Skocz do zawartości

Rezygnacja


Webster95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z braku pieniędzy postanowilem modelarstwo odłożyć na bok może wrucę do tego kiedy będe miał więcej lat jak narazie wydaje mi sie że jestem trochę za młody :roll:

Kolejne fakty które skłoniły mnie do rezygnacji to brak odpowiednich narzędzi, maszyn jeśli mieszkałbym w jakimś większym mieście może bym tego nie odkładał ale ja mieszkam na wsi. Narazie będę się cieszył z waszych projektów i samolotów.

P.S Chyba nie wyszło to zbyt nudno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do modelarstwa nie trzeba wielu narzędzi. Mi wystarcza ręczna piłka włosowa, skalpel i kawałek papieru ściernego a do tego żelazko żony. Piszesz, że mieszkasz na wsi więc masz sporo miejsc do latania. Jakbyś mieszkał w mieście to byś narzekał na to, że daleko musisz jeździć a to kosztuje. Na mój gust to po prostu modelarstwo cię nie wciągnęło i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mareq masz dużo racji w tym co napisałeś, ale żeby coś kupić muszę jechać do Konina bo w Kole niema np. listewek sosnowych a 2 problem to jak już wspomniałem problemy z pieniędzmi bo nie sądze aby z 10zł kieszonkowego można uzbierać na aparaturę (trwało by to bardzo długo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Z tym kieszonkowym to mnie przekonałeś. Może niektórzy będą się dziwić, bo pewnie dzieciakom dają 100zł tygodniowo i wysłuchują, że za mało. Pozostaje ci albo zrezygnować albo samemu postarać się o kasę: zbierać złom, pracować przez wakacje i takie tam. Niestety bez aparatury nic nie zrobisz (mówię o RC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądze aby z 10zł kieszonkowego można uzbierać na aparaturę (trwało by to bardzo długo)

Nie rezygnuj kolego. Żeby latać na prawdę nie trzeba fortuny. Sam mam kiepską sytuację finansową, ale jakoś daję radę. Na pocieszenie, jeśli nie ma aparatury to mogę Ci coś zaproponować:

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5349

Nic nadzwyczajnego, ale kompletna aparatura z odbiornikiem i kwarcami, wystarczy włożyć 8x baterie paluszki. Nikt nie chce tego ode mnie kupić więc oddam w dobre ręce (jeśli oczywiście masz zamiar dalej kontynuować to piękne hobby) za przysłowiową złotówkę, czyli koszt przesyłki :)

Więc aparaturę już masz, zbuduj Toto, albo RWD bez lotek (koszt minimalny) do tego będziesz potrzebował:

-silnik ok 20 zł jak się postarasz

-regulator ok 40 zł

-pakiet też ok 40

-2 x serwo- po 19 zł za sztukę

Pasuje? Jeśli tak daj znać na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest brutalna i okrutna każde hobby wymaga środków finansowych. Z drugiej strony modelarstwo jest specyficzne i po pierwsze wyraża się cierpliwości w osiąganiu celu. Kraków nie od razu zbudowano. Ja w twoim wieku przygodę z modelarstwem zaczynałem od jaskółek, czyżyków i innych modeli własnych pomysłów. Jak nie miałem kasy (oraz był taki okres w Polsce że nic nie można było kupić – stan wojenny ) to majstrowałem różne szybowce z bloku technicznego, kartonu, zwykłych patyków itp. ile miałem radochy jak udało się je zmusić do latania :D .

Jeśli chcesz na serio traktować przygodę z modelarstwem to zacznij od prostych modeli swobodnie latających, reszta przyjdzie z czasem po prostu trzeba być cierpliwym i wytrwałym w dążeniu do celu. Niedługo święta może ten koleś ubrany na czerwono co włazi kominem przyniesie Ci jakiś prezent ;D .

