Skocz do zawartości

Orzeszki i inne małe latadła.


Grifon

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że mało się dzieje na tym poddziale chciałem was czymś zainteresować

w Internecie trafiłem na tą stronę. Strona jest po angielsku z tego, co wydukałem

gość buduje i propaguje małe modele swobodnie latające najczęściej typu Peanut scale.

Są tam naprawdę fajne modele, zresztą zobaczcie sami. :arrow: http://www.ffscale.co.uk/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze lepsi budowniczowie modeli swobodnie latających - np Bill Denis i Mike Smith . Ich modele są większe niż orzeszki ale to naprawdę makiety. Dziwię się że w ogóle puszczają to bez jakiejkolwiek kontroli w powietrze.

 

Tutaj stronka Mike Smitha a tutaj film z lotu modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość awiatik sosno

Nawet nie wiedziałem, że można budować modele odrzutowców z takimi silniczkami.

Można, silniczki to Rapier L-1,2,... , występują w kilku rozmiarach.

Cóż. Parę technik przyszło nowych, kilka starych zniknęło.

Tych starych całkiem nie zmiotło z modelarskiego światka.

Fanów gumówek i małych modeli , nie koniecznie zdalnie sterowanych zapraszam tutaj:

 

http://awiatikforum.ok1.pl/viewforum.php?f=3&sid=aaae679ea5913108a4318fe9fc4853d3

Już kiedyś to powiedziąłem: nie sztuką jest zrobić jaki kolwiek model zdalnie sterowany i go ulotnić, sztuką jest zbudować modelik z napędem gumowym i go tak wytrymować aby pięknie poleciał i bezpiecznie wylądował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.