki małych spółek , gdzie ludzie przechodząc przymusowo z firmy matki zarabiają o 1/3 mniej :/

Nie wiem gdzieś to znalazł ale lepiej pogadaj z kimś kto tam pracuje a dostaniesz rzetelniejsze informacje jak z tabloidu. Od kiedy Tepsa przestała być "państwowa" wreszcie ma coś zaoferowania. Tylko dlatego że przestała być monopolistą ja jako klient czerpię z tego korzyści. A to że w zarządzie siedzi Francuz, Chińczyk czy ktoś inny - co za różnica jeżeli wykonuje swoją pracę (zarządzanie) dobrze? Mam się brzydzić jego pracą tylko dlatego że urodził się dalej niż 400km ode mnie? Ksenofobią mi to pachnie. "Ludzie przechodzą przymusowo" - to żeś poleciał. Jakie przymusowo? Co? Pod lufą ich prowadzą? Jak ci praca nie pasuje to ją zmieniasz. Jak dostajesz za mało to się dokształć albo załóż własną firmę i pokaż że jesteś więcej wart. Najłatwiej jest siedzieć i jojczeć że przyszedł zły obcy i nie głaszcze po główce. To już nie te czasy że "czy się stoi czy się leży 500zł się należy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pogadaj z kimś kto tam pracuje "

 

Mój tata i moja mama choćby :)

 

Może kałasznikowa im do głowy nie przystawiają ale jest warunek : albo przechodzisz albo zostajesz bez pracy

 

 

"czy się stoi czy się leży 500zł się należy"

A to nie było czasem 2000 ? Hmmm , zapomniałem racja , Ty wiesz lepiej .

 

I Ty mnie tu nie nazywaj ksenofobem , tylko uważnie przeczytaj to co napisałem , mi chodziło o to że obiecywali zwolnić określoną ilość pracowników , a zwolnili trzykrotnie więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

"czy się stoi czy się leży 500zł się należy"

A to nie było czasem 2000 ? Hmmm , zapomniałem racja , Ty wiesz lepiej .

Nie twierdzę że wiem lepiej. Po prostu znam tą wersję. Przypuszczam że pochodzi z czasów kiedy 500zł to był ekwiwalent obecnych 2000zł.

 

I Ty mnie tu nie nazywaj ksenofobem , tylko uważnie przeczytaj to co napisałem , mi chodziło o to że obiecywali zwolnić określoną ilość pracowników , a zwolnili trzykrotnie więcej.

"tylko szkoda że sterowana za granicy", "sprzedali żabojadom"

Sformułowania takie jak te uważam za ksenofobiczne. Źle bo obcy. Nie dlatego że źle pracują czy postępują tylko dlatego że nie z Polski.

 

 

Mój tata i moja mama choćby :)

Widzisz, dwójka moich znajomych też tam pracuje i mają diametralnie inne zdanie. No cóż wygląda na to że jedyną metodą dla mnie by przekonać się jak jest naprawdę to zatrudnić się tam samemu.

 

Tak apropos tych kłamstewek i Tepsy jeszcze...napisałeś:

 

 

obiecywali zwolnić 25% pracowników , kilka lat minęło zwolnione jest już prawie 80%

Skąd ty te procenty wyliczyłeś to ja nie wiem.

 

W podpisanej ze związkami zawodowymi umowie społecznej na lata 2009–2011 zakładano, że w tym czasie zatrudnienie zmniejszy się o 4900 osób. W 2009 roku program dobrowolnych odejść za odszkodowaniem obejmie 2400 osób. W ostatnich dniach Maciej Witucki, prezes TP poinformował związkowców, że w 2010 roku zarząd chciałby, aby zwolnienia objęły 2500 osób. W końcu 2008 roku TP zatrudniała 23,5 tys. osób, we wrześniu 2009 roku – 22,1 tys. osób.

