Skocz do zawartości

Macchi - Castoldi MC-72 ze styroduru


kesto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Głowiłem się trochę nad sposobem połączenia pływaków rurką węglową i tu znowu z pomocą przyszło moje ulubione wiertło z rurki od anteny radiowej. Jak zwykle "robaczek" to wycięty przez wiertło kawałek pływaka. Rurki jakimś cudem udało się wkleić równolegle względem siebie, choć wierciłem "na oko". :mrgreen:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kształt tych pływaków :lol2: . Ja w swojej Macchi mam linki

http://img504.imageshack.us/i/macchi88.jpg/

Na tym zdjęciu tego nie widać ale poprawiłem dolne odciągi i zastąpiłem prętami węglowymi tak jak to zrobił Krzysiek. Linki mi się "rozjechały" Fajna ta twoja Macchi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływaki dokręcone. Śruby oczywiście później pomaluję na czerwono.

Dołączona grafika

Mam nadzieję, że kąt ustawienia pływaków, skrzydeł i kadłuba jest prawidłowy.

Dołączona grafika

Tak wygląda od przodu. Oczywiście brakuje jeszcze odciągów, nad którymi właśnie się męczę.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odrutowałem" trochę model. Odciągi zrobiłem z plecionki stalowej i końcówek do zarabiania przewodów elektrycznych. Wkręty mocujące odciągi do skrzydła wykorzystałem z kaset magnetofonowych. Reszta, to typowe snapy i trochę toczenia celem wykonania tulejek redukcyjnych. Teraz model jest dość mocno usztywniony.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samolocie sterów wodnych nie było w modelu chyba też nie będzie i już teraz jestem ciekaw jak będzie wyglądać sterowanie na wodzie,szczególnie przy większym wietrze.

Mam małe doświadczenia w tym zakresie ale miałem okazję to sprawdzić i potem szybko zamontowałem ster.Bez steru wodnego model zawsze ustawiał się pod wiatr o płynięciu bokiem do wiatru mogłem zapomnieć :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem zapytać się z jakiego jeziora będziesz startował?

Czy do niego wpada rzeka Lega?

Sam startowałem z jeziora z którego Lega wypływa :D

Może mamy ze startami coś wspólnego :D

Oczywiście było to parę late temu ale było OK :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten większy (ale niziutki), to mniejszy problem :lol: - zrobiłbym z laminatu w kształcie miski, dno z przodu śmigła, a mocowanie na te 4 śrubki.

Musi być lekki, bo przy dużym wycięciu na łopaty nawet grubościenny plastik w moich kombinacjach odkształcał się pod wpływem siły odśrodkowej - nie do wyważenia.

Mniejszy musiałby być dwuczęściowy: znowu miska, tym razem mocowana pod smigłem i jeszcze jakiś nosek z wycięciem na śmigło na wierzch.

:crazy: :crazy: :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.