Skocz do zawartości

Graupner 16


meadow24

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam nowa apke graupnera mx16 35 mhz

po wlozeniu serw do 2ch modeli z dbiornik graupnera z zestawu z apki i corona 8ch mam problem z drgajacymi serwami z ziemi i widocznymi skokami modelu w powietrzu

w czym moze byc problem ?? nadmieniam ze anteny w obu modelach nie stykaja sie z zadnymi kablami

 

pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

I w obydwu modelach serwa skacza?

Jezeli tak - wskazywaloby to na uszkodzenie w nadajniku. Kiepski kontakt, zimny lut (czyli tez kiepski kontakt).

Mozesz tez miec jakies zaklocenia na swoim kanale, byc moze na calym pasmie.

 

Poloz model na czyms, nadajnik tez. Czy dalej skacze? Jezeli tak - pewnie zaklocenia, jezeli nie - postukaj czyms w nadajnik, moze rusz drazkami, sprawdz co powoduje ze serwa zaczynaja drgac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na wyrobione potencjometry.

Mozesz sprobowac je przemyc alkoholem - 95% moze byc, zamiast w gardlo, w potencjometry, strzykawka, wetknij igle w jakas szczeline i mocna szpryca. Potem wysusz toto suszarka. Powinno pomoc ale tylko na jakis czas. Potencjometry powinienes wymienic i skalibrowac koder. Wyglada ze nadajnik ma swoje lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowa apke graupnera mx16 35 mhz

Mój JR ma znacznie więcej lat niż nawet pierwsze MX-16 a z potencjometrami problemu nie ma, a to ta sama fabryka...

 

Jakie w modelach masz regulatory? Filtr ferrytowy próbowałeś dać?

Próbowałeś zmienić kanał? Co to za serwa co kupiłeś i za ile, może trefna seria?

To jest równanie z kilkunastoma zmiennymi, trzeba je eliminować po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy miałem z aparaturą Spectrum dx3S i serwami Hitec (wszystko nowe).Nie chciały współpracować z tą aparaturą.Brzęczały ,po szybkim wychyleniu prawo-lewo potrafiły pozostać w skrajnym położeniu lub powracać do neutrum bardzo powoli.Ze zwykłą AM i FM współpracowały bez zarzutu.Dopiero po wymianie na serwa Tower Pro 996 wszystko działało ok.Może odbiornik Corony nie chce współpracować z tymi serwami?Sprawdź jeżeli masz możliwość na FM czy jest ten sam objaw.Jeżeli tak to tylko potencjometry w nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ops, nie zauwazylem ze nowa.

 

Trzeba od podstaw.

Odczep wszystko od odbiornika.

Podczep tylko baterie i jedno serwo.

Jezeli ciagle glupieje - sprawdz dokladnie baterie i jej polaczenia, marna bateria powoduje takie efekty.

Jezeli nie - podczep wiecej serw, jezeli ciagle nie - podczep regulator - silnik bez smigla.

Ta metoda w koncu znajdziesz winnego.

Pamietaj tez o dokladnym sprawdzeniu polaczen baterii w nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Coronę w Delcie. Normalnie jest wszystko w porządku, ale po włączeniu toru video 1,2GHz (FPV) dzieje się dokładnie to samo. Serwa drzą w neutrum. Po wyłączeniu nadajnika video - Spokój.

 

Natomiast nie problemów w locie i w innych położeniach niż neutrum.

Generalnie mi to nie przeszkadza, bo na starej aparaturze serwa mi skakały jak żabki. :P

 

Spróbuj może zmienić protokół komunikacji. Jeżeli wariuje na PPM, to może spróbuj PCM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.