Skocz do zawartości

Epoksydy od Havla


PiotrK.

Rekomendowane odpowiedzi

chciałbym spróbować swoich sił w wykonywaniu części modeli z laminatów epoksydowo szklanych

 

firma Havel Composites sprzedaje materiały w dużym wyborze i przyzwoitych cenach, nawet w bardzo niewielkich ilościach

 

czy ktoś z Was kupował tam materiały epoksydowe?

jaką żywicę i jaki utwardzacz wybrać do laminowania np kadłuba metoda traconego styroduru?

jaki żelkot j jaka żywica nadają się do wykonania form?

 

ponieważ mają to być eksperymenty i pierwsze kroki, więc raczej chciałbym uniknąć kupowania dużych ilości i drogich materiałów

 

oferta Havla jest po polsku tu http://www.havel-composites.com/index0.php?page=shop&style=list&category=68&wherestring=

 

z góry dziękuję za radę i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havla z czystym sumieniem polecam, szybko i fachowo :-)

Co do żywicy to weź epoksydy produkcji Havla (w opisie masz opisane ich zastosowania), na początek starczą (a już na pewno są lepsze od E-53) .

A jeśli chodzi o formę to byle najtaniej. Tam nie zależy na na wadzę przecież :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem u Havla L285

 

Jak już kolega podał żywica jest dostępna tylko że to żywica MGS więc tam jej należy szukać. Osobiście polecam tą żywice razem z utwardzaczem H285, jednakże z obserwacji wynika że wygrzać by tego nie zaszkodziło, bo robi się znacznie elastyczniejsze na słońcu. Więc jeśli malować na kolory ciemne to chyba bez wygrzewania się nie obędzie, szczególnie jeśli chodzi o elementy znacznej wielkości (kdłuby itp) Jeśli małe typu owiewki, osłony serw to jak najbardziej wychodzi, nawet mi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Havel to podstawa :) Szybko, fachowo, w każdej ilości kupisz to co potrzebujesz.

 

Proponuje zadzwonić do nich (numer jest na stronce) i porozmawiać z panią Dominiką - ekspertem w dziedzinie wszystkiego do laminowania. Mają tam raczej wszystko co można sobie wyobrazić i o wiele więcej. Jeśli nie w magazynie w Cieszynie - to w ciągu paru dni do sprowadzenia. Oferta jest tak bogata że trudno coś tak po prostu doradzić.

 

Jedna rzecz: czasem można kupić tą sama tkaninę w wersji droższej - z certyfikatami lotniczymi oraz w wersji tańszej - bez certyfikatów (ale to dokładnie ta sama tkanina). Trzeba pytać na bieżąco o wszystko.

 

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do robienia form na modelarskie potrzeby nie uzywa sie zywic epoksydowych chyba ze ma sie za duzo kasy ...

 

Co do epoksydow L 285 i wszystko w temacie ...

 

Tracone styro wychodzi ciezko, wedlug mnie powinienes znalezc kogos kto robi cos z laminatami a nie wierze ze w Tarnowie nikt z modelarzy nic nie robi ... Uczenie sie samemu bez nadzoru jest bledem i to na dodatek kosztownym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście robiłem model metodą wytapianego styropianu za pomocą żywicy epidian 5 (52 też się nadaje - obydwie nie żrą styropianu) i nie narzekam.

Żywicę tę dostaniesz bez problemu(najlepiej poszukaj w sklepach specjalizujących się w robieniu łudek) kupisz też tam różne pasty do robienia form (ja polecam alkohol poliwinylowy-chyba, robi on cieniutką warstwę tak jakby szkła dzięki któremu bez problemu oderwiesz kopyto od formy)i tanią tkaninę3-4zł (od150 do 400 g/cm)za metr wspaniale nadającą się na formę

pozdrawiam

Marek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do robienia form na modelarskie potrzeby nie uzywa sie zywic epoksydowych chyba ze ma sie za duzo kasy ...

 

w takim razie z czego robi się dobrej jakości formy modelarskie?

 

znani mi modelarze którzy opanowali tą technologię do perfekcji (jak np Pan Marek Czuba z Tuchowa, tu http://www.modelarz.com/artykuly.php?id_art=151&w=d&ta=7 jest opis całolaminatowego Cometa w jego wykonaniu) używają epoksydów i ich pochodnych do budowy form;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do robienia form na modelarskie potrzeby nie uzywa sie zywic epoksydowych chyba ze ma sie za duzo kasy ...

Nie uogolniaj z tym modelarstwem. Pozadna forma do wielokrotnego powielania to jak najbardziej z zywicy epoxydowej.

JAk to ma byc jednorazowa zabawa to tracone styro , jak male cos to poliestrowa ale jakos balbym sie robic poliestrowa cos co kosztowalo zrobienie kopyta kilkadziesiat roboczogodzin....Poliestry maja wiekszy skurcz...

Owszem...kadlubik do dlg czy jakas owiewka to luzik ale cos powazniejszego to tylko epoxyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.