Skocz do zawartości

"zabawkowy" FOCKE WULF 190 D


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Własnie stałem się posiadaczem tego modelu: KLIK . Jest to model Graupnera. Trochę dużo obciążenie powierzchni (72g/dm2) no ale myślę ze nie będzie najgorzej latał.

Możecie coś powiedzieć o tym modelu? Ktoś miał z nim do czynienia?

 

Zastanawiam się czy wsadzić mu tam silnik benzynowy 23ccm.

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Do tego modelu przydaly by sie standardy min 4,8 6 kg.Jezeli chodzi o wysokosc i kierunek.Na lotki polecam serwa z hc mini .Sa tam takie srebrne na metalowych trybach ok 20 $ za sztuke .Ważą chyba ok 30 gram.maja 4,2 kg

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8761&Product_Name=BMS-385DMAX_Digital_Servo_%28Metal_Gear%29_4.2kg_/_.15sec_/_16.5g

 

Mam takie 3 w swoim tiger moth.2 na lotki i jeden na przepustnice.Wszystko dziala jak nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny. Kołpak i farbki i będzie makieta...prawie

Serwa raczej cyfrowe i niekoniecznie mg. Mogą być np tanie Fut 3152. 5-6 kg wystarczy na lotki i wysokość. Na pewno rozmiar standard a nie mini lub pośrednie. Oczywiście serwomechanizmów na rynku jest tyle, że znalezienie takich z zapasem (8-9kg) nie będzie problemem. Szukaj w PowerHD i innych savoxach. Raczej unikaj TowerPro bo możesz się szybko przekonać jak blisko jest ziemia. Potrzeba serw precyzyjnych z dobrym neutrum i bez "skoków"

Jakie podwozie? I co masz za silnik 23 w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie podwozie? I co masz za silnik 23 w benzynie.

w tym modelu jest podwozie chowane

 

co do silnika to jeszcze nie mam, ale zastanawiam się nad kupnem tego: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10736&Product_Name=Turnigy_30cc_Gas_engine_w/_CDI_(BlackEdition)

 

TowerPro nie wsadze na stery do tego modelu. Jedynie na przepustnice i podwozie bym sie pokusił bo mam kilka takich 6kg.

Na klapy chciałem zastosować Futaba S3010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd modelu psuje nie tylko kołpak ale przede wszystkim karykaturalnie długa osłona chłodnicy. Na tej fotce widać dokładnie o co chodzi.

 

Dołączona grafika

 

W modelu latającym wygląda tak jak gdyby przed silnikiem rzędowym miał jeszcze drugi silnik gwiazdowy.

Zdaję sobie jednak sprawę, że nie jest to model typowo redukcyjny. Mnie to przeszkadza ale inni mogą przymknąć na to oko i cieszyć się pilotowaniem modelu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... przede wszystkim karykaturalnie długa osłona chłodnicy. ...

Więc będzie rył jak nic, zwłaszcza z klapami. Nie mówiąc już o notorycznym łamaniu/gięciu podwozia. Naprawa po każdym lądowaniu.

Doradzam skrócić go jak tylko się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest mały kłopot bo kupiłem ten model od modelarza mieszkającego pod Warszawą. Skrzydło jest niedzielone i mam kłopot z transportem. Gdyby ktoś chciał to mogę odstąpić ten model w bardzo niskiej cenie. Szczegóły na PW. Jedynym warunkiem jest odbiór osobisty w warszawie lub okolicach.

 

Na wiadomości odpowiem wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wygłupiaj się, niech ten kolega modelarz zapakuje skrzydło w styropian i wrzuci do PKSu jadącego do Twojego miasta, ja tak zawsze robiłem z modelami. Za 10-20 zł masz niemal kurierską przesyłkę. Ew do pociągu (tzw przesyłki konduktorskie) to już 100% szans że nikt go nie zmiażdży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.