Skocz do zawartości

X Zlot Joemonster ( nie oficjalny film )


kefir

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ja tego nie rozumiem - co wy macie tymi dzieciakami. Znaczy jak gwizdnie dorosłemu to mniej boli czy co? Poza tym mały quad latający nad młodzieżą cię mierzi ale fakt że młodzież biega ze szkłami (lornetki) przy oczach w związku z czym widzi źle więc o potknięcie łatwo a jak się potknie i wywali na pisk to ta lornetka się o potylicę oprze to już ta sytuacja jakoś cię nie rusza.

Pamiętaj, ty też możesz się doigrać i twój piękny czerwony samolocik przeora komuś czachę - może lepiej dać sobie spokój z tak niebezpiecznym hobby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak kiedyś taki potwór po tym jak aparatura straciła zasięg walnęła 3metry od takiej pary ciekawe co by było jak by uderzył w tych ludzi a ciekawe gdyby to mój uderzył jaka by była różnica w ranach

Zresztą nie chce mi się na nowo zaczynać tych przepychanek (no ale oczywiście twój samolot jest tak idealny że nie może się nic stać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo na tym forum daje się wyczuć przyzwolenie w lataniu Quadami nad głowami, ale samolocikami już nie. Niedawno ktoś pokazywał jak skrzydełkiem startuje na osiedlu z balkonu i to było bee, to dlaczego Qadem z czterema wirujacymi silnikami ma być cacy?

To, że tak często nie czyta się o kretowaniu Qadem wynika raczej z faktu małej ilości tego typu modeli, bo ile ich może być tu na tym forum? - dwadzieścia? trzydzieści? a modeli samolotów?

Kefir - kręcisz wspaniałe filmy, ale czy jesteś w stanie zapanować nad modelem jak ci odpadnie jeden napęd? Awaria elektryczna lub mechaniczna. lądowałeś kiedyś awaryjnie w takiej sytuacji?

 

Z Tomka to możecie już teraz zejść, z tego co znam go osobiście bo latamy na tym samym lotnisku, to jego model jako ostatni w razie wypadku trafi w publiczność. Ten typ nawet jak jest sam na kilkunastu hektarach łąki wytycza sobie strefę lotów i trzyma się jej rygorystycznie. I wiem, że dopóki Tomek jest na lotnisku, nie pozwoli żeby ktokolwiek latał nad głowami, dorosłych, dzieci, kobiet czy starców.

Bezpieczeństwo ponad wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... bo na tym forum daje się wyczuć przyzwolenie w lataniu Quadami nad głowami, ale samolocikami już nie. Niedawno ktoś pokazywał jak skrzydełkiem startuje na osiedlu z balkonu i to było bee, to dlaczego Qadem z czterema wirujacymi silnikami ma być cacy?

To, że tak często nie czyta się o kretowaniu Qadem wynika raczej z faktu małej ilości tego typu modeli, bo ile ich może być tu na tym forum? - dwadzieścia? trzydzieści? a modeli samolotów?

Kefir - kręcisz wspaniałe filmy, ale czy jesteś w stanie zapanować nad modelem jak ci odpadnie jeden napęd? Awaria elektryczna lub mechaniczna. lądowałeś kiedyś awaryjnie w takiej sytuacji?

 

Z Tomka to możecie już teraz zejść, z tego co znam go osobiście bo latamy na tym samym lotnisku, to jego model jako ostatni w razie wypadku trafi w publiczność. Ten typ nawet jak jest sam na kilkunastu hektarach łąki wytycza sobie strefę lotów i trzyma się jej rygorystycznie. I wiem, że dopóki Tomek jest na lotnisku, nie pozwoli żeby ktokolwiek latał nad głowami, dorosłych, dzieci, kobiet czy starców.

Bezpieczeństwo ponad wszystkim.

No i po co to ?

chcesz się kłócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja strasznie lubie bezpieczenstwo Panowie. W tym wypadku jednak tematyka wykracza nieco po za klasyczne modelarstwo - tu sie kreci fYlmy :D Kazdy ma glowe na karku i ponosi odpowiedzialnosc, roztrząsanie tematu na pewno nie powstrzyma przed kolejnymi nagraniami (bo tu juz o latanie nie chodzi) a moze tylko zakonczyc dzieleniem sie osiagnieciami na forum.

 

Porownujecie zreszta 15kg samoloty do 1kg dronow ktore wisza w powietrzu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

noker - a jesteś w stanie zapanować nad modelem jak padnie ci odbiornik? Albo przyblokuje serwo? A możne przewidzisz w którą stronę poleci śmigło jak ci pęknie ośka silnika? A wlazł ci ktoś kiedyś na kanał chińską zabawką?

 

Następny który powinien pożegnać się z modelarstwem bo mu serce ekscytacji nie wytrzymuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta.

Dość łatwo udowodnić przed sądem brak dołożenia wszelkich starań aby zapobiec "katastrofie" = skazanie. Wszystko w ręku biegłego, a on będzie z racji braku przykładów, brakuw regulacji prawnych, itd. mocno "przeciw" pilotowi.

Po przegranym karnym, możemy dostac jeszcze parę cywilnych o odszkodowanie, rentę itd.

Co by jako tako sobie poradzić z odszkodowaniami trzeba mieć ubezpieczenie i nie takie śmieszotki "w życiu i do i życia".

 

Jest parę warunków które trzeba spełnić jak robi się to "zarobkowo" a tu można by prawdopodobnie dowieść korzyści nie koniecznie zapłaty gotówką.

 

Naprawdę trzeba zważyć czy stać pilota na odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Naprawdę trzeba zważyć czy stać pilota na odszkodowania.

Decyzja odnośnie tego należy raczej do pilota nieprawdaż? W końcu pełnoletni jest....

Temat już był tyle razy wałkowany że jak widzę kolejnego "świętego" z krucjatą na ustach w stylu: ....OMG, OMG :shock: :shock: Latałeś nad dziećmi, starcami, ciężarnymi (niepotrzebne skreślić) :shock: :shock: OMG, OMG... to mi się futro na karku jeży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przesadzacie, czy to samolot, quad,helik każdy może ulec awarii elektroniki i tego nie da się uniknąć. Tomku nie wiem dlaczego piszesz (kefir nie boisz się latać nad głowami osób?) W razie wypadku (odklupać) nie Ty będziesz zalatwiał sprawy odszkodowania itp. Martw się lepiej Tomku o swoją głowkę niż o innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się przyglądam tej rozmowie na temat bezpieczeństwa i sobie myślę ze jeśli pilot chce latać nad głowami to niech lata, a jak coś się stanie, nie ma prawa do pretensji jak rodzina ofiary oklepie mu twarz, lub po prostu zastrzeli.

 

tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklepie twarz

zastrzeli

Co ty chłopie pieprzysz za głupoty

nie znasz sytuacji nic nie wiesz o tym a gadasz o jakimś strzelaniu

Niezła masz podejście aż strach ciebie spotkać i trącić łokciem niechcący bo wybijesz mi rodzinę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie. ja jestem za tym żeby każdy mógł robić co chce. i latac gdzie chce. tylko niech później ponosi konsekwencje tego co robi, a nie że zabije kogoś 10 kilowym helikiem a później zasłania się ubezpieczeniem czy czymkolwiek...

 

piszę to co myśli 90% ludzi. włącznie z Tobą samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.