Skocz do zawartości

Program do tworzenia filmów


Diakon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wielu z Was robi ciekawe i ładne filmiki modelarskie, i jak widzę, przy pomocy inych programów niż wbudowany w windowsa Movie Maker. Chciałbym sie zapytać, czy możecie coś polecić, chodzi oczywiście o jakiś darmowy i możliwie prosty w obsłudze (po polsku pewnie nie ma... :wink: ). Nie jestem abolutnie specem w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że Movie Maker trochę... hmm.. kiepści? Nie wiem, moze się mylę. Ale ma raczej spore ograniczenia :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WMM może jest prosty, ale do większości funkcji wystarczy. Pewnie, że "Avatara" w nim nie zmontujesz, ale prosty montaż z filmu lub filmów zrobisz. Ma sporo efektów wbudowanych, można łatwo dodać napisy lub plansze z tekstem.

 

Czasem właśnie prostota jest zaletą.

 

Jeżeli filmiki z WMM wychodzą ci niskiej jakości - sprawdź opcje kompresji i formatu.

Może są ustawione na filmy "lekkie", a nie ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Rozdzielczość nie jest szaleństwem, ale na małe potrzeby starcza - 640x480. Przykładowy filmik obrobiony w WMM o długości 1:10 ma 7,02MB. Dla porównania, 54 sekundowy film "surowy" który został użyty ma 47MB. Formaty... Surowe to chyba wmv (czy wmf - wybacznie, nie znam się :oops: ). Przy obrabianiu było ustawiane na jakość.

 

Aha, i pytałem o darmowe :wink: , dla amatorskich (bardzo) celów mi nie potrzebne profesionalne programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

wmf czyli windows media file powinien obrabiać standardowy windows movie maker z pod win 7 jest całkiem fajny ale i z pod xp też wystarczający może to nie rakieta ale zawsze coś stworzysz no i darmowy o ile nie patrzeć na ceny microsoftu jak coś nagrasz to daj linka chętnie zobaczę jak ci to wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.