Skocz do zawartości

Rozpoznanie silnika


maresca

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rozumiem że to uruchomienie to tak dla sportu?

Bo ten silnik nie ma obecnie najmniejszego sensu do napędu modeli, nawet trenerków...

 

W zasadzie jedyne jego zastosowanie modelarskie to motoszybowiec w którym ten napęd służyłby do "wyciągnięcia" modelu na pułap do lotu.

 

Pozdr.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mikon dla sportu żadnego modelu nie bede budował ;)

poprostu chce uruchomić silnik zobaczyć jak działa, nie miałem nigdy styczności z takimi maleństwami :D

ogolnie jestem mechanikiem ale okrętowym czyli z drugiego bieguna jesli chodzi o silniki bo te sa wielkie i na paliwa ciężkie tzw pozostałościowe jak np mazut

 

i zainteresował mnie ten silniczek ktory to przelezal u mnie jakies 15 lat

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

Uruchamiaj SILNIK silnik.

Jeżeli, jak wynika z Twojego zawodu, znasz się na mechanice silników to poradzisz sobie z doprowadzeniem go do użytku.

Jeśli to prawda co jest na filmiku to może, ale na ucho jego obroty są na poziomie kilkuset/minutę. Na "prawdziwym" paliwie dla samozapłonów taki Rytm jak Twój kręci kilkanaście.

Trzymam kciuki.

Napisz czy się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalaj kolego, odpalaj, jeśli tylko masz taki zamiar i ochotę. Nic, żadne książki, internety, nie zastąpią własnego, osobistego doświadczenia. Nawet gdyby miało się nie udać (z początku), to będziesz miał jakąś bazę aby przemyśleć, coś poprawić, rozgryźć problem. A już na pewno będziesz miał "ten pierwszy raz" za sobą. :wink:

Nie odpuszczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pytałem

jest ale tylko na receptę i recepta jest maksymalnie na 400ml :)

smieszne to jest

tzreba isc do lekarza zeby bawić sie modelami

a i tak nie każdy lekarz wypisze pewnie

 

babka powiedziała mi ze na litr potrzebuje 3 recepty :D

szkodda ze nie ma juz składnic harcerskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos pomyśle z tym paliwem ;)

Powiedzcie mi jeszcze drodzy koledzy modelarze jak to wyglada z silniczkiem ktory ma świece?

wiem ze paliwo będzie inne, w zasadzie chodzi mi tylko o to czy to jest miniaturowa świeca iskrowa (taka z elektroda jak w samochodzie benzynowym) czy świeca żarowa czyli żarzący się drucik oporowy?

 

jeżeli jest to świeca iskrowa (widziałem takie na jakiejś stronce modelarzy) to co steruje zapłonem? :)

wiem ze pewnie zadaje śmieszne pytania ale nie miałem w reku takiego silniczka.

p.s. może macie gdzieś dział z instrukcjami rysunkami schematami ? chętnie bym obejrzał

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.