Skocz do zawartości

Eco 6 zasmrodziła i padła


jaciomp

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Otóż podpiąłem kolejny raz swoją eco 6 do zasilacza do zmodyfikowanego zasilacza atx, następnie zasilacz podłączyłem do gniazdka ( zwykle robię odwrotnie :| ) w gniazdu zaiskrzyło i z kratki wentylacyjnej ładowarki poszedł dymek.

Nastąpił chyba jakiś udar, nie zadziałały zabezpieczenia w zasilaczu?

 

Efekt jest taki ze został upalony element widoczny na zdjęciu.

Ładowarka się włącza, można przejść do programów ale ładować już nie chce, restartuje się i znowu pojawia sie ekran powitalny.

 

Da się to w ogóle naprawić?

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dodam iż jest jeszcze na gwarancji, ale nie wiem czy to uwzględnią, zwłaszcza że ją rozkręciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić ten element:) Najlepiej weź ładowarke do jakiegoś sklepu elektronicznego i pokaż im to, oni powinni wiedziec co to jest i powinni to miec. Jeśli będą bardzo uprzjemi to nieodplatnia lub za symboliczną opłatą wylutują Ci ten spalony i przylutują dobry element

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może SI 4418 a może AO 4418-raczej ten drugi.jaciomp, przecież meteor napisał Ci zamiennik tego Twojego tranzystora. Orginalnego u nas nie dostaniesz. Pozostaje kupić zamiennik np. TEN -pierwszy od góry, lub dowolny inny o zbliżonych parametrach. Będzie działać.Ja wymieniałem i wsadziłem właśnie ten-działa do dziś. Koszt około 2zł-tranzystor, za to wysyłka z 15.Wymiana w zakładzie RTV około 15-20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.