sławek Opublikowano 1 Września 2010 Opublikowano 1 Września 2010 Wakacyjny okres zakończony, Bronco czeka na natchnienie więc wymyśliłem sobie że zrobię wreszcie jakiegoś jeta .pierwotnie planowałem same skrzydełko ale brak kadłuba...jakoś mnie to nie przekonuje (estetycznie) więc mój wybór padła na maszynę z tytułu .Ma to nie być ultra szybka maszyna ale coś do w miarę spokojnej zabawy (ale i nie dziadkowego latania) . EMAX 2812 prawdopodobnie na śmigle 7x4 , pakiet 1300 mAh 3s 20-30c .Rozpiętość modelu 95cm pow. w-g WinSchwer 23dm bez lotek,profil samostateczny ala Zagi .Kadłub zaś będzie prostą skrzyneczką na tyle tylko szeroką by zmieścić odbiornik i pakiet ,Oczywiście wszystko depron ,węgiel i prawdopodobnie pokrycie taśmą klejącą . Chciałbym się dowiedzieć (nie robiłem jeszcze pushera) czy moje założenia są poprawne .linki do podobnych konstrukcji którymi się inspirowałem i wstępne rysunki podam później przez edycje bo coś mi dziś net chodzi -nie!! CZOŁGA się . PRZYKŁAD tego o co mi biega ,oczywiście nie do końca ale zawsze wam to przybliży moja idee.i jeszcze jedno podejście do tematu takie bardziej lekkie do którego bym się skłaniał , tu akurat posiadacze dostępu do CNC mogą pobrać free pliki do "wycinania" Tutaj jest jeszcze ciekawiej ale to raczej nie na ten silnik jaki chce przeznaczyć
Cimek Opublikowano 1 Września 2010 Opublikowano 1 Września 2010 Twoje założenia są jak najbardziej na miejscu , pamiętaj żeby go dobrze wyważyć, w takich skrzydełkach jak zapewne wiesz ,najbardziej trzeba uważać na SC ,ogólnie będę kibicował ,mam nadzieje że wrzucisz parę fotek z budowy i filmik z oblotu ?
sławek Opublikowano 1 Września 2010 Autor Opublikowano 1 Września 2010 Niestety z powodu braku depronu na skrzydła (ktoś miał wyciąć mi rdzenie ale się nie odezwał ) możliwe ze wykonam je z z zielonych podkładów do paneli (desperacja) jest to na tyle delikatne że chciałbym je pokryć papierem na Wikol .i dla tego pytanie jeszcze jedno-do jakiej wagi mogę sobie pofolgować przy tych wymiarach i takim silniku-nie zależy mi na pionowym wznoszeniu ale i cegły nie chce .Ułatwiło by mi to przy okazji malowanie bo te podkłady to dosyć mocna zieleń a F7 ma być jasno szary (zamalowanie tego bez krycia papierem chyba doda tyle wagi co krycie plus lżejsze malowanie )
sławek Opublikowano 4 Września 2010 Autor Opublikowano 4 Września 2010 Pierwsze efekty , by zminimalizować wagę jedynym usztywnieniem jest rurka węglowa 5mm i listewka na krawędzi natarcia 3x3 .Kryje papierem śniadaniowym (lepiej jednak spisuje mi się do tego papier do drukarki igłowej -czyli coś jak do faktur) ale zacząłem to skończę śniadaniowym .Nigdy nie robiłem jak do tej pory łamanego dźwigara i dla tego widzicie dosyć oporną skrzynkę łączącą rurki .
Cimek Opublikowano 5 Września 2010 Opublikowano 5 Września 2010 Cześć Sławku ,najlepiej jak byś to wszystko pokrył taśmą samoprzylepną kolorową ładniejszy efekt jak i niższa waga Pozdrawiam
sławek Opublikowano 5 Września 2010 Autor Opublikowano 5 Września 2010 Oklejenie taśmą było moim pierwotnym zamierzeniem ( czytaj wyżej ), miał być pomalowany humbrolem i tak właśnie pokryty (przezroczystą) ale miał być biały rdzeń lub depron a wyszło jak wyszło -z zielonego paskudztwa które nie dość że jest ciemne to jeszcze mało sztywne. to wszystko złożyło się na wybór takiego krycia. Szczęście w nieszczęściu papier śniadaniowy (+Wikol) jaki użyłem jest bardzo lekki -pokryta połówka skrzydła niemalże nie przeważa skrzydła niepokrytego (wagi nie mam) Nie znam takiej taśmy samoprzylepnej która by była jasnoszara i bez efektu przebijania barw podłoża, a na estetyce modelu zależy mi tak samo jak i na lotności (tak już mam )
sławek Opublikowano 11 Września 2010 Autor Opublikowano 11 Września 2010 Pierwsze przymiarki kadłub/stateczniki.
