Jump to content

Ekstra VA - moja platforma


ahaweto

Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem taką kamerę.

 

Dołączona grafika

 

Niestety kamera nie może działać z własnym zasilaniem dlatego że po podłączeniu ogniwa LiPol 1S 170mAh zaczyna pokazywać się dymek z płytki drukowanej. Robiłem próbę dwukrotnie i taki sam rezultat. Po podłączeniu przez odbiornik wszystko działa normalnie.

 

Po odpowiedzi kolegów z forum na moje pytania udało mi się ją uruchomić. Konieczne teraz było zbudowanie jakiegoś mocowania aby to urządzenie w prosty sposób mocować na modelu. Jest to pierwsza taka moja konstrukcja i zobaczymy jak będzie się spisywać.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

To co widać na zdjęciach waży 24g.

 

Jedynym modelem który aktualnie mogę wyposażyć w tę kamerę jest Ekstra VA. Model wykonany w całości z EPP. Modelem tym latam już ok. pół roku. Miał jedną poważną kraksę ale po odbudowie lata jeszcze lepiej :D .

 

Dołączona grafika

 

Jeżeli wszystko będzie grało, to w przyszłości pod kamerę przygotuję bardziej nadający się do tego celu model.

Montaż na modelu miał być prosty, i chyba mi się udało :D . Do połączenia kamery z odbiornikiem zastosowałem przedłużacz 15cm aby chcąc przyłączyć/odłączyć kamerę do/od modelu nie wyciągać odbiornika. Na modelu wygląda to tak.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Aparatura Optic 6, kamera podłączona pod kanał 5. Można zdalnie przełączać miedzy trybami pracy: film, zdjęcia seryjne, zdjęcia pojedyncze jak również uruchamiać i zatrzymywać pracę kamery w danym trybie. Niestety sami musimy pamiętać jaka opcja jest aktualnie włączona. Obiektyw podczas lotu będzie skierowany w dół pod kątem ok. 30 stopni względem osi podłużnej modelu aby uniknąć widoku śmigła.

 

Wszystko działa prawidło, pozostaje czekać na dobrą pogodę. Zobaczymy czy moje założenia się sprawdzą.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Faktycznie jakość obrazu nie jest rewelacyjna. Traktuję ją jako doświadczenie przed następnym krokiem. Liczę jeszcze na to że przy słonecznej pogodzie obraz będzie lepszy, bo choć te zdjęcia wydają się jasne to w rzeczywistości pogoda była fatalna choć bez opadów. Typowy jesienny dzień, ponury i zamglony.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.