Skocz do zawartości

Albatros


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie.

Ostatnio byłem w Polsce na urlopie i po przekopaniu swoich szpargałów znalazłem kadłub mojego starego szybowca. Kadłub laminatowy otrzymałem od kolegi z Gdańska. Model był zrobiony, ale nie za bardzo chciał latać. Gdzieś w pośpiechu kilka lat temu popełniłem błędy nie mając jeszcze doświadczenia w RC. Dzisiaj przywiozłem go do Anglii z nadzieją reaktywacji. Będę dorabiał nowe płaty (stare się połamały), oraz usterzenie, które sam połamałem chcąc je zdemontować do transportu. Model zamierzam zrobić z napędem.

 

Tak wygląda kadłub:

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czesc,

 

Dołączona grafika

 

Jesli to taki sam jak twoj, to mam chyba jeszcze do niego (weglowa) owiewke.

Nie wiem czy masz, moglbym Ci kiedys przy okazji podeslac.

 

Wojtek

 

ps

Moj Albatros byl jakis nieszczesliwy, chociaz wydawalo sie, ze bedzie latal bardzo dobrze.

W swoim drugim testowym locie postanowilem go wprowadzic w nurkowanie zeby sprawdzic wywazenie. No i juz tak zostal, az do spotkania z Matka Ziemia :shock: :oops: :?: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to skąd miałeś kadłub ?

Swego czasu kupilem KIT tego szybowca. Wytworca byl, jesli sie nie myle, ktos z Wybrzeza. Nie wiem czy przypadkiem nie ktos z zawodnikow F3F.

A moze to tylko zbieznosc nazwisk albo jakies podobne.

Nie pamietam ale w adresie mailowym bylo "premiadlaciebie" czy cos podobnego. Nie moge sobie w tej chwili przypomniec. Moglem cos pomieszac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

Albatrosy są wyrabiane w Gdańsku, przez pana Jakuba B.

Mam do tego modelu wielki sentyment, to on wprowadził mnie w szybowce które potrafią gwizdać. Zrobione solidnie tylko troszkę ciężkie jak na termiki. Podobno można zamówić skrzydło o rozpiętości 2,5 m - standardowe ma 2m Latałem z lotkami i uszatkiem, tylko ogonek zrobiłem na V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Albatrosy są wyrabiane w Gdańsku, przez pana Jakuba B.

...

Dokładnie :D . Właśnie Jakub to mój kolega o którym wspomniałem w pierwszym poście.

Pozdrawiam jeśli przeczyta :wink:

 

Wojtka zapytałem z ciekawości: Czy też ma kadłub od Jakuba ?

 

 

 

P.S.

Albatrosy wytwarzane w Gdańsku latają pod niebem Polski, Belgii i Wielkiej Brytanii. Gdzie jeszcze?

Jaki ten świat mały ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja wielkie dzięki Malin, :D mój ma skrzydła z lotkami i rozpiętość 2800 mm.

Poważyłem całość bez wyposażenia pusty ma masę 1340g.

Bardzo fajna i ciekawa konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dorobiłem do kadłuba podwozie główne:

 

Dołączona grafika

 

A także ogonowe:

 

Dołączona grafika

 

Na zdjęciu widać również mechanizm płytowego steru wysokości.

 

Są już też stateczniki:

 

Dołączona grafika

 

Mocowanie stateczników do kadłuba na węglowych bagnetach i zabazpieczone magnesami (widocznymi na zdjęciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, model już ładnie się prezentuje, trochę nieciekawie wygląda ta "dziura" na zakres wychyleń statecznika płytowego, jak wykorzystasz z tego 10% to góra, statecznik płytowy jest bardzo skuteczny i potrzebuje niewielkich wychyleń, w moim modelu miałem na początek +/- 10 stopni i o mało nie rozbiłem modelu przy oblocie. W zupełności wystarczy +/- 5 do latania.

Pozdrawiam1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, oczywiście masz rację co do wychyleń. Dźwignia ma tak długie ramię, że te wychylenia są minimalne. Niestety dziura :D już wcześniej została wycięta i tak została. Wychylenia sterów w ustawieniu 100% Dual-rate nie wykorzystują nwet 20% tego wycięcia. Można by to ewentualnie zaszpachlować i pomalować a może zakleję folią ?

 

Mam pytanie: Jaki napęd byście mi zaproponowali ? Waga ? To co mam do tej pory waży 980g. Myślę, że gotowy do lotu nie powiniwn przekroczyć 1,5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.