W poście wyżej już chyba dostałeś pierwszy prezent ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście Mareq z tego co napisałeś można uzbierać ''kilka groszy'' popytałem troche kolegów i jedna odpowiedź mnie zachęciła otóż chodził do sąsiadów i zbierał aluminium (puszki po piwie coca-coli i podobne) uzbierał pięć pełnych worków potem to sprzedał w skupie i zarobił bagatela 65zł :lol:

Niedługo święta a więc rodzinka przyjedzie może się uskrobie 70-80 zł i bedzie na silnik i resztę. Wracając do aparatury którą forumowicz Qbatus pokazał powiem szczerze że kusi aby ją kupić tak więc zaciskam pas i sprubuję wykombinować troche pieniązków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finanse, miejsce zamieszkania... w modelarstwie to rzeczy względne. Najwięcej modelarzy dokonuje zakupów przez internet, wielu jest też takich co robią fajne modele wręcz z niczego.

 

Najważniejsze jest samozaparcie i zainteresowanie tematem i tego wyłącznie najczęściej brakuje. Nawet jak widać na jakąś pomoc można liczyć i nie jest to niczym nie normalnym.

 

Modele swobodnie latające, gumówki, czy na uwięzi wręcz już upadły a to przecież też forma modelarstwa do tego niekoniecznie drogiego o równie interesującego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze szybko przeszukałem internet w poszukiwanu najbliższych miejsc do latania sklepów modelarskich itd. okazuje się że latają gdzieś nad wartą czekam na odpowiedź a co do sklepów modelarskich wychodzi na to że aparatura od Qbatus silnik i całą reszte przez internet a budulec hmm... no cóż listewek można poszukać w Korniku jakiś sklep z artykułami drewinianymi w Kole, depron mam po panelach 6mm jasnoniebieski w arkuszach (chyba 5) klej też mam szykuje się coś ciekawego :) Za pomocą strony Motylastego i tego tematu http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=27327 postaram się zrobić TOTO 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłem raz do takiego starszego pana który sprzedawał listwy, boazerie itp. Mówie mu że chciałbym kupić listewki 5x3 on mnia zebrał do warsztatu i dał mi takie listwy,i pyta się po co mi?ja mówie że na model samolotu i mi je dał zadarmo bo jak się okazało to były sćinki a ja miałem radoche bo 10m listew za darmo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do aparatury którą forumowicz Qbatus pokazał powiem szczerze że kusi aby ją kupić tak więc zaciskam pas i sprubuję wykombinować troche pieniązków :)

Tak jak mówiłem, nadajnik dostajesz za free na dobry początek. Prawdę powiedziawszy to trochę badziew, ale do pierwszego modelu wystarczy w zupełności. Skoczę jutro na pocztę i dowiem się ile będzie kosztować przesyłka, pewnie kilkanaście złotych :)

Cieszę się, że odszedłeś od pomysłu rezygnacji i z zapałem zabrałeś się do przygotowania modelu. Żeby Ci tylko starczyło tego zapału, by go ukończyć i wzbić się w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webster95nie rezygnuj Kolego, dla zachęty mogę Ci podarować ten model:

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Model typu esa SEA FURY FB11(starałem sie przynajmniej aby był do w/w podobny). Wyposażenie to silnik 3f, regulator, 3 serwa... Musisz miec pakiet LiPO i odbiornik. Podaj adres na PW to wysle Ci po pierwszym listopada...Głowa do góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przypomniał mi się pewien znajomy który chciał ode mnie odkupić motorynkę i chyba mu ją sprzedam (160 zł to dobry pieniądz) :mrgreen:

Dj. bardzo dziękuję za propozycje ale myślę że na początek lepiej coś spokojniejszego bał bym się nim latać a deproniaka posklejam taśmą i latam dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dj. bardzo dziękuję za propozycje ale myślę że na początek lepiej coś spokojniejszego bał bym się nim latać a deproniaka posklejam taśmą i latam dalej :)

I to się nazywa dobre wychowanie :) Cieszę się, że jeszcze są tacy młodzi ludzie :)

Ale moja rada, bierz to chłopie!!! :) Masz już silnik i regulator, który możesz do deproniaka wykorzystać (serwa pewnie wklejone na stałe więc nie wyciągniesz), a jak się tym modelem boisz latać to powieś pod sufitem niech czeka na lepsze czasy.

Podaj adres na PW to w najbliższym czasie wyślę Ci tą aparaturkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.