Skocz do zawartości

Czujnik temperatury


MROX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poczytałem trochę jak zrobić czujnik temperatury i kupiłem układ LM35 w sklepie elektronicznym.

 

Polutowałem kabelki do nóżek układu zgodnie z fotką poniżej i niestety czujnik nie działa. Pokazuje 0C. Czy coś jest nie tak z ładowarką czy to może czujnik jest jakiś wadliwy? Czy wtyczka serwa musi być firmy futaba ? Takiej akurat nie mam i przylutowałem wtyczkę hiteca. Ładowarka to accucell 6.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na to wygląda chyba, że jest wadliwy układ. Trudno jutro kupię nowy układ. Adres e-mail to mrox15@wp.pl . Jakbyś mógł wysłać parę fotek to było by fajnie. Jeszcze jedno pytanie. Którą stroną powinna być prawidłowo wetknięta wtyczka w ładowarkę ? Bo nie widziałem takiej fotki a moja wtyczka wchodzi tak i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Którą stroną powinna być prawidłowo wetknięta wtyczka w ładowarkę ? Bo nie widziałem takiej fotki a moja wtyczka wchodzi tak i tak.

 

To ja wiem, że wtyczka od serwa. :) Ale tak jak kolega już wcześniej zapytał, którą stroną? Czy po prostu dojść podczas prób samemu? :mrgreen:

 

 

EDIT. Pardon, moja wina. nie przyjrzałem się gniazdu w ładowarce i faktycznie jest taki "rowek". :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus, z pewnością każda ładowarka ma inaczej ustawione bieguny a jeszcze inna będzie miała inne gniazdo ,ja posiadam ładowarkę accucell -6 i mam wycięcie na śledzika w obudowie więc nie było problemu z podłączeniem aczkolwiek nie raz się pomyliłem z podłączeniem i nic się nie stało :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.