Skocz do zawartości

SAITO FA 45S


kaszalu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

Ostatnio do mojej "stajni" trafił nowy silnik Saito FA 45S ( 7,5cm3; moc 0,7HP; waga ok 430g). :D

Dotychczas używałem tylko dwutaktów więc doświadczenia z 4t raczej zerowe ...

Proszę o informacje dotyczące gabarytów modeli w których można by zastosować ten silnik (rozpiętość , waga) i inne cenne osobiste uwagi eksploatacyjne .

Najbliższe sercu są modele z okresu pierwszej wojny światowej ( np: Niuport, Morane Saulnier, Fokker , Pfalz itp).

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jako że latam kombat WWI to podpowiem że nasze modele w skali 1/8 latają na 4T 30

 

waga tych samolocików jest różna i wacha się od 1,1 do nawet 1,7

 

ja osobiście latam Camelem który po licznych naprawach, wiadomo wojna, waży obecnie 1,4 i 30 4T daje rade.

 

myślę że jeśli lubisz samoloty z tej epoki to spokojne możesz budować model dwupłata o rozpiętości 1,2 -1,4 i wadze ok 1,8 -2,4.

rozpiętość (waga końcowa modelu) w dużej mierze zależy od oryginału, czy oba płaty miał tej samej wielkości (Camel) czy tak jak w Niuporcie układ póltorapłata.

lekki niedobór mocy zwiększy realizm lotu :D wiadomo pionów pod chmury robić nimi nie będziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam poważnie myśleć o Morane Saulnier N ( średniopłat o "gruszkowatym"przekroju kadłuba ) o rozpiętości ok 1,5 m.

Mam plany tego modelu zarówno małego elektryka = 100cm rozp, jak i spalinowego w skali 1/3 = >270cm rozp. Jeśli dobrze namieszasz to moze cos wymieszasz :mrgreen: , chyba że posiadasz już jakies plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo ! To by było pięknie ! :D

Plany znalazłem malutkie i raczej poglądowe - gdyby udało się załatwić coś bardziej szczegółowego to było by wspaniale !

Nie wiem tylko co łatwiej było by zrobić - powiększyć plan małego elektryka i trochę go przekonstruować pod spalinę czy też spróbować pomniejszyć tego giganta ?

Swoją drogą taki model musi w powietrzu wyglądać rewelacyjnie - pod jaki silnik jest przewidziany ?

Jeżeli Pan pozwoli w sprawie planów napiszę na PW i spróbujemy się dogadać !

Dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedż !

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.