Skocz do zawartości

JAK 3


solainer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 11 miesięcy temu...

Wiosną tego roku Jak doznał małego uszkodzenia jakim było pękniecie kadłuba na odcinku od skrzydła do usterzenia w wyniku niezbyt udanego lądowania. Naprawa tego zajęła mi 10 minut ale zabrałem sie za to dopiero wczoraj. Przy okazji postanowiłem wprowadzić parę zmian, między innymi obrót silnika o 180 stopni dla poprawy sylwetki modelu. Zmodernizowany kadłub okleiłem papierem śniadaniowym, pocellonowałem i pomalowałem cały model tym razem już na wojskowo :D. Na zdjęciach jest jeszcze bez owiewki kabiny ponieważ stara jest trochę sfatygowana, a nowej dzisiaj nie zrobię bo akurat nie mam pustej butelki.

 

Jutro mam zamiar polatać i przy okazji wytestuje 3 łopatowe śmigło z 1 numeru Spitfire od De Agostini (oczywiście nie mam zamiaru kompletować tamtego modelu).

 

Tak się prezentuje odmieniony model :

DSCN5697.JPG

DSCN5698.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje model naprawdę ładny a jeżeli o mnie chodzi to chyba przestanę przeglądać to forum bo zbyt dużo ładnych modeli jest dookoła i nie wiem w końcu w co się "pakować" przy następnej pracy modelarskiej :wall: bo nie można mieć wszystkiego ale myślę że może jakaś półmakieta maxi :ble: ... no co zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam niepotrafie budowac modeli z arkuszy sklejki i balsy :oops: :lol: ale podobaja mi sie wersje KIT. W zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec czy kto widzial gdzie w internecie jakiegos warbird'a (najlepiej JAK 3 ) w internecie

P.S Na NASTIK.PL juz ogladalem polmakiety, chodzi mi o inne sklepy (nieznam adresow :oops: ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za słowa uznania. To prawda, jak po wcieleniu do służby znacznie lepiej wygląda niż po cywilnemu. Szkoda, że nie zrobiłem go od razu w takim malowaniu ale tochyba przez to, że bałem się malowania, ale podczas budowy Dakoty nabrałem pewnych doświadczeń i malowania juz tak bardzo się nie boję. Co do śmigła to żałuje ze kupiłem tylko 2 numery bo nigdy nie wiadomo kiedy sie połamie, a za 5 zł 3 łopatowe ciężko dostać. Ciekawe czy w którymś numerze tego cudownego pisma będzie jeszcze coś przydatnego :devil:

 

ps. Jaka 3 w ARF nie widziłem nigdzie w Polskich sklepach internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niedługo sie nacieszyłem odnowionym Jakiem :( . Nie wiem z jakiej przyczyny model nagle zapikował i na pełnym gazie uderzył w ziemię. Raczej nie nadaje się do odbudowy, przód kadłuba zniszczony doszczętnie, tylko lewa polówka płata i usterzenie całe. Sprawdziłem wszystko po katastrofie , aparatura jest w porządku, zasięg jest, odbiornik nieuszkodzony. Serwo gazu po uderzeniu ma połamana obudowę, serwo wysokości nie daje znaku życia ale to raczej od upadku i nie stawiam na to ze to przez to choć w trakcie pikowania tylko zaciągałem stery wysokości wiec nie wiem czy pozostałe serwa działały czy nie. Na zdjęciu widać ze ster wysokości jest lekko do dołu wychylony mimo moich prób wyciągania modelu w górę.

 

Oto zdjęcie zrobione sekundy przed upadkiem

IMG_0653.jpg

,a to juz po spotkaniu z matką ziemią

IMG_0656.jpg

 

To już chyba na dobre koniec przygody z tym modelem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.