Skocz do zawartości

Aurora 9 - instrukcja po polsku.


Swift

Rekomendowane odpowiedzi

A czym jeszcze różnią się te mody

Tryb NORMAL oznacza wybór 20 spośród 79 kanałów w czasie bindowania i używanie ich za każdym razem jak włączysz nadajnik i odbiornik aż do kolejnego parowania ,jeśli kiedyś takie zrobisz

Tryb SCAN wybór 20 z 79 jest dokonywany przy każdym włączeniu. ( po utracie sygnału lub zasilania , musisz wyłączyć i ponownie włączyć nadajnik i odbiornik.

 

i jak je przełączyć? Nie umiem się dogadać z modułem.

Parowanie w przypadku kiedy nadajnik ustawiony jest tryb NORMAL MODE.

a. Włączyć nadajnik Aurora. Nacisnąć i przytrzymać przycisk umieszczony na module radiowym.

W menu nadajnika wybrać opcję TRANSMIT-YES (nadawanie włączone), czerwona kontrolka LED zacznie migać, zwolnić przycisk.

b. Nacisnąć i przytrzymać przycisk LINK odbiornika. Włączyć odbiornik, czerwona kontrolka LED będzie świecić światłem ciągłym. Zwolnić przycisk LINK odbiornika. Po włączeniu zasilana odbiornika, czerwona kontrolka LED modułu radiowego nadajnika świeci światłem ciągłym, a niebieska kontrolka LED miga.

c. Wyłączyć odbiornik.

d. Wyłączyć nadajnik.

e. Włączyć nadajnik, czerwona kontrolka LED będzie świecić światłem ciągłym.

f. Włączyć odbiornik, czerwona kontrolka LED będzie świecić światłem ciągłym, po chwili z modułu radiowego nadajnika, rozlegną się cztery krótkie sygnały dźwiękowe.

g. Sterowanie modelem powinno funkcjonować, nadajnik i odbiornik połączone są w trybie NORMAL MODE.

 

Parowanie w przypadku kiedy nadajnik ustawiony jest w tryb SCAN MODE.

a. Włączyć nadajnik Aurora. Nacisnąć i przytrzymać przycisk umieszczony na module radiowym. W menu nadajnika wybrać opcję TRANSMIT-YES (nadawanie włączone), czerwona kontrolka LED zacznie migać, zwolnić przycisk.

b. Nacisnąć i przytrzymać przycisk LINK odbiornika, włączyć odbiornik, czerwona kontrolka LED zaświeci światłem ciągłym, zwolnić przycisk odbiornika. Świecenie światłem ciągłym kontrolek LED czerwonej i niebieskiej, wskazuje na funkcjonowanie połączenia pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem.

c. Wyłączyć odbiornik.

d. Wyłączyć nadajnik.

e. Włączyć nadajnik, czerwona kontrolka LED świecić będzie światłem ciągłym, a niebieska będzie migać.

f. Włączyć odbiornik, czerwona kontrolka LED będzie świecić światłem ciągłym, po chwili zaświeci się także kontrolka niebieska i z modułu nadajnika rozlegnie się pojedynczy długi sygnał dźwiękowy .

g. Sterowanie modelem powinno funkcjonować, nadajnik i odbiornik połączone są w trybie SCAN MODE.

 

UWAGA

Parowanie musi być przeprowadzone przy położeniu nadajnika względem odbiornika w odległości nie większej niż 15 stóp (5 metrów).

Aby proces parowania przebiegał prawidłowo, nadajnik i odbiornik powinny znajdować się w odległości nie mniejszej niż 18 cali (45 centymetrów).

Jeżeli w trybie SCAN MODE nadajnik lub odbiornik zostały wyłączone lub odłączone od zasilania przez czas dłuższy niż 1 sekunda, zarówno moduł radiowy nadajnika jak i odbiornik muszą zostać ponownie uruchomione, poprzez wyłączenie i ponowne włączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Normal mode to normal jak sama nazwa wskazuje.

Włączasz nadajnik i odbiornik i urządzenia się dogadują w zakresie kilku kanałów na 2,4.

