Skocz do zawartości

Kilka pytań poczatkującego modelarza.


Spanner

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę a wie ktoś jaki mode jest w oryginale? Ile może kosztowac przestawienie mode?

Nowy nadajnik dostajesz bez ustawionej mechaniki drążków - mode do wyboru. Wszystko jest opisane w instrukcji. Obudowa otwiera się bajecznie łatwo - nie ma żadnych zatrzasków, które by komplikowały zadanie. Wystarczy odkręcić kilka wkrętów.

Jeśli zrobisz początkowe ustawienia sam to nie będzie Cię to nic kosztowało.

 

MX-16s - COMFORT - MODE SELECTOR daje swobodny wybór systemu sterowania spośród dostępnych czterech możliwości (mode 1, 2, 3, 4) - przypuszczam że można to samemu zmienić.

Jest dokładnie tak, jak napisałeś.

 

Kurczę, boję sie tak sam grzebac bo jak coś zepsuje to co wtedy?

 

Jeśli będziesz uważnie robił wszystko zgodnie z instrukcją to nie da się niczego zepsuć.

 

Zajrzyj do skrzynki z pocztą :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

a można cos przy okazji zmiany tej sprężyny niechcący zepssuć, chciałbym grzebanie w nadajniku ograniczyć do minimum.

Ma ktoś instrukcję do mx-16 po polsku

Kiedyś też stałem przed dylematem Graupner Mx16 czy Multiplex Cockpit SX.

Wybrałem SX, tylko z powodu niedostępności Mx16 z menu po angielsku.

Czyli z tych dwóch, pod względem funkcjonalnym i jeżeli nie ma problemu języka, to polecam Graupnera MX16 (niestety nie mając w rękach, ale sporo czytałem).

Przy okazji też sprostuje, że mode w SX Multiplexa w sposób programowy zmienia się bajecznie łatwo, a mechanikę drążków też bez rozbierania/otwierania obudowy: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=265&highlight=multiplex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik nie musi mieć syntezy. W odbiorniku możesz mieć kwarc. Ale wtedy nadajnik ustawiasz na tym samym kanale co jest odbiornik. W zestawie Mx16s masz odbiornik R16scan, jest 8 kanałowy z syntezą. W małych modelach do latania obok siebie używam odbiornika Jeti rex5mpd. ma zasięg ok 700m. Mam jeszcze Corone rd620II Nie wiem jak to wygląda z zasięgiem ale starczy mi do latania Skrzydełkiem. Przy dużym,droższym modelu warto zastosować lepszy odbiornik. a tak na depronowca to spokojnie Corone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX-16s - COMFORT - MODE SELECTOR daje swobodny wybór systemu sterowania spośród dostępnych czterech możliwości (mode 1, 2, 3, 4) - przypuszczam że można to samemu zmienić.

Oprócz zmiany mechanicznej, można też zmieniać MODE, z poziomu menu. Tzn - zmienia się przypisanie drążków, ale czasami to się przydaje, np. do 3-kanałówek, jak chcemy mieć kierunek, zamiast lotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nadajnik mozna ustawić na dowolny kanał cy jest przedział np 60-70CH?

Czyli wystarczy odbiornik i kwarc odbiorczy?

Mogę połączyc ten kwarc http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1196 z odbiornikiem rex 5/6?

 

A czy ten nadajanik umożliwi zrobienie czegoś takiego:

W minimagu mam dwa a serwa do lotek, A chcę żeby działały jednocześnie ( daje drążek w lewo to jedno serwo wychyla lotkę do góry a drugie w tym samym czasie na dół i odwrotnie?

 

Który z tych http://modele.sklep.pl/index.php?cPath=27_147 silników bedzie najlepszy do minimaga, a może wybrać jeszcze inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić 2 serwa na jeden kanał, łącząc je kablem Y. Ale także można wpiąć te serwa pod kanał 1 i 5 i zmiksować na klapo-lotki + przyporządkować przełącznik.

Kwarc może działać ale nie musi. Najlepiej(najbezpieczniej) jest mieć kwarc tej samej firmy co odbiornik. i Patrz też na przemianę. Podwójna i pojedyncza. Kwarcy musi być taka sama jak odbiornika. Silnik :arrow: http://abcrc.pl/p/9/584/silnik-emax-c2822-kv1200-silniki-elektryczne.html Do tego regulator 18A (jeżeli tp mag 8 to koniecznie na kabel filtr ferrytowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jakiś silnik z tamtego sklepu, bo po prostu nie chcę zamawiac w wielu. Czy silniki towerpro sa złe?

Czytając opinie zupełnie zniechęciłem się do lipoli. Zrobię pakiet z life, i tu pytanie, jeśli uzyję silnika bezszczotkowego ta jaki pakiet? 3,3 6,6 9,9 V czy inny?Jak długo ładować te pakiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie zależy od silnika jaki masz. Jak się zdecydujesz na silnik, to w jego specyfikacji, będzie podane napięcie w jakim pracuje. Może być podane w Voltach lub jako 1S, 2S, 3S itp. S=3,7V. Jeżeli będziesz miał zakres pracy silnika 2S-3S to wybierasz pakiet 2S(w przypadku LiFe 6.6V) lub 3S (9.9V).

Czas ładowania pakietu zależy od natężenia jakim go będziesz ładował. Jeżeli masz pakiet 1000 mAh( 1Ah) a ładujesz go prądem 1A, to czas ładowania powinien wynieść około godziny.

Nie ma co się zniechęcać do LiPoli. Jeżeli dobrze się z nim będziesz obchodził, bezpiecznie, nie będziesz go łądował za dużym prądem, ani rozładowywał także zbyt dużym prądem i jeżeli nie uszkodzisz go mechanicznie, to nic sie nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji nikt Ci nie da oprócz producenta. Ale do jego kupienia także nikt Cie nie zmusza. Zauważ jak dużo ludzi z nich korzysta. Ale to jak korzystamy zależy od nas. Akumulatory LiPol są są dopuszczone do normalnego obrotu. Może je kupić ten kto chce. Jeżeli nie masz w planach testowania ile akumulator wytrzyma, to LiPol będzie sie bardzo dobrze nadawał do modelu. Zauważ że ze wszystkimi akumulatorami może coś się dziać. NiMh też wybuchają.

Jeżeli jednak nie rozwiałem Twoich obaw zawsze możesz trzymać akumulator w tak zwanym LiPol Bag, czyli opakowaniu które ochroni najbliższe środowisko przed eksplozją lipola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko możesz uczynić niebezpiecznym. Jak włożysz palca w rozpędzone śmigło (zapewniam że poharata niesamowicie) to czy to będzie wina producenta silnika czy śmigła, bo sprzęt był niebezpieczny? Na ludzką głupotę nikt Ci nie da innej gwarancji niż takiej że jest nieskończona.

Oczywiście nie piszę iż jesteś głupi, to jest tylko przykład. Tyle ode mnie, mam nadzieję że pomogłem.

Pozdrawiam, Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.