Skocz do zawartości

Albatros


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Leszku, wydaje mi się, że w Twojej propozycji ten silniczek jest chyba za mały. Zakupiłem już na ebay-u (tylko za 15 funtów razem z przesyłką z Hong-Kongu) silnik 3530 w komplecie z regulatorem 60A. Silnik 1400kV o mocy 430W, a więc nie powinien mieć żadnego problemu z szarpnięciem Albatrosa. Pakiet chcę dać 3S 2200mAh. Śmigło 11X8.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Model w pełnej krasie. Pomalowany i oklejony.

Pozostał montaż wyposażenia.

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Po zamontowaniu wyważenie i w górę :D . Pakiet mam do niego 2200mAh jak na zdjęciu powyżej, jednak jeżeli trzeba będzie doważać przód to zakupię nowy, większy i cięższy aby zniwelować doważenie. Lepiej mieć zapas prądu niż wozić ołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam ten szybowiec w wersji elektro 2600mm od Pana JB uważam, że lata świetnie ma super doskonałość. Latam na zestawie AXi 2826/10 4xlipol 2200. Rakieta lecąca pionowo do góry. :jupi: Na 3x lipol wznoszenie trochę gorsze i trzeba doważyć na nos. Nie ma sensu pakować małego silniczka i ołowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Model lata poprawnie, chociaż te pierwsze loty były trochę nieśmiałe. Będę musiał chyba zamienić pakiet na 4S. Ostatnio zabrałem Albatrosa na loty, ale nie poleciał, bo trochę za mocno wiało. Mam nadzieję na odpowiednią pogodę teraz w święta to bujnę go trochę wyżej. Będą fotki i filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że ostatnio trochę się bałem polatać Albatrosem, bo dość wiało. Okazało się jednak, że mimo tej rozpiętości model bardzo dobrze sobie radzi nawet przy silniejszym wietrze. Tylko ciężko wtedy wylądować :D .

 

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=BPYJg9oRnPE

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Mimo obaw niektórych kolegów o widoczność, model doskonale widać nawet na dość dużej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw data.

Kamerka - breloczek ma już tak i nie umiem tego zmienić, a najlepiej to chciałbym toto wyłączyć :D . Kiedyś sam zapytałem tutaj na forum jak zmieniać datę w Gumcamie, ale nie mogę tego znaleźć.

Miejsce to miejscowość Sabden, a w zasadzie to kawałeczek (0,5km)za.

Wystarczy w Googlach Earth wpisać Sabden,Clitheroe U.K.

Czemu daleko ? :D

W październiku zeszłego roku przeprowadziłem się z Londynu w tę okolicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.