Jeżeli odłączysz odbiornik i go włączysz to link między urządzeniami powróci.

Ewentualny krótkotrwały zanik napięcia podczas lotu w modelu nie spowoduje straty linku.

 

Scan mode działa w ten sposób że nadajnik sprawdza najpierw w jakim środowisku radiowym się znajduje. Jeżeli jest to zatłoczone środowisko 2,4, czyli jest dużo pilotów lub jakieś zakłócenia od czegoś tam, nadajnik wybiera pasmo 2,4 mniej zatłoczone i tak dopasowuje się odbiornik w momencie uruchamiania. Podczas tej operacji nadajnik wybiera o wiele szersze pasmo niż w normal mode. Czyli np pracuje na środkowych dostępnych kanałach w normal mode a w scan wybiera te dolne lub górne dostępne dla całego 2,4

Zalety takie że jest to pewniejszy kanał gdy jest tłoczno w eterze.

Wada jest taka że gdy zaniknie napięcie na choć chwilę w odbiorniku już nie odzyskasz linku.

Czyli po wyłączeniu odbiornika przy włączonym nadajniku i ponownym włączeniu odbiornika już nie ruszy serwami. I model w glebie.

 

Należy wybrać co pasuje modelarzowi. Nie będę doradzał.

Wszystko zależy od tego jakie środowisko w eterze jest na miejscu latania.

 

Dodam że na normal mode jest dostępne jakieś 20 kanałów ze środka, a w scan używa też około 20 ale wybiera je z dostępnych około 80. Z tym że te wybrane 20 jest w najczystrzym środowisku w eterze.

 

Aparatura używa frequency hooping, czyli najprościej mówiąc sobie skacze po kanałach jak jej pasuje. W normalu skacze po 20 kanałach ze środka pasma, jak coś jest zajęte to juz tego kanału nie używa. W scan mode będzie odłączać sobie ten kanał i wybierać inny dostępny z pełnego pasma dla 2,4.

 

Ot takie cuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Kurde 15odbio:/. A są jeszcze jakieś inne skutki tych modów? Czy tylko to co napisane. Aha i czy do latanie dość dalekiego jakim jest FPV chyba lepiej nadaje się normal mode, jakby był jakiś zanik sygnału, prawda? To pikanie na końcu zasięgu też działa w normalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Kurde 15odbio:/. A są jeszcze jakieś inne skutki tych modów? Czy tylko to co napisane. Aha i czy do latanie dość dalekiego jakim jest FPV chyba lepiej nadaje się normal mode, jakby był jakiś zanik sygnału, prawda? To pikanie na końcu zasięgu też działa w normalu?

Przed parowaniem zobacz na jaki kolor świecą się diody w module aurory i odbiornikach , wtedy będziesz wiedział jaki masz mod ustawiony .

 

Jeśli chodzi o FPV to tylko w "normal" , zasięg około 3 km pewnie zrobisz pod warunkiem że nadajnik video ci nie będzie zakłócał .

 

Jeśli chodzi o pikanie to niestety działa tylko w trybie ograniczonej mocy nadajnika , na normalnym zasięgu nie działa ta opcja i na razie nic nie wiadomo czy pojawi się.

 

Myślę że warto też pomyśleć o aktualizacji oprogramowania : nadajnika , modułu i odbiorników poprzez HPP-22 , na dniach ma wyjść nowsza wersja softu więc wytrzymaj jeszcze z tydzień :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ten wątek pomoże -> http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=20549

Jak nie ten to ten na RC GROUPS

Jak to nie pomoże to już nikt nie pomoże.

No chyba że Tu jest wielka skarbnica wiedzy.

Proponuję najpierw spokojnie poczytać i zadawać pełnym zdaniem pytania bez chaosu i w spokoju. Pamiętając o maksymie jakie pytanie taka odpowiedź.

Poza tym ten wątek dotyczy instrukcji po polsku a nie innych rzeczy.

Jak chce się uzyskać inne informacje to się zakłada nowy wątek, pod warunkiem że juz nie zostało to napisane, a zaręczam że na 100 % było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.