Jump to content

Problem z balansowaniem pakietów


TomekP

Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym się kolegów podpytać o zachowanie Waszych ładowarek. Do ładowania li-pol używam zestawu Robbe Power Peak Compact 6S i do tego balanser Robbe Top Equalizer 6S. Mam pakiet Fullymax 3S1P o pojemności 1300mAh. Różnica napięć w pakiecie to 0,1V na środkowej celi, w porównaniu do dwóch pozostałych. Niestety przy tej różnicy napięcia diody balansera świecą się na stałe, co według instrukcji oznacza zbyt dużą różnicę pomiędzy poszczególnymi celami w pakiecie i nawet nie próbuje tego wyrównywać. Przykładowo jeżeli 1 i 3 cela mają 4,10V to środkowa ma 4,00V i w czasie doładowywania do właściwego napięcia 4,2V/celę uzyskują je tylko 2 zewnętrzne cele a środkowa dalej ma napięcie niższe o 0,1V. Czy wasze ładowarki mają tak samo, czy to po prostu wina mojej ładowarki lub balansera?

Link to comment
Share on other sites

Tak, wszystko jest na pewno dobrze ustawione i podłączone. Bardziej zastanawiam się nad tym, czy to nie jest jakiś kłopot z samą ładowarką albo balanserem :(

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc nie wiem. Mam tylko dwa pakiety, oba takie same, przy czym ten drugi jest lepszy i napięcie się tak nie rozjeżdża. Są delikatne różnice, ale to są rzędu 0,05V/celę i wtedy balanser potrafi ograniczyć ładowanie dwóch pozostałych i nadgonić tą jedną, chociaż pozostałe dwie i tak wtedy ładują się o minimum 0,01V więcej niż ta, na której początkowe napięcie jest niższe.

Jest jakiś sposób, żeby bez rozbierania pakietu sprawdzić czy ta kolejność jest prawidłowa?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.