Skocz do zawartości

Rezygnacja


Webster95

Rekomendowane odpowiedzi

furię

Furia, ai owszem ale lata naprawde spokojnie - prawie jak trener, choc na pełnym gazie pokazuje pazur.

 

silnik i regulato

Niestety - serwa, regler i silnik sa wklejone i aby je wykorzystac do innego modelu trzeba by - najlepiej zaliczyc kreta, wtedy bedzie po problemie - albo dopiero bedzie problem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webster95,

 

Witaj.

 

Ja też chętnie Ci pomogę.

 

Mam AXNa nie jest on nowy ale lata dobrze. Poszukam może jeszcze znajdę parę drobiazgów.

Wyślij mi Twój adres na Email. To wyślę Ci paczkę.

 

Nie jest to nowe, ale lata wyśmienicie :-)

 

 

Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Kuba wysyła Ci nadajnik to moja propozycja jest taka .Ja dorzucam cztery 9g serwa +ładowarka do lipo z zasilaczem. Carsona.Jak sprawdzę który działa to dorzucę Ci jeszcze nadajnik + odbiornik Carsona i wysyłamy razem z nadajnikiem kuby na mój koszt.Będziesz miał osobny do deproniaka i do Fury"ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, szanowni Panowie, że chcecie obdarować kolegę różnego rodzaju modelami, ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Można odnieść wrażenie, że Webster95, nie może się modelarstwem zajmować bo nie stać go na kolejny (kolejny!) gotowy, zdalnie sterowany samolocik. Skoro do tej pory się modelarstwem zajmował to już jeden ma, a przecież trzeba kupić drugi, trzeci i dziesiąty ... Tak by wynikało z Waszego podejścia do tematu. Ale skoro już jeden ma to przecież może nim latać, nie? Więc jeżeli takie zajmowanie się modelarstwem jest meritum tego tematu (moim zdaniem nie) to nie należy się wcale tym tematem zajmować. Przeczytać, pokiwać głową, stwierdzić, że za parę lat może sobie kupi nowy samolocik i tyle. Temat zakończony. Jak chce mieć a nie ma to nie on pierwszy i nie ostatni.

 

Ale jak kolega chce się zajmować modelarstwem, to należy mu sprezentować kilka desek balsy, listewki sosnowe, nożyk, włośnicę i klej. I to będzie miało w tym kontekście sens.

 

Nadajnik, serwa, odbiornik - super sprawa, to jest przydatne, ale:

 

A poza tym chłopaki w jego wieku budują różne modele i nie koniecznie zdalnie sterowane. Wolnolatające szybowce to też modelarstwo i często są bardziej ambitnymi konstrukcjami niż modele RC.

 

Oczywiście, jak ktoś ma ochotę przekazać koledze gotowy model to jego sprawa. Kolega na pewno się ucieszy, ale wartość dydaktyczną będzie to miało wątpliwą, a może być wręcz szkodliwe.

 

Moja propozycja jest następująca:

 

Jak kolega Webster95 udowodni, że potrafi coś zbudować własnymi rękami to postaramy się dostarczyć mu bardziej zaawansowane elementy (nadajnik, serwa itp). Ale dopóki tylko pisze na forum, że go nie stać to, moim zdaniem, jest to zbyt mały bodziec do obdarowywania go czymkolwiek. Niech udowodni, że mu się chce.

 

Takie jest moje zdanie, zrobicie jak będziecie uważali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie Callab

udowodni, że potrafi coś zbudować własnymi rękami to postaramy się dostarczyć mu bardziej zaawansowane elementy
otóż to zbudowałem w międzyczasie coś na podobieństwo Wicherka 25U postaram wrzucić zdjęcia jeszcze dzisiaj a co do modelu to już historia... chciałem go wyrzucic z ręki żeby zobaczyć czy skrzydła są dobre i zaliczył bazę nie był niczym wzmacniany ani sterowany zbudowany był z depronu, taśmy pakowej, kleju do styropianu i kilku klocków jenga do zmiany środka ciężkości naszczęście przetrwały skrzydła ok 1m rozpiętości, statecznik poziomy i pionowy mam zdjęcia przed kretem muszę je tylko wrzucić zastanawiam się nad wykorzystaniem skrzydeł i stateczników chcę z nich zrobić coś na wzór szkolnego szybowca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur ,napewno dostaniesz 1001 postow ze taki model nie mial prawa dobrze poleciec np. ze wzgledu na wznios skrzydel -skrzydla musza jednak miec wznios do gory ...mysle ze przy nastepnym razie poprawisz to i model zrobi prawidlowy lot ...

powodzenia ...

 

PS: byloby dobrze gdyby statecznik pionowy tez byl na swoim miejscu ,to napewno jeszcze bardziej polepszy loty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem dlatego go rozbiłem :) chciałem mieć coś co ''lata'' z marnym skutkiem jeśli bym całą konstrukcję usztywnił (sam depron to nie był dobry pomysł) zastosował się do waszych rad i oczywiście zamontował sterowanie to może chociaż 5m by "poszybował" a tak wznios nie w tą stronę od początku budowania wiedziałem że będzie się nadawał tylko do zawieszenia pod sufitem naszczęście będę miał profesjonalnie wykonany model od modelarzy za który bardzo dziękuję

P.S zainstalowałem Mozillę ale było tych błędów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... coś na wzór szkolnego szybowca

Bardzo dobrze Arturze. Zacznij od szybowca. Pozwoli Ci to ograniczyć koszty no i łatwiej wejdziesz w temat, nabędziesz koniecznych odruchów, nauczysz się czegoś. Najlepszy byłby z drewna (balsa, sosna , sklejka itd) ale żebyś się nie zraził to możesz spróbować wykonać coś prostego np skrzydełko Mugi z tworzywa. Tutaj link do strony Mugi a tutaj plany.

Skrzydełko możesz strzelać z gumy i zapewni ci to niesamowitą frajdę.

Jest też Delta Marka Jankowskiego -> tutaj link . Żeby strzelać z gumy musiałbyś model wzmocnić ale poradzisz sobie. Zacznij , potem będziesz pytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.