Skocz do zawartości

Spitfire-Depron


sionziom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam zamiar budować spitfire'a z depronu. Plany mam już wydrukowane, i będę kupował wyposażenie i odnośnie wyposażenia chcę się was poradzić.

Oryginalny model waży jakieś 600g i ma 1,1 m rozpiętości. Silnik w nim to jakiś AXI i pakiet 1300 MAh. Ja chciałem dać silnik turnigy

ten mocniejszy silnik

ten powyższy jest do modeli od 600g do 1300g

lub ten troszkę słabszy:

turnigy ciąg 400-900g

 

 

Ale też chcę sobie dość szybko polatać.Może wy mi doradźcie jakiś silnik o ciągu do 900g czy coś takiego,bo zamierzam dać pakiet 1800 MAh

 

I regulator myślałem o takim turnigy 30 A

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ty mi przynajmniej pomogłeś, a nie zkrytykowałeś. Ja mam coś takiego że jak będę miał wyposażenie to się wezmę do roboty bez żadnego ale. A i jeszcze jedno jaki ciąg powinien mieć ten silnik jak model bez wyposażenia waży jakieś 400g .

Oryginał z wyposażeniem (

) on waży jakieś 600g

A ja zamierzam dać pakiet 1800 MAh bo chcę dłużej polatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wzieliście kv 1650.Oryginał ma kv 930.Przy kv 1350 i zasilaniu 3s ten silnik długo nie pożyje.

Jeżeli już to na 3s do 1000 na 2S powyżej 1300.Akumulator max 1500 20c wystarczy.Porównaj wagę .40C do czego?Będziesz zasilał model o wadze 3kg?

Trochę pomyślunku panowie.Wyposażenie jest podane w filmie jak na tacy.Wystarczy poszukać silnika o takim kv i obracający takim samym śmigłem jak oryginał,akumulator też jest podany więc nie wiem w czym macie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma być śmigło?Ciąg statyczny to nie wszystko.Nie rozumiesz podstawowych kryteriów.Dobrze radzą Ci inni.Najpierw określ wszystkie parametry modelu a najlepiej najpierw do zbuduj.

A najlepiej dokończ TOTO i polataj trochę zanim będziesz chciał latać Spitem.To jest tylko dobra rada z mojej strony,nie sarkazm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOTO dokończyłem tylko relacji dalej nie robiłem i już trochę nim latałem. I już nigdy nie dam znajomym latać. Mój toto skończył życie na krecie. Kumpel zanurkował i nie wyjął go lotu nurkowego i zawalił z całej pety w pole. To może spita najpierw zrobię, tak jak mówicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.