Skocz do zawartości

Ultron 3D


Vadic

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym brał HXT900, ponieważ są sprawdzone. Poza tym TG9e z HobbyCity mają w opisie:

 

''The TG9e performance is on par with the famous HXT900, however the TG9e isnt as resistant to crashes or over-loading.,,

 

Co oznacza, że HXT i TG9e mają zbliżone osiągi, ale TG9e nie jest takie wytrzymałe na krety i twarde lądowania.

 

Bierz HXT i najlepiej zamów jedną sztukę na zapas - różne rzeczy się mogą przytrafić.

 

[EDIT] Poprawiłem parę błędów stylistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mam problem. Nie wiem z czego zrobić dźwignie lotek i sterów. Myślałem nad sklejką, ale się rozmyśliłem z kilku powodów m.in. dlatego, że wydaje mi się za słaba. Z laminatu wyjdzie ciężko. Myślę teraz nad sklejoną płytą CD ale to też chyba zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. Mówimy o elemencie, który ma 1/4cm2 ;)

Płytka od laminatu elektronicznego, tylko bez miedzi, będzie w sam raz.

 

Można też wykorzystać dowolny "plastik" - obudowa dyskietki, z której robiło się zawiasy, opakowania po mrożonkach, pudełko po płycie z grą lub programem.

 

Natomiast płytę CD czy DVD odradzam. Są zrobione z wyjątkowo kruchego tworzywa.

 

Możesz też kupić gotowe dźwignie w sklepach modelarskich. Są w różnych rozmiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w modelarskim (miałem okienko w szkole muzycznej i poszedłem do sklepu zobaczyć po ile dźwignie). Normalnie mi gały na wierzch wylazły. 3 zł za komplet ze śróbkami

a bez 1zł. Już nie chodzi mi o pieniądze bo 4 złote to dużo nie jest, ale to tylko kawałek plastiku. Już wiem czemu lepiej samemu zrobić :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Skrzydełko jest już w 50%. Jest już zrobiona "skrzyneczka"? konstrukcja? Z resztą sami zobaczcie:

Dołączona grafika

A co do sprzętu to tak:

lecą z Chin 3x HXT900. Na kierunek dam TG9, która już jest na modelarni i grzecznie czeka na montaż. Wiem, trochę nie wyszło tak jak zaplanowałem z serwami, ale to przez to, że spadł śnieg, a ja muszę na drugi koniec miasta jechać do domu kultury i przez tydzień Lublin był sparaliżowany, więc nie było sensu, a zamówienie już poszło takie jak planowałem przed tym zestawem jakie polecił Srv40. No nic, zobaczymy jak będzie. Zawiasy chcę zrobić z UHU-POR. Robił ktoś z Was kiedyś takie?

Pozdrawiam!

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Przymierzyłem ustrzeżenie poziome do kadłuba. Chciałem sprawdzić, czy swobodnie się porusza, musiałem więc malutki kawałeczek kadłuba odciąć. Zawiasy chwilowo zrobione z taśmy, ale docelowo będą z UHU-POR'a:

Dołączona grafika

 

Prawie dokończyłem dzisiaj skrzydła:

Dołączona grafika

 

 

Pozostało mi jeszcze wklejenie łącznika, który zrobiłem z balsy 5mm.

P.S. Z wyginaniem skrzydeł nie miałem większych problemów.

Pozdrawiam!

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!!

Ostatnio jakoś nie mam czasu jeździć na modelarnie, ale wiem, że wyposażenie z Chin już jest. Nurtuje mnie jedno błahe, ale jak ważne ze względów estetycznych pytanie. Jak zrobić zakończenia skrzydeł? Nie chodzi mi tu tylko o odrysowany i płaski kawałek depronu. Myślałem nad czymś obłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aviatoRc, wręga jest ze sklejki 3mm, tylko na tych zdjęciach jest jeszcze z depronu. Przykleję ją tam dopiero jak będę miał silnik i wywiercę dziurki na śrubki.

 

Patryk.M, a ja się nie mogę doczekać końca przerwy świątecznej bo nie mogę teraz na modelarnie chodzić. Jak będą jakieś postępy to obowiązkowo poinformuję.

 

Jak na tą chwile planuję najpierw kupić aparaturę (TURNIGY 9ch z HC, co o niej myślicie bo jest dużo opinii na forum ale nie ma takiej "ogólnej". Ma ją ktoś z Was?) Potem ładowarkę (Accucel 6 Turnigy) i myślę, że po tym wszystkim Ultron dostanie resztę wyposażenia. Kaskę trzeba również uzbierać, więc oblot planuję na środek marca.

 

Pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, ile ona może mieć zasięgu z tym odbiornikiem? Jeżeli dobrze rozumuję assan to odbiornik? W sumie ten zasięg to na pewno przewyższa odległość z, której już nie widać modelu ale to takie pytanie bardziej z ciekawości. Z tego co czytam to ładowarka accucel 6A działa bez zarzutów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.