Jump to content

1S, 138mA - czy można?


Gites

Recommended Posts

Pakiet jak w tytule... o ten. Proszę się nie sugerować "max charge rate" gdyż jest to niedawno wprowadzona wersja v2. Ja mam v1, która z tego co pamiętam ma MCR=1C. Moja ładowarka ma rozdziałkę 100mA więc albo go mogę ładować 100mA albo ryzykować 200mA. I tu pytanie... czy LiPol 138mA mogę pogonić prądem 200mA bez szkody dla niego?

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą to tytułowe LiPol'ki mają zawyżoną pojemność. Posiadam dwa na stanie i jeszcze nigdy nie udało mi się naładować ich do podanych 138mAh. Zamiast tego pojemność dla obu waha się między 118 a 122 mAh. Jakby nie patrzeć prawie 20% mniej niż deklaruje producent. Ciekawe czy v2 to też wielka ściema.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czemu ale to 5C zupelnie do mnie nie przemawia. Ale - kosztuje niewiele, mozna poeksperymentowac. Co do pojemnosci - taka roznica to zadna roznica. Nie wiesz jaka metoda oni to mierzyli. Na pewno taka by cyferki ciekawiej wygladaly.

Link to comment
Share on other sites

To moje "yhm" w poprzednim poście było trochę ironiczne :P Na początku tego wątku napisałem, że mam poprzednią wersję tego LiPol'a, która CHYBA miała podane 1C jako max. ładowania. Tak że dyskusja nie jest o wersji 5C tylko o 1C.

Drugi link przydatny, dzięki ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.