Skocz do zawartości

Silniczek Cox


rider

Rekomendowane odpowiedzi

marudzicie. Młodzież w większości może i skora do Coxów nie jest, ale ja mam 4 coxy i powiem ze to moje ulubione silniczki. Bardzo przyjemne, oddające to czym naprawdę jest modelarstwo. Jak zdążę przed wyjazdem na studia pokażę swojego wicherka 10 właśnie z coxem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Laminat - nikt nie marudzi tylko upublicznia fakty. Mlodziez - niestety - leniwa sie zrobila i jak silnik ni zapala za drugim kopem w smiglo to na smietnik z nim. Wyglada ze jestes chlubnym wyjatkiem.

Przy czym - ukryc sie nie da - stado ludzi w wieku moim i nieco mlodsi sa temu winni. W koncu to oni to wszystko wymyslili/zrobili. I jest nad czym sie wytrzasac, jest na co narzekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te cudeńka, to już przeszłość. Nowych nie będzie. Od stycznia tego roku prawa do marki ma Hobbico i nie wykupiło ich w celu produkcji silników spalinowych. Podobnie było z poprzednim właścicielem - ESTES. Warto tutaj wspomnieć, że o ile w Polsce Cox kojarzy się z miniaturowymi silnikami modelarskimi, to w USA raczej z dostępnymi masowo zabawkami z pogranicza modelarstwa (nie samymi silnikami). I taki właśnie jest teraz kierunek wykorzystania tej marki.

Na szczęście przez lata wyprodukowano gigantyczną ilość tych motorków i będziemy się mogli nimi cieszyć jeszcze przez długi czas. Poza tym kanadyjska spółka, która wykupiła wszelkie pozostałości magazynowe zapowiada, że będzie dostarczać nie tylko oryginalne części zamienne (te zakupione), ale też zadba o produkcję nowych, choć nie będzie to już Cox OEM. Mozna ich znaleźć w sieci pod nazwą Xenalook lub Cox International.

 

EDIT: literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.