Skocz do zawartości

Ultron 3D


Vadic

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Witam. Dawno nie działo się nic w tym temacie, bo wykonywałem takie nudne czynności jak wklejanie zawiasów i wkręcanie serw. To są efekty moich zmagań ze skrzydłami:

Dołączona grafika

 

A to serwa zamontowane w kadłubie. Na spodzie widać balsowy "klin". Pod nim jest pręt węglowy 1mm. Tak dla usztywnienia. Widać jeszcze niewyschnięty klej:

Dołączona grafika

 

Dziękuje Pawłowi za zrobienie zdjęć. I jak? Co myślicie o moich zmaganiach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprę się i będę ślęczał przy kompie przed symulatorem całe dnie. :| Wolę trochę się poduczyć i czasu zużyć (żeby nie powiedzieć, że stracić), niż żeby moje półroczne wypociny poszły do śmieci w 15 sekund :wink: . Mam nadzieję, że nie będzie to jakaś torpeda :D :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niż żeby moje półroczne wypociny poszły do śmieci w 15 sekund

po 15 sek to on będzie już twój, zazwyczaj te pierwsze pechowe loty trwają od 3 do 5 sek. :mrgreen:

Serwa wkręcałeś w depron? a nie lepiej wkleić na dragona?

Lotki jakiej grubości? dawałeś wzmocnienia jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Serwa wkręcałeś w depron? a nie lepiej wkleić na dragona?

Serwa nie były wkręcane przecież w goły depron. Pod nim są jeszcze beleczki z balsy 5mm. Jak na mój gust to dobrze trzyma.

 

 

Lotki jakiej grubości? dawałeś wzmocnienia jakieś?

Co do lotek to są klejone z dwóch 3mm. Kupiłem taki klej do tapet, który śmierdzi jak wikol, wygląda jak wikol tylko, że jest bardzo sztywny. Lotki posmarowałem bardzo dużą ilością kleju (2mm linia przy krawędziach i zygzak w środku), a więc lotki też są sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lotek to są klejone z dwóch 3mm. Kupiłem taki klej do tapet, który śmierdzi jak wikol, wygląda jak wikol tylko, że jest bardzo sztywny. Lotki posmarowałem bardzo dużą ilością kleju (2mm linia przy krawędziach i zygzak w środku), a więc lotki też są sztywne.

trochę kiepski pomysł z tym klejem i depronem 3mm. Ciekawy jestem jaka waga do lotu wyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na opakowanie po lodach... :P

 

Jak ktoś robi zawiasy z dyskietek, to zostaje mu obudowa z miękkiego plastiku, który ładnie. się tnie dobrymi nożyczkami. A dziurki można zrobić gorącym prętem popychacza.

 

W sam raz na dźwignie steru do takich lekkich modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.