Cimek Opublikowano 11 Września 2010 Opublikowano 11 Września 2010 No łądnie Prawie jak platforma Uav'a Marka Wracając do pokrycia modelem, miałem problem również z pokryciem folią ,było widać biały depron pod spodem, ale dwie trzy warstwy, wystarczył aby nie było nic widać człowiek uczy się na błędach . Jestem ciekaw Sławku jak to będzie latało
ECO400 Opublikowano 11 Września 2010 Opublikowano 11 Września 2010 Nie zapominajmy o tym że taśma też waży prawdą jest że skrzydło będzie sztywniejsze po nałożeniu 2 warstw niż jednej :wink:
sławek Opublikowano 15 Września 2010 Autor Opublikowano 15 Września 2010 Się nie zrozumieliśmy chyba :model ma być jasnoszary PRZYKŁAD Ilość warstw taśmy nic tu nie wnosi (brak takowej w tym kolorze) Pokrywając go papierem uzyskałem i większą sztywność i przede wszystkim potrzebę nałożenia zdecydowanie mniejszej ilości farby na ten zielony "depron" .Gdybym go robił z białego depronu to po prostu byłby pomalowany bez krycia papierem ale za to po wyschnięciu farby pokryłbym go przezroczystą folią dla wzmocnienia. Jak to będzie latać zobaczymy-wszystko zależy od wagi ,napędu.....i od moich zdolności pilota Jeszcze lotki i można wstawiać wyposażenie...
sławek Opublikowano 7 Października 2010 Autor Opublikowano 7 Października 2010 wyposażenie to właściwie to co wymiotłem z szuflady serwa NN , odbiornik NN (LANYU) ,Regler 18A TP ,śmigiełko 7x6 ono akurat mogło by być 7x4 a kupiłem takie i okazało się że bicie jest takie że luzują się wszystkie śruby w silniku ! Nie widzę sensu wyważania tej pomyłki więc na razie zostanie co mam (troszkę się mi silnik z regulatorem na nim grzeje ) Ciąg jest troszkę ponad wagę 525g Czas pozwoli to w łykend testy w locie. Czy ktoś mi powie jak ustawić lotki w neutrum -na moje oko to chyba mniej-więcej zgodnie z dolną tylną linią profilu (zagi12)
Grzegorz Opublikowano 7 Października 2010 Opublikowano 7 Października 2010 Lotki ustaw w neutrum wychylone lekko w górę (ok.3-5 stopni) - zwiększy się stateczność podłużna modelu.
Marcin K. Opublikowano 18 Października 2010 Opublikowano 18 Października 2010 Jak tam model? Lotki proponuje ustawic rowno z dolną linia skrzydła. SW zawsze mozna zaciągnąć na trymerze. A ze to sa sterlotki to lepiej zeby byly rowno. Reszte zalatwi trymer
sławek Opublikowano 25 Października 2010 Autor Opublikowano 25 Października 2010 Model praktycznie gotowy,zostało mi tylko pokryć spód kadłuba i krawędzie natarcia przezroczystą taśmą .Reszty nie pokrywam-szkoda wagi i tak zaszalałem z farbami Fotki niebawem a może nawet jakiś filmik jak dopisze czas i pogoda.
Marcin K. Opublikowano 31 Października 2010 Opublikowano 31 Października 2010 Sławku no i jak, poleciał? Ja czekam na troche czasu zeby z moim ruszyc... Pokaz troche zdjęć, moze troche mnie zmotywuje:d pozdro!
sławek Opublikowano 6 Listopada 2010 Autor Opublikowano 6 Listopada 2010 Model jeszcze nie poleciał brak pogody ,ale korci by polatać........ Na otarcie łez zmiksowana fotka na której widać jak zrobiłem klapkę dostępu do aku (użyłem zamknięcie od kabin jako zamek ) ,sposób poprowadzenia anteny by śmigło nie wyciągnęło za nią odbiornika :rotfl: troszkę ciemne foty ale bateryjki w aparacie padały i nie mogłem użyć lampy.
piotrek5384 Opublikowano 19 Listopada 2010 Opublikowano 19 Listopada 2010 gratuluje ładnego modelu życzę powodzenia w ulatnianiu
ahaweto Opublikowano 20 Listopada 2010 Opublikowano 20 Listopada 2010 Witam. Perfekcyjna robota :shock: . Poczekaj na idealne warunki, bo model jest tego wart.
sławek Opublikowano 5 Grudnia 2010 Autor Opublikowano 5 Grudnia 2010 Lata!!! :rotfl: Jest : szybki ,posłuszny i ma sporą rozpiętość prędkości (najbardziej zaskoczył mnie jego max :twisted:) moment pochylający od śmigła znikomy mimo że było 7x6 a to sporo jak na ten silnik (powinno być 7x4, na większym się grzeje ) niestety mróz nie pozwolił na pełną zabawę ani na nagranie filmiku .Telepałem się jak G... w przeręblu. Będzie cieplej będzie film. PS stateczniki do ponownego przyklejenia ,tak jak sie spodziewałem te żółte części stateczników to najsłabszy punkt modelu, ale to pikuś.
Marcin K. Opublikowano 6 Grudnia 2010 Opublikowano 6 Grudnia 2010 Pogratulować! Musze togo mojego skończyć
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.