Skocz do zawartości

mx-16s problem


halabala83

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To wcale nie tak zle - sadze ze masz gdzies kiepski kontakt pomiedzy koncowka w.cz a antena. Albo w samej antenie. To jest tyle co powinno byc przy zlozonej antenie.

Generalnie nadajniki musza wytrzymywac prace przy zlozonej antenie - nie demonizujmy tego. W instrukcji jest opis sprawdzania zasiegu tego interesu - ze zlozona antena - i nigdzie nie jest napisane ze musi to byc zrobione w 2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano - oczywiscie ze jest, ale jak szukac uszkodzenia to wszedzie a najlepiej zaczynajac od rzeczy podstawowych. Czy aby kwarc nie jest trafiony? Czy jest ciaglosc pomiedzy wyjsciem a antena, czy antena to antena a nie patyk gdzie pierwszy segment nie ma polaczenia z reszta itd. Sprawdz jaki jest pobor pradu. Czy koncowka mocy w nadajniku jest zasilana pelnym napieciem, gdybam sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Witam tak troszeczke sie podepne pod temat :D mam mx 16s do ponad 3 lat, nigdy mnie nie zawiodła, lecz do jakichś 2 tygodni od momentu gdy zacząłem latać szybowcem i zaczęły się 45minutowe szaleństwa w termice ,ekran w aparaturze porostu gaśnie i nie mam dostępu do opcji , radio działa bez zarzutu tylko ten ekran . Obraz wraca tylko wtedy gdy wyłączę i ponownie włączę aparaturę . Z początku myślałem że to taki ala wygaszacz ekranu oszczędzający energie w nadajniku ale w instrukcji nic takiego nie znalazłem. Co mam z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek pisząc to miałem na myśli że poskładana antena też jest ociążeniem dla w.cz.Miałem taki przypadek że na lotnisku zapomniałem wył. nadajnik, dopiero w domu go wyłączyłem(po około1,5 do 2h) i nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystam z posta i się podepnę.

Mam taki problem z moją MX-16s. Mam łączność z odbiornikiem przez jakieś 7-10 minut. Potem zanika. Wyłącze aparaturę na 10 minut i znowu mam łączność. Może coś się przegrzewa. Dodam, że zaliczyła jeden upadek z 60cm na panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś się przegrzewa. Dodam, że zaliczyła jeden upadek z 60cm na panele.

Mój JR po takim upadku umarł definitywnie. Reanimacja wymagała wstawienia nowego kwarcu procesora, ciętego na zamówienie.

 

Takie "przegrzewanie" może sugerować zimny/oderwany lut. Nagrzeje się i styk znika. Lupa i obejrzeć wszystkie połączenia, ew. kupić w elektronicznym jakiś spray do mrożenia płytki - mrozić punktowo i patrzeć, gdzie i kiedy nadajnik zamilknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano - oczywiscie masz racje. Ale - nadajnik ma wytrzymac prace nawet bez anteny. Przeciez to normalna procedura ze w domu siedzisz pol godziny z nadajnikiem w reku, ze zlozona antena lub bez anteny, programujac nastepny model. I nic nie ma prawa sie stac. Ciagle sadze ze Halabala ma strzelony tranzystor mocy w.cz. ale troche mnie dziwi tak duzy zasieg ze stopnia sterujacego.

Modrzej mial niedawno podobna historie, tranzystor mocy zdechl - trzeba by go zapytac czy w ogole cos mu dzialalo. Jezeli czytasz to odezwij sie Modrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jano - oczywiscie masz racje. Ale - nadajnik ma wytrzymac prace nawet bez anteny. Przeciez to normalna procedura ze w domu siedzisz pol godziny z nadajnikiem w reku, ze zlozona antena lub bez anteny, programujac nastepny model. I nic nie ma prawa sie stac. Ciagle sadze ze Halabala ma strzelony tranzystor mocy w.cz. ale troche mnie dziwi tak duzy zasieg ze stopnia sterujacego.

Modrzej mial niedawno podobna historie, tranzystor mocy zdechl - trzeba by go zapytac czy w ogole cos mu dzialalo. Jezeli czytasz to odezwij sie Modrzej.

Akurat MX-16S na taką okoliczność może wyłączyć nadawanie. A programowanie i gmeranie w ustawieniach możesz robić sobie do wyczerpania pakietu, a nawet jeden miliwat mocy antenką nie wycieknie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.