Skocz do zawartości

Przerobienie silnika z KOSY na silnik lotniczy.


piotr22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W ostatnim czasie zainteresowały mnie modele benzynowe , dlatego kieruje do Was takie

pytanko :

 

Czy istnieje możliwość przerobienia silnika z kosy spalinowej na lotniczy silnik benzynowy ?? A jeżeli tak to jakich przerubek należy dokonać ??

 

PS : Zauważyłem nawet ,że w w silniku od kosy mam gaźnik walbro :mrgreen:

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość przerobienia silnika z kosy spalinowej na lotniczy silnik benzynowy ?? A jeżeli tak to jakich przerubek należy dokonać ??

Z góry przepraszam za OT.

Przerabiałem po prostu ten temat i chciałbym się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Ceny silników benzynowych w Chinach są teraz tak niskie, że moim zdaniem się nie opłaca robić go samemu. Po pierwsze - będzie miał słabszą moc niż modelarski, mniejszy moment obrotowy, trochę trzeba włożyć pracy w przeróbkę(np zapłon i tak musisz kupić, a uwierz, że magnes nie tak łatwo jest zamontować na wale). Przepraszam, że to troszkę odbiega od tematu, ale to jest moje zdanie. Silniki z kos są raczej dedykowane do maszyn niewysilonych, żeby długo chodziły i zwróć uwagę na pracę w różnych pozycjach silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrze,nie rezygnuj z przeróbki kosy na silnik do modelu.Przerobiłem dwa silniki od kosy 26 cm.i osiągi ich były zbliżone do chińskiego SPD 26cm.Koszty całkowite z zapłonem elektronicznym i piastą śmigła wykonaną w zakładzie usługowym wyniosły 450zł.

Przeróbkę nie robiłem ze względu na niższe koszty lecz żeby potwierdzić moje

przekonanie ,że z nich można wydusić wiele więcej od danych producenta.

Jeżeli zdecydujesz się na przeróbkę mogę służyć całą moją wiedzą na ten temat.

Zajrzyj na post Silnik z Allegro.

Pozdrawiam Ryszard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi , jednocześnie przepraszam ,że nieodpisywałem gdyż byłem na wyjeździe.

 

PS : Dziękuje Panu Ryszardowi , w razie czego napewno skożystam z Pana wiedzy.

Jak narazie muszę odpuścić przeróbkę silnika ale może wrócę do niej w zimie .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Piotrze, zima dobiega końca, przerobiłeś może ten silnik.

Masz jakieś spostrzeżenia, ja też mam silnik od chińskiej piły motorowej. Jeszcze go nie przerobiłem ale mam znajomego, który lata 4,5m JU52 na piłach i daje rade. Wcześniej miałem 50cc silnik od Quada odpalany na sznurek. Obroty i ciąg generował podobne do motorów modelarskich. Silniki od piły doskonale palą z ręki bez przerabiania zapłonu. Sam silnik jest trochę cięższy ale nie ma modułu i dodatkowych pakietów. Według mnie cena jest taka, że co sezon możesz kupować nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.