Skocz do zawartości

sky lady 2 problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Otoz mam problem ze swoim samolocikiem Sky Lady II. wczoraj cos w nim grzebalem i wlaczylem silnik szedl chwile potem poczulem dziwny zapach jakby sie cos spalilo ;/ odlaczylem akumlator i aparature. Dzisiaj rano podlaczylem do niego akumlator i odrazu zaczal mi wariowac silnik sam sobie dodawal gazu w ogole nie reagowal na moja aparature ... serwa o dziwo dzialaly potem odlaczylem to znowu po kilku godzinach podlaczylem od nowa i dalej to samo silnik sobie sam chodzi tylko ze teraz mi sie juz nawet serwa nie ruszaja ;/. Moje pytanie brzmi co to moglo byc spalil mi sie regulator gazu czy moze kwarce poszly? Prosze o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby poszły kwarce to raczej nic by nie chodziło.

Sprawdzić regulator można podłączając zamiast odbiornika tester, np takie:

http://helikoptery-rc.pl/product_info.php?products_id=1362&osCsid=sfjyiqrayfnzi

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2146,tester-serw-e-sky-ek2-0907-000504

lub "samodiełka": http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic871257.html

To samo z serwami. Jeśli na testerze serwa i regulator chodzą to znaczy, że poszedł odbiornik.

Myślę, że prędzej czy później będziesz musiał i tak w jakiś tester zainwestować, bo to bardzo ułatwia diagnostykę, ustawianie, regulacje.

Edit. Jak zaśmierdziało, to raczej poleciał któryś z czynnych elementów elektroniki.

Kwarce są bardziej wrażliwe na udary mechaniczne, ale całkiem wykluczyć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to nie mam za bardzo kasy na taki tester. To nie wie już teraz sam co się w końcu spaliło bo jak teraz podłączyłem sam regulator a silnik był odłączony to serwa i tak nie działały ale dodam jeszcze jedno, że jak podłączam silnik do regulatora i aku to silnik sam sobie chodzi aparatura nie działa w ogóle na obroty silnika i wtedy strasznie się grzeje tem regulator jak go dotknę to jest cały ciepły nawet gorący.

 

A gdyby to jednak był spalony regulator to jak myślicie ten by pasował pod mój silnik elektryczny klasy 480?

 

link: http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6468&Product_Name=Turnigy_30A_BRUSHED_ESC

 

albo ten: http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9090&Product_Name=Turnigy_20A_BRUSHED_ESC

 

Bo nie wiem czy ten pierwszy nie za "duży".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A nie byłoby najproście zasilić sam odbiornik z 4szt. zwykłych bateri AA tzw. paluszki. Jeżeli serwa będą działać bez problemu to znaczy, że do wymiany jest regulator, jeżeli nie będą działać to masz do kupienia regulator i odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobne objawy jak upalilem końcowkę mocy w nadajniku. Co ciekawe taki sprzęt raz może działać, raz nie dzialać wcale lub silnik może wariować(takie miałem objawy) Może mialeś włączoną aparaturę przy schowanej antenie? Ale przy takiej usterce żaden dym się nie wydobywa. tymbark najlepiej zrobisz jak znajdziesz jakiegoś doświadczonego modelarza w swojej okolicy, zabierzesz graty do niego i on ci zdiagnozuje usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No jak się bawi aparaturą ze schowaną anteną to... :roll:

Mniej więcej to to samo co pozaklejać zawory wydechowe w silniku spalinowym a potem go odpalić.

No to jak nie masz takiego kabelka to najlepiej w sklepie modelarskim kupić tzw. koszyk na 4szt baterii AA (paluszki) z wyprowadzonym kablem do odbiornika. Kosztuje grosze a jak potrzebujesz ustawić serwa w modelu nie musisz podpinać pakietu, regulatora i silnika i nie przydaży Ci się coś takiego jak mnie ostatnio, co opisałem w wątku Polowanie na kreta w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc regulator nie reaguje w ogóle jak go podłączyłem to silnik sobie chodzi jak chce aparatura w ogóle na niego nie reaguje. Jak podłącze regulator do odbiornika to serwa też się w ogóle nie ruszają a silnik dalej sobie chodzi sam jak chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten koszyczek.Niekoniecznie muszą być baterie do zasilenia odbiornika.Ładowarka od nokii na przykład znakomicie się do tego nadaje. Należy tylko pamiętać o zachowaniu biegunowości. Generalnie każda taka ładowarka od telefonu się nadaje jeżeli jej napięcie wyjściowe zawiera się w granicach 4.5-6V. Sposób sprawdzony i i praktyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.