Skocz do zawartości

Hellcat- tym razem czyste ESA


marek rokowski

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dwa lata temu najbardziej popularne w ESA były "foczki" Fw-190 a teraz mam nadzieję, że podobnie upowszechnią się Hellcat-y.

To bardzo sympatyczny i prosty w budowie model który postanowiłem wykonać na zbliżające się zawody w Krakowie.

W jeden wieczór model, w drugi malowanie a wczoraj loty :-)

 

Dołączona grafika

 

Model właściwie nie trzeba trymować, lata jak po sznurku - jestem miło zaskoczony jego właściwościami. W drugim locie zmniejszyłem expo, zwiększyłem wychylenia na 110% i założyłem tasiemkę - miałem wrażenie, że latam tym modelem juz od dawna.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wooow! no super!

extra wygląda w tych brytyjskich barwach

no i moje ulubione pasy inwazyjne... ;)

zrobię do zestawów taką wersję naklejek jako alternatywę do malowania "klasycznego";)

 

pięknie namalowana kabinka- jestem pod wrażeniem :)

 

Mirecki kiedy coś pogonimy Hellcaty po niebie? ;)

No i masz do odebrania coś co nie jest modelem -ale też potrzebuje wstążkę i jest na zawody ;)

 

PS. wyciąłem w sobotę kilka sztuk Hellcatów- info pomocnicze gdyby ktoś zastanawiał się czy są jakieś dostępne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i moje ulubione pasy inwazyjne... ;)

Dzięki za dobre słowo :)

Pasy inwazyjne to nie tylko konsekwencja wybranej wersji malowania - raczej jest odwrotnie.... tzn. wybrałem to malowanie bo chodziło mi o zwiększenie widoczności modelu na jesienno-szare dni i muszę stwierdzić, że to się doskonale sprawdza.

Jednolity kamuflaż sprawia, że czasem rozglądając się za przeciwnikiem i tracąc na moment z pola widzenia swój model, potem nie bardzo wiadomo gdzie "dół a gdzie góra".

W Me-109 mam żółty przód kadłuba i to doskonale orientuje model w powietrzu, pasy też świetnie widać.

 

Model świetnie lata ale zauważyłem, że na pełnej prędkości nie chce zrobić równej pętli .... na mniejszym gazie idzie równo w górę a na pełnym gazie przeciąga lekko na prawe skrzydło i ucieka z linii wychodzą z pętli przez skrzydło. Beczka szybka i raczej równo w lewo i prawo - co może być powodem takiego zachowania się modelu.

Czy to sprawa wykłonu silnika?

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem TP 2408-21T jest szybki i pionowo idzie do góry a pod wiatr też wiele nie tracił

Na jakich pakietach latasz? i jakie czasy osiągasz? śmigiełko zapewne 8040.

Pytam, gdyż planuję także wsadzić 2408-21T, ale wpierw chcę przetestować na obecnym silniku śmigło trójłopatowe 8040.

Jaka wagę docelowo ma model do lotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latałem z trójłopatowymi smigłami GWS-a w modelu Me-110 i nie było problemu przy lądowaniu. Gondole silnikowe oczywiscie są cofnięte i śmigła mniej narażone niż w tradycyjnym modelu jednosilnikowym.

 

Prop-saver odpada a te śmigła są bardzo ostre i cienkie ... trzeba uważać :?

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mały update; ale to jeszcze nie wszystko :mrgreen:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

EDIT.

 

Tak z ciekawości zadałem sobie trochę trudu i poszukałem co nieco na temat charakterystycznej 'mordki' Hellcata.

 

Nazwali to "Catmouth" i malowane było na maszynach eskadry VF-27 US Navy która to służyła na na USS Princeton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sprawy ;) w przyszłym tygodniu Ci podesle

 

a moze zmontujesz Hellcata w wersji EPA??? z przestrzenym kadłubem prezentuje sie jeszcze fajniej :) (mam jedną sztukę wolną)

cały czas zapominam wkleić na forum zdjęć bo dorobiłem linie podziałowe na tamtym egzemplarzu. Teraz to naprawdę wygląda! :)

jutro jadę do Poznania, więc pewnikiem fotki wstawię dopiero po weekendzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.