Skocz do zawartości

Aurora 9 - instrukcja po polsku.


Swift

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , przecież wystarczy udeżyć do sklepu w którym kupiliście aparature i poprosić o instrukcję, jeżeli była to aparatura z Riku to nie będzie problemów. Każy kto u mnie kupił aparature i się zgłosił taką instrukcję dostał .

no to sprawa się rozwiązała sama :lol: , bo pierwszą aurorke kupiłem u Ciebie Radku 8)

już się zgłaszam po instrukcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja od wakacji używam Aurory. To bardzo ciekawy sprzęt, ale jest wiele niejasności. Najzabawniejszy jest dla mie opis wyjść w odbiorniku, a pokazana jest strona przeciwna.

Mam wrażenie, że znaczna część instrukcji powstałą aby spełnić wymagania zasadnicze dla procesu certyfikacji. Praktyczne uwagi i wskazówki tu są pominięte.

Dlatego mam sugestię o stworzenie własnego wątku użytkowników Aurory 9 JAK CO ustawiać

Co Panowie na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Jestem już posiadaczem po tak długim czasie przetłumaczonej instrukcji do Aurory , a kupowałem w Helipadzie :mrgreen:

trzeba było kupić u Radka w http://www.modelarski.com/ , wysłał mi już dawno , za co bardzo dziękuje :D

 

W zasadzie chciałem się upewnić co do niektórych funkcji i ustawień bo mój angielski jest trochę kulawy :lol: chyba za długo nas opasali ruskim językiem w szkołach .

Szkoda tylko że nic nie zostało wspomniane o telemetrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było kupić u Radka

Witam gdybym wiedział to pewnie tak bym zrobił ,ja swoją kupowałem w 2009 roku w grudniu także to była jedna z pierwszych i obiecywali że góra za 3 miesiące będzie po polsku no ale cóż mały poślizg każdemu może się zdarzyć :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gdybym wiedział to pewnie tak bym zrobił ,ja swoją kupowałem w 2009 roku w grudniu także to była jedna z pierwszych i obiecywali że góra za 3 miesiące będzie po polsku no ale cóż mały poślizg każdemu może się zdarzyć :rotfl:

Ja kupowałem w listopadzie 2009 na początku miesiąca - twierdzili, że niewiedzą czy będzie instrukcja ;D a tu niespodzianka ... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że nic nie zostało wspomniane o telemetrii.

Dokumentacja, którą dostałem do przetłumaczenia, nie zawierała ani słowa o telemetrii. Kilka miesięcy temu, nawet angielskiej dokumentacji do modułu telemetrycznego jeszcze nie było.

Sprawdzę w sieci jak to teraz wygląda.

PP

 

PS

Sprawdziłem na stronie Hitec i rzeczywiście już jest, raptem 12 stron, żadnych rewelacji, nie mniej podtawowe informację są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wzmianki i wygląda, że tej funkcji, przynajmniej na razie, nie ma.

To co jest w telemetrii to:

GPS

Poziom Paliwa

Obroty silnika - czujnik magnetyczny lub opto.

Temperatura

Poziom napięcia akumulatorów w modelu, z możliwością określenia progu właczenia alarmu.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja jest, ale opisana w 3 zdaniach w instrukcji od Modułu Optima.

U mnie wszystko działa jak trzeba na zmniejszonej mocy.

Na full mocy też. Klucz do zadziałania funkcji tej jest to że model nie traci zasięgu momentalnie ale zmniejsza się stopniowo moc odbieranego sygnału, wraz ze wzrostem odległości od modelu, co nieodebrana ramka jest pisk, a gdy poziom sygnały odbiorczego spadnie do minimum pojawia się ciągły sygnał.

Sygnał wydobywa się z modułu.

Funkcja nie zadziała jak odłączysz zasilanie odbiornika.

Tak odcina to odbiornik i funkcja nie działa poprawnie, taki mój wniosek.

 

Należy zmniejszyć moc do sprawdzenia zasięgu i odchodzić na większą odległość. Moment błędnych ramek sygnału będzie sygnalizowany piknięciami a koniec zasięgu ciągłym piskiem.

Tak też jest na full zasięgu, ale oczywiście na innej odległości.

 

Jak mówiłem, wydaje mi się że strata natychmiastowa zasięgu nie aktywuje tej funkcji poprawnie. Utrata powolna, odlot za daleko, lub zła pozycja modelu lub anteny aktywuje to.

 

Powyższe na podstawie lektury instrukcji modułu oraz własnych doświadczeń.

 

Swoją drogą nikt tego nie zauważył podczas sprawdzania zasięgu przy instalacji odbiornika do modelu. Tak jak radzi instrukcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat. Mam pytanie odnośnie aurory bo ją posiadam i chciałbym wiedzieć: Jak odbio i aparatura stracą zasięg i model podleci bliżej to zpowrotem się połączą(tak jak w modułach frsky)?

W trybie "normal mode" u mnie działa ponowne "zbindowanie/połączenie" jak zwał tak zwał.. w scan mode już nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Mam pytanie odnośnie aurory bo ją posiadam i chciałbym wiedzieć: Jak odbio i aparatura stracą zasięg i model podleci bliżej to zpowrotem się połączą(tak jak w modułach frsky)?

tak , jeśli są sparowane w trybie normal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.