Skocz do zawartości

Silnik do FunCub-a


crazyd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

cztery starty i cztery ladowania

Staraj się lądować na mniejszej prędkości i w linii prostej czyli nie w zakręcie jak to widać na filmie. Ponieważ FunCub ma bardzo wysokie podwozie i do tego jest górnopłatem ze wzniosem skrzydeł, to udawało Ci się wylądować bez strat. W innej konfiguracji modelu skończyłoby się "cyrklem" i rozbiciem samolotu. Mimo tego jak na prawie pierwszy raz to było całkiem fajnie, ale lepiej uczyć się od razu prawidłowych nawyków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote jak pogoda pozwoli bede dalej trenowal, dzieki za dobra rade z tym ladowaniem, musze wyczuc minimalna predkosc, balem sie przeciagnac model i zaliczyc kreta. Mam jeszcze pytanie co do smigla, uzywam narazie gws 10x6, na filmach widze ze ludzie maja wieksze smigla, zmienic je na cos wiekszego czy pozostac przy tych rozmiarach, dodam ze wiekszosc czasu latalem na polowie przepustnicy wiec zapasu mocy jeszcze bylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żeby zweryfikować czy to śmigło jest właściwe trzeba znać specyfikację silnika. Producenci z reguły wskazują średnicę i skok śmigła. Ja do ek. Axi 2814/20 mam śmigło 12 x 6, ale obroty u mnie wynoszą tylko 860, a u Ciebie 1100. Może lataj też bez użycia klap, a prędkość zacznij regulować obrotami. Na klapy przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie i te koła widze że sprawdzają sie super (...)

Czy to jest pręt hartowany że tak ładnie sprężynuje amortyzuje?

Z tego co widziałem na żywo, to drut podwozia ładnie sprężynuje, ale tylko przez kilka lądowań i koła lubią się rozjeżdżać na boki. Często trzeba prostować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po lotach z nowym silnikiem TR 3542 1000 ze śmigłem 12x6 byłem zadowolony, ale po zmianie śmigła na Master Airscrew 10x8 wraz z pakietem 2200 3S banan zagościł na mojej twarzy :D. Latając spokojnie czas lotu wynosi ponad 12min. Jednak okazało się że słabym punktem jest tylne koło, a właściwie nie samo koło tylko jego goleń. Producent wykonał ją z stalowego drutu o średnicy 1,2mm. Koło ma dużą średnicę (jak na koło ogonowe), ramię goleni też jest długie i goleń jest bardzo elastyczna. Do tego stopnia że przy kołowaniu na nierównym terenie model bardzo mocno kołysał się na boki dotykając końcówkami skrzydeł do ziemi a goleń traciła geometrię. Podobny problem miałem z Pittsem-robbe, ale tam przyczyną było elastyczne połączenie (gumką) steru kierunku z golenią. Wymiana goleni i ,,sztywne,, połączenie tych elementów rozwiązało problem.

Ze starej lokomotywy chińskiej produkcji (zabawka syna, syn nie protestował) wyciąłem element który posłużył za obsadę goleni. Goleń wykonałem z drutu stalowego o średnicy 2mm. Wyszło coś takiego.

 

Dołączona grafika

 

A po dopasowaniu i wklejeniu do modelu wygląda tak. Narta tylna również pasuje

 

Dołączona grafika

 

Dzisiaj na naszym lotnisku wypróbowałem to. Radykalna poprawa :D . Model się nie buja i kołuje prawidłowo, goleń jest sztywna. Jest trochę cięższa i aby model prawidłowo wyważyć musiałem usunąć z ogona 15g ołowiu który był potrzebny wcześniej. W sumie warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaweto - dziki za podanie długości kabli, czekam już na paczke z fun cubem i zaczne składać. Czy możesz uzasadni dlaczego po zmianie ze smigła 12x6 na 10x8 było lepiej?

 

Ja do swojego planuje wsadzić taki silnik ze smigłem 12x6, ale też za bardzo nie wiem co z tego wyjdzie:

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=192

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip, silnik z twojego linku to Turnigi SK. W moim FUN CUB-ie jest zainstalowany Turnigi zwykły, ten złoty. SK są ponoć lepsze ale jeszcze takiego nie testowałem.

Być może w tym modelu moment obrotowy od śmigła 12x6 jest mocniej odczuwalny ? Ale może na ten temat wypowiedzą się koledzy bardziej doświadczeni w tej dziedzinie. To jest tylko moje odczucie że na 10x8 lata się lepiej.

Z modelu będziesz zadowolony, jest bardzo dobry do rekreacyjnego latania. W swoim planuję sterowanie lotkami podpiąć pod jeden kanał przez kabel Y, a piąty kanał ( Optic 6) wykorzystać do sterowania kamerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pengo - czym kleiłeś swojego fun cuba?

W instrukcji zalecają CA, ale zastanawiam się czy nie skleić go dragonem polimerowym lub uhu porem które mam na stanie... Do latania specjalnie mi się nie spieszy wiec może schnąć 2 tygodnie:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak pisałem wcześniej, na wzór oryginalnego podwozia z drutu 2,5mm wykonałem takie same z drutu 3mm. Jest dobrze ale przy tej długości goleni i wadze modelu przy kołowaniu model mimo wszystko kołysze się i buja na boki a przy lądowaniu potrafi się odkształcić (jednak). Więc je wzmocniłem, z tego samego drutu wykonałem dodatkowe golenie ale w rzucie z przodu. Obie owinąłem drutem miedzianym i zalutowałem przy mocowaniu do kadłuba i przy osi kół. Na to naciągnąłem czarną rurkę termokurczliwą i ogrzałem do ściągnięcia.

 

Dołączona grafika

 

Po zamontowaniu widać poprawę zachowania modelu. Aby mocowanie do kadłuba było pewniejsze z kawałka aluminium grubości 3mm wykonałem element blokujący golenie.

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli pogoda pozwoli to jutro wypróbuję tę przeróbkę w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu mam swojego fun cuba i jestem na etapie rozmyślania, co do niego wsadzić za podzespoły.

Zasilany będzie pakietami 3s 2200mAh. Regulator dobiorę pod silnik. Niestety nie ma dostępnych silników TG 3536 więc zastanawiałem się nad czymś takim:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14093

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś podpowiem.

Ja mam silnik 350W/990Kv i ma nadmiar mocy.

Oprócz szukania silnika o danej mocy i obrotach

sprawdzaj jego wagę.

Mój waży 100g i muszę jak wcześniej pisałem do prawidłowego wyważenia pchać

pakiet 3s/2200mA mocno w kuper.

Ten co podajesz w linku waży 171g.

Nie wiem ile waży pakiet który masz ale możesz mieć potem problem z wyważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.