Skocz do zawartości

Aurora 9 - instrukcja po polsku.


Swift

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako że przygotowuję ostateczną wersję polskiej instrukcji (z obrazkami), mam uprzejmą prośbę do wszystkich, którzy otrzymali z Riku wersję roboczą, o podzielenie się uwagami, informacjami o znalezionych błędach itd. Sam znalzłen już kilka błędów i wpadek, które staram się naprawić w wersji ostatecznej.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja kupiłem chyba pierwszą Aurore w Polsce było to rok temu o instrukcji w języku ojczystym nawet nie marzyłem. Ale zgodnie z prawem konsumenckim taka instrukcja powinna być dodana. Co prawda jest ona mi zbędna bo rozpracowałem to radio w 3 wieczory, jednak przyjdzie czas że o swoje się upomnę tak dla zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja. Fakt że nie ma instrukcji można zrozumieć. Ale myślę że nie ma problemu żeby ją udostępnić. Przecież i tak nikt nie kupi podróby tego przedmiotu.

Poza tym myślę że jak by zablokowali sprzedaż aparatur bez instrukcji to szybko by się pojawiła. Jak na razie nie leży to w interesie dystrybutora. Bo w interesie HiTeca tak. Instrukcje mają na swojej stronie i nie ma problemu, to taka sama polityka też powinna być w Polsce.

A napisze sobie kontrolnie do Hiteca i naświetle problem naszego dystrybutorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę występować w roli niczyjego adwokata, nie mniej, z tego co wiem. Pierwszy tłumacz zrezygnował. Latem zwrócili się do mnie. Niestey z powodu odnowienia się starej przypadłości, nie byłem, prze prawie trzy miesiące, w stanie pisać na komputerze. Zwróciłem się wtedy do Riku z propozycją, iż gotów jestem oddać gratis przetłumaczone 3/4 tekstu i niech inny tłumacz to dokończy. Jak widać stało się innaczej. W połowie przyszłego tygodnia wysyłam do Riku wersję ostateczną ze wstawionymi ilustracjami.

Dlatego bardzo proszę, jeżeli ktoś ma jakieś uwagi do tej wersji, którą można w tej chwili z Riku dostać, niech da zanć.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że mało ludzi ma tą instrukcje, jeżeli w ogóle ktoś.

A fakt jest taki że ten kto ma polską instrukcję to raczej nie będzie wiedział jakie są błędy skoro nie przerobił angielskojęzycznej.

Powiem tak, ja nie mam problemu z angielskim technicznym lub innym, a zawodowo mam kontakt z językiem.

Instrukcje od Aurory czytałem jak codzienną gazetę.

Ktoś kto kupił teraz Aurorkę i nie ma pojęcia co i jak i się uczy z instrukcji polskiej, nawet żłej niewiele pomoże.

Wielki szacunek dla kolegi Swift za wykonaną pracę przy tłumaczeniu, pewnie dla innych bo dla siebie nie potrzebujesz.

 

Ja osobiście, abstrahując od TEJ instrukcji, zdecydowanie wolę czytać wersje oryginalne, tłumaczenia często są śmieszne, spłycają sens, wygląda jak by tłumaczył ktoś kto tylko zna angielski a nie obsługę przedmiotu. Dobra instrukcja to instrukcja przetłumaczona ze sprzętem w ręku, ale raczej nie tłumaczona ale napisana w języku jaki nas interesuje.

Często gęsto proste przełożenia są śmieszne i nie wiadomo o co chodzi, jak w tłumaczeniu google, a z naszym językiem jest tak śmiesznie że się nie da prostych angielskich zwrotów wprost przełożyć, bo mamy właśnie takie kichy jak się często zdarza, 3 x mniejsze niż oryginalna instrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście, abstrahując od TEJ instrukcji, zdecydowanie wolę czytać wersje oryginalne, tłumaczenia często są śmieszne, spłycają sens, wygląda jak by tłumaczył ktoś kto tylko zna angielski a nie obsługę przedmiotu. Dobra instrukcja to instrukcja przetłumaczona ze sprzętem w ręku, ale raczej nie tłumaczona ale napisana w języku jaki nas interesuje.

Ja też wolę wersje oryginalne, nie mniej angielski - filipiński (Aurorę produjują na Filipinach i tam prawdopodobnie powstała też instrukcja) jest nieco oryginalny, parę razy długo się zastanawiałem ...co poeta miał na myśli. Na szczęście miałem do dyspozycji aparaturę.

 

W czwartek oddałem do Riku ostateczną wersję instrukcji wraz z rysunkami i mam nadzieję, że w miarę szybko będzie docierać do zainteresowanych.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riku coś kręci. Poprosiłem ich o instrukcję z rysunkami powołując się na informację od kolegi Swifta i taką otrzymałem od nich odpowiedź:

"Witam

 

Przykro mi ale nie jest to prawdą

 

Dysponujemy instrukcją z tabelami i pełnym tłumaczeniem tekstu

 

Pozdrawiam

 

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aby być precyzyjnym, wstawiłem do tej instrukcji wszystko co było w oryginale. Jak to zwał tak zwał. Może Riku robi jeszcze jakąś obróbkę celem druku. Będę to zapytam.

PP

...czy jest szansa byś udostępnił nam tą wersję elektroniczną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi bardzo ale ja tej instrukcji rozsyłać nie mogę.

Kilka razy zdarzyło mi się na Forum zamieszczać tłumaczenia fragmentów instrukcji do Sanwy, czy Aurory, ale to były fragmenty i bez kopiowania ilustracji. Dostałem po tym parę pw z pytaniem czy nie przetłumaczył bym kompletnej instrukcji do Aurory. Zastanawiałem się nad tym.

Jak jest z prawami autorskimi w przypadku tłumaczenia tekstu, dokładnie nie wiem, ale prawdopodobnie bez zgody właściciela nawet publikowanie kompletnego tłumaczenia tekstu jest niedopuszczalne.

Jak czytałem tą instrukcję to i tak doszedłem do przekonania, że sam tekst polski, bez posiłkowania się "zrzutami" ekranów, schematami i ilustaracjami, miał by niewielki sens. Tak więc za zgodą Riku, jako oficjalnego dystrybutora Hitec, wstawiłem do instrukcji wszystko to co jest w oryginale, ale instrukcja nie jest już moją własnością niestety, tylko Riku. Coś za coś, niestety :? .

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zobowiązałem się wprost do tego, iż nie opublikuję, ani nie udostępnie, na własną rękę tego tłumaczenia. Całośc jest już własnością Riku.

Nie mniej, tak jak to robiłem m.in. dla Sanwy, paru ładowarek itp, mogę przetłumaczyć fragmenty i zamieścić, albo wysłac na pw.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.