Cytat pochodzi z:

 

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/375710,telekomunikacja_polska_planuje_zwolnienia_grupowe.html

 

Wiem (po sobie też) że zwolnienie z pracy boli ale szastanie nieprawdziwymi danymi i epatowanie wizją straszliwej tragedii jaka dotknie nasz kraj jeżeli wybory wygra ten czy inny kandydat to jest w moim odczuciu równie godne potępienia jak tak zwana "kiełbasa wyborcza" czyli kpiny jakie kandydaci uprawiają z inteligencji wyborców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto na jakim stanowisku bo tym na górze nigdy się nic nie dziej , pracownicy dzielą się na 2 grupy ci którzy zarabiają 1500zł i ci co zarabiają od 4000zł wyżej , ci drudzy zawsze mają dobre zdanie , bo ich zwolnienia nie dotyczą .

 

 

"W końcu 2008 roku TP zatrudniała 23,5 tys. osób, we wrześniu 2009 roku – 22,1 tys. osób."

 

eee , ale to jest przez 1 rok , powiedz mi jedno od ilu lat tp jest prywatna ? i ile miała początkowo pracowników przed prywatyzacją ? i nie podawaj mi danych o zwolnieniach z przeciągu kilku miesięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znalałem dane :

 

"a koniec 2001 roku poziomu zatrudnienia w TP S.A. w wysokości 60,1 tys. pracowników,"

 

http://www.bankier.pl/wiadomosc/TP-SA-informacje-dotyczace-zatrudnienia-i-nakladow-inwestycyjnych-256802.html

 

Więc mi tu nie gadaj głupot że zwolniono 1,5tys ludzi ...

 

Więc zwolniono 2/3

 

A może jednak 60,1 - 22,1 = 1,5 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

eee , ale to jest przez 1 rok , powiedz mi jedno od ilu lat tp jest prywatna ? i ile miała początkowo pracowników przed prywatyzacją ? i nie podawaj mi danych o zwolnieniach z przeciągu kilku miesięcy :)

A te "żabojady" to obiecywały zwolnić 25% w jakim okresie czasu, co? W ogóle? Czy może w czasie obowiązywania pakietu ochronnego uzgodnionego ze związkami zawodowymi?

 

Poza tym załóżmy że Tepsa jednak nie trafiła na giełdę. Wyobrażasz sobie co by było? Przy jej pierwotnej strukturze nie miałaby szans z innymi operatorami i w wyniku konkurencji albo 100% ludzi poleciałoby na bruk albo państwo utrzymywałoby sztucznie tego molocha z budżetu czyli za nasze. No chyba żeby państwo zablokowało prawnie wejście innych operatorów na polski rynek (jak izolacja to izolacja, a co) to dalej byś zamawiał rozmowy międzynarodowe trzy dni naprzód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić , ale to TP utrzymuje wszystkich dookoła . Wszytko idzie po ich łączach :) Wyjątkiem jest dialog . I to TP się daję wysokość minimalnych cen za usługi , po to żeby inne firmy miały się jak utrzymać :) Ten "moloch" przynosił zyski spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic mówić , ale to TP utrzymuje wszystkich dookoła

Nie mów, skoro masz blade pojęcie...

 

To po czyich łączach idzie wszystko ?

W większości po TP i po Dialogu .

 

 

KONIEC TEMATU , bo to jest bezsensowne , miało być o polityce a nie o telefonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@MareX - ależ dlaczego "Całe szczęście". Chłopak ma swoje zdanie i należy to uszanować. Jeżeli takie zdanie będzie podzielać większość w tym kraju to na prawach demokracji jego wizja będzie wcielona w życie. Jeżeli ktoś się z nim nie zgadza to może podjąć dyskusję i podać rzeczowe argumenty próbując przekonać do swoich racji ale stwierdzenia pod tytułem "jak to dobrze że nie możesz głosować bo twoja wizja jest zła" świadczą tylko o braku argumentów. Mnie nie podoba się siejący panikę styl wypowiedzi kolegi i naginanie danych dla potrzeb podsycania tejże i to staram się mniej lub bardziej udolnie piętnować. Co do poglądów na scenę polityczną to wyznaję podobną zasadę jak ty Marku odnośnie religii - to moja prywatna sprawa i nic nikomu do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.