Skocz do zawartości

FlyCamOne ECO - alternatywne zasilanie...


DjJaseb

Rekomendowane odpowiedzi

A więc... Ponieważ moja FCO ECO w celu uruchomienia wymaga podpięcia do wolnego kanału w odbiorniku (a w moim są już wszystkie zajęte), zacząłem rozważać kupno innej kamerki. I ostatnio o mały włos nie wydałem 300zł na zestaw SportsBox FlyCamOne2 :shock: Poczytałem to i owo o wersji ECO, i zdobyłem kilka ciekawych informacji, np. że można 'wydawać jej polecenia' nie tylko przez aparaturę, ale też przy użyciu małego białego przycisku, o którego działaniu nie miałem pojęcia ;D

 

Dołączona grafika

 

A więc... Postanowiłem skonstruować sobie zestaw zewnętrznego zasilania ;D Użyłem do tego kawałka balsy, kleju, drutu oraz jednego akumulatora Li-Pol 1S 3,7V 130mAh (taki jak w modelach Blade mSR, Sukhoi Su-26m...). Całość jest na tyle banalnie prosta do wykonania, że jedno zdjęcie powinno wystarczyć, aby to objaśnić :wink:

 

Dołączona grafika

 

UWAGA! Trzeba zmierzyć polaryzację akumulatora oraz bardzo uważnie operować końcówkami drutu, aby nie doprowadzić do zwarcia! Tak czy inaczej, teraz już mogę zamontować to ustrojstwo gdzie tylko zechcę, nie męcząc się z prowadzeniem dodatkowego kabla :jupi: Nie wiem jeszcze na ile czasu pracy starczy mi ten akumulatorek... Wiem tylko, że fabryczny w FCO2 ma pojemność 220mAh :)

 

A, jest jeszcze jedna alternatywa do zasilania... Można użyć w odbiorniku kabla 'Y' i podpiąć kamerkę do wolnego gniazdka, wtedy jednak należałoby wypiąć biały kabelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Podepnę się do tego tematu. Również zakupiłem taką kamerę. Ale patrząc na moją kamerę i na kamerę z pierwszego zdjęcia tego tematu widzę pewne różnice.

 

Dołączona grafika

 

Jest inny wygląd płytki, zostało dodane gniazdo zasilania własnego, na górnej krawędzi został dodany przesuwny włącznik on/off i kable do podłączenia odbiornika zostały wlutowane od dołu. Do zestawu dołączono jeszcze folię samoprzylepną z wyciętymi otworami pod wszystkie gniazda wraz z ich opisem.

 

Dołączona grafika

 

Mam pytanie do użytkowników tej kamery. Czy podłączając ją do odbiornika do wolnego kanału ( w tym wypadku nr 5 , Optic 6) będę miał możliwość ( w przypadku opcji pojedynczych zdjęć) wyzwalania ,,migawki,, z poziomu aparatury ? I drugie pytanie: czy wybierając videofilmowanie będzie można z poziomu aparatury włączać i wyłączać ten proces ?

Czy jest sens przed oklejeniem płytki folią najpierw owinąć ją dopasowaną bardzo cienką pianką, jaką owijane/ przekładane są meble ?

 

Pytania laickie, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - taka jest idea tej kamery, żeby móc sterować nią w czasie lotu. Choć oczywiście, można uruchomić ją i wyłączyć ręcznie, przyciskiem na płytce.

 

Ja poprostu podpiąłem wolny kanał do kamery F-E, pod przełącznik na aparaturze.

Z tym, że nigdy nie użyłem funkcji robienia zdjęć. Przy braku podglądu bardzo trudno otrzymać dobrze wykadrowane ujęcie.

 

Lepiej włączyć filmowanie, i w razie potrzeby w jakimś programie do edycji wyciąć kadry z filmu.

 

Uwaga - ta kamera nie lubi chłodu. Na mrozie potrafi się samoistnie włączać i wyłączać.

Zimą była to prawdziwa udręka.

 

Można też spróbować usunąć "szybkę" ochronną na obiektywie. Poprawi się nieco jakość obrazu. Będzie jaśniejszy i mniej mętny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.