Skocz do zawartości

Silnik do FunCub-a


crazyd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Jeżeli pogoda pozwoli to jutro wypróbuję tę przeróbkę w praktyce

Adam, jak się sprawuje to podwozie? Moim zdaniem oryginał to niewypał. Po paru lądowaniach rozłazi się na boki, a koła skręcają gdzie chcą. Zresztą goleń tylnego podwozia też się wygina i model skręca w czasie startu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz podwozie jest OK. Jest w miarę elastyczne, ale model przy starcie i dobiegu nie buja się. Tylne koło wraz z mocowaniem zmieniłem wcześniej i teraz wszystkie problemy z podwoziem minęły.

 

Producent powinien to poprawić ale pewnie cena by wzrosła. A tak każdy zrobi to we własnym zakresie a jeżeli nie to model rozbije i... kupi nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz podwozie jest OK. Jest w miarę elastyczne, ale model przy starcie i dobiegu nie buja się

Potwierdzam w 100 procentach. Właśnie wróciłem z lotów modelu na nowych "nóżkach" pomysłu i produkcji Adama, za co Mu jeszcze raz serdecznie dziękuję. Oto one w moim modelu /widać już na nim trochę śladów eksploatacji/:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Jak już zrobiłem solidne podwozie główne to po kilkunastu lądowaniach wyłamały się łapki w tym plastikowym elemencie który jest przyklejany do kadłuba i do którego mocujemy podwozie. Dorobiłem nowe mocowanie podwozia troszkę wzorując się na mocowaniu w Mentorze.

 

Zeszlifowałem ten plastikowy element i w tym samym miejscu nakleiłem podstawę mocowania wykonaną ze sklejki.

 

Dołączona grafika

 

W środku znajduje się element wykonany ze sklejki 3mm (taka jest średnica drutu z którego wykonałem nowe golenie) który ustala położenie podwozia względem kadłuba.

 

Dołączona grafika

 

Całość jest nakryta nakładką ze sklejki i mocowana trzema śrubami M3 -meblowe.

 

Dołączona grafika

 

W kadłubie wkleiłem sklejkę w której są zamocowane gniazda M3. Śruby obciąłem na taką długość aby po skręceniu całości nie wystawały ponad gniazda.

 

Dołączona grafika

 

Przeróbkę tę wykonałem już wiosną i jak do tej pory z podwoziem głównym nie mam żadnych problemów. A model lądował już kilkadziesiąt razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zima nastała i pora zakładać narty. Po doświadczeniach z goleniami do nart które wykonałem wcześniej (opisałem je na stronie 3 tego tematu), zdecydowałem się na wykonanie nowych goleni. Powodem była zła współpraca sprężyn ustalających narty z goleniami. Aby zapiąć sprężyny na goleniach konieczne było odgięcie sprężyny w stronę goleni. Widać to na zdjęciu (str.3). Tak uformowana sprężyna nie spełniała dobrze swojego zadania.

W nowych goleniach drut w stosunku do osi wygiąłem pod kątem prostym na długości 25mm i następnie pod kątem do mocowania.

 

Tutaj jeszcze przed lutowaniem.

 

Dołączona grafika

 

Samo przygotowanie i spasowanie goleni do lutowania jest bardzo żmudne ale wykonalne. Golenie są gięte pod wieloma kątami i aby wyszło dobrze a model stał prawidłowo należy poświęcić sporo czasu. Aby uniknąć zwichrowania golenie lutowałem zamocowane na modelu czyli tak jak będą pracowały.

 

Udało się :)

 

Dołączona grafika

 

Tutaj widać ten zgięty pod kątem prostym w stosunku do osi odcinek 25mm. Dzięki temu sprężyna pracuje prawidłowo.

 

Dołączona grafika

 

Sprężyny dołączane do tych nart bardzo dobrze utrzymuję nartę w położeniu ułatwiające lądowanie, również ustalenie tego położenia nie sprawia żadnych trudności.

 

Dzisiaj nowe golenie zostały sprawdzone praktycznie, i jest bardzo dobrze :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.