Skocz do zawartości

MPX Cockpit SX


hubert_tata

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

:rendeer:

Cockpit SX jest już teraz mój. Z początku byłem zawiedziony i zasmucony zmianą Pico na Cockpita. Pico wydawał mi się przyjaźniejszy użytnikowi (!). Polubiłem to rozbieranie obudowy i zmienianie rewersów zapałką, 4-ro poziomowy wskaźnik napięcia, prostą obudowę. Cockpit wydał mi się strasznie skomplikowany i pomieszany wśród swoich mikserów. Jednak po przekartkowaniu instrukcji i pobawieniu się na brudno okazał się bardzo przyjemny. Teraz jestem z niego bardzo zadowolony :)

 

Nie... to nie jest trudne.... tylko nie możliwe....

 

Wszystkie funkcje swojego radia poznasz dopiero wtedy gdy podłączysz serwa do sterów....

Inaczej sie nie da...

Modelmaniak, co Ty gadasz :P Ja wszystkie funkcje swojego radia zpenetrowałem bez serw 8) Dopiero dzisiaj latałem na uprzednio zaprogramowanej aparaturze. :)

 

Jeśli chodzi o Mode, to okazało się, że do wyboru jest nie 4, ale 8 (!) ustawień. Łał. Sam latam na 2. Wszystkie Gameboy'e i joysticki przyczyniły się do tego, że steruję kciukami i nie nauczę się już chyba trzymania na pulpicie.

 

Funkcje Cockpita w zupełności mi wystarczają. Najbardziej lubię FIX do figur autorotacyjnych. Tak więc np. w GWS Zero mogę ustawić FIX na robienie beczek, a sterem wysokości odpowiednio go centrować i zakręcać.

 

Dzisiaj na lotnisku odbył się pierwszy lot z nowym radiem. Latałem właśnie wspomnianym GWS Zero. Radio sprawuje się doskonale. :)

Film z krótkiego lotu - start i lądowanie:

http://www.szabatowski.livenet.pl/hubert/Losio/modelarstwo/zerocockpit.wmv

 

 

Na zdjęciu Zero i nowe radio.

zerocockpit.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
..Funkcje Cockpita w zupełności mi wystarczają. Najbardziej lubię FIX do figur autorotacyjnych. Tak więc np. w GWS Zero mogę ustawić FIX na robienie beczek, a sterem wysokości odpowiednio go centrować i zakręcać....

 

Możecie bardziej to opisać jak to działa?

FIX (fixed value) jest to funkcja polegająca na zaprogramowaniu wartości wychylenia dla: kierunku, wysokości i lotek - i uruchomieniu tego jednym przyciskiem.

Pozwala na łatwe wykonywanie figur typu snap roll (czasami funkcja ta nazywana jest akrobacją automatyczną)

Wg instrukcji ma jeszcze inne zastosowania (np szybowce HLG), ale nie jestem Ci w stanie tego wytłumaczyć, bo za słabo latam (a szybowcami to już zupełnie się nie interesuję :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

witam.

mam problem z nadajnikiem "muliplex SX" po włączeniu nadajnika lewy pozimy trymer schodzi do końca w prawo sygnalizyje to ciągłym dzwiękiem po każdorazowej próbie zmiany ustawienia trymer wraca do pierwotnego ustawienia(to jest całakiem w prawo). prosze o pomoc

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nowego Cockpita nie znam, ale jeżeli MPX nie odszedł od swoich standardów to odłączył bym wtyczkę od drążka (trymera) i sprawdził czy objaw będzie taki sam. Upewni Cię to, w tym czy wina leży po stronie mechanicznej przełącznika trymera, czy problem jest po stronie elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.