Skocz do zawartości

hmmm elektryk pilne potrzebne pomysly


Lisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam aktualnie jestem w londynie i z tej racji wpadlo troche wolnej gotowki za tydzien wracam do polski i raczej nie bede mial czasu robic czegos od podstaw i planuje kupic elektryka jestem w tym temacie totalnie zielony i tu prosze o rady co to wybory czegos do polatania oczywiscie mysle o 3f jakies prosty akrobacik do lotu na powietrzu i tu prosze o propozycje i pomoc w wyboze moze ktos znz jakies tanie i ciekawe oferty model powienien miec ok 100 cm rozpietosci silniczek myslalem o keda model A22 15 s regulator dynam 25 czy to dobry pomysl i jaki modelik do tego a moze ktos zna jakies ciekawe oferty lonczone w tej klasie pozdrawiam i bardzo licze na pomoc poniewaz po powrocie jade na dlugie wakacje i chce miec ze soba jakis maly zgrabny modelik ktorym moglbym poszalec na niebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisu na forum jest taki dział "Od czego zacząć" wyróżniony nawet czerwonym kolorem. Wielu tematów tam jeszcze nie ma ale gdybyś tam zajrzał znalazł byś choćby to:

 

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=2408

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=2239

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=1632

 

Do istniejącej dyskusji zawsze możesz się dołączyć. Zawsze też możesz użyć opcji "szukaj" znajdziesz o wiele więcej podobnych tematycznie tematów.

 

http://pfmrc.pl/viewtopic.php?t=1485

 

Jak zauważysz zdania są czasem mocno podzielone. Wnioski sam musisz wyciągnąć co dla Ciebie będzie lepszym rozwiązaniem. W między czasie poczytaj dział "Sugestie dotyczące forum" będziesz wiedział co jak lepiej korzystać z forum. Jak zadawać pytania i gdzie. Jak już nie będziesz wstanie odszukać dla siebie informacji - wtedy pytaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec wybor juz padl bedzie to extrim II a co do tematow w ktorych jestem zielony to elektrykido tej pory latam wylacznie spalinka i dlatyego prosze o pomoc sprzety ktory upatrzylem sobie dla extrima to :

regulator dynam 25 a

silnik keda model A22-15

li-pol 1300mAh 16C 3S1P 11.1V

serwa 4x dynam 8.4

co wy o tym myslicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy to norma na tym forum ze pisze sie bezsensowne posty typu "tej do kontaku nie wsadzisz" niwiem jestem nowy na forum ma to na celu powiekszenie liczby postow :| :| :| oczywiscie pytalem o ladowarke ktora ma mozliwosc podloczenia do zasilacz bo myslalem ze nie wszytkie taka posiadaja ale widac niektorzy zamias pomoc wola wstawiac bezsensowne docinki jesli nie chce mi pomoc to nie pisz :evil: takze mam nadzieje ze wszyscy juz wiedza o co mi chodzi i ponawam moja prozbe o daradzenie w wyborze ladowarki pozdrawiam zeczliwych modelarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bynajmniej nie chcialem byc uszczypliwy - po prostu napisalem ze tej ladowarki ktora wczesniej podlinkowales nie da sie do 220V bezposrednio podlaczyc a z Twojej wypowiedzi wywnioskowalem ze tak wlasnie chcesz zrobic.

 

 

Na forum byla masa podobnych pytan - opcja szukaj nie boli i wystarczylo rzucic okiem na odmieniony dzial elektronika - nastepnie wybieramy dzial ladowarki i tam jest morze opisow roznych ladowarek.

Klikamy na temat : Kupie sobie ladoware... ale jaka ? i mamy odpowiedz na nurtujace Cie pytanie dotyczace wyboru ladowarki.

 

Dywagacje na temat zasilania ladowarki ?

PFM- there is everything you need - Zasilanie ladowarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu nowych forumowiczów pyta się o coś i robi po swojemu a potem żałuje. Ja też się do nich zaliczałem.

 

Lepiej kupić ładowarkę na 12V, którą można w razie potrzeby podłączyć do akumulatora w samochodzie. A do potrzeb domowych można ją puścić na zasilaczu sieciowym. Ja ostatecznie po wielu wydanych pieniądzach kupiłem ładowarkę Shark 10 i jestem przeszczęsliwy, bo naładuję nią wszystko a po lotach mogę sprawdzić ile prądu zostało w akumulatorze i w jakiej jest kondycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale jak pytasz o ładowarkę na 220V to i takie odpowiedzi dostajesz. To że jesteś leniwy i nie chce Ci się przeszukać działów na temat ładowarek czy zasilaczy a preferujesz podanie na tacy linków do konkretnych wyrobów to już każdy widzi. Gdybyś poczytał o ładowarkach i zasilaczach po pierwsze takich pytań byś nie zadawał a po drugie wiedziałbyś że zasugerowany dla Ciebie zestaw ma diabelnie ograniczone możliwości. Nie lepiej poczytać i samemu zadecydować? Nie lepiej kupować ze świadomością tego co się kupuje? Widać wymagasz i masz już pretensje ale sam od siebie na upór muła nic nie chcesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Sharka 10 tak jak sugeruje kolega i będziesz miał problem z głowy , zasilacz używany dostaniesz w dowolnym serwisie za 20-30 zł.

W ten sposób problem z głowy ,bez szukania i rozpamiętywania sie.

Chyba ,że jesteś bardzo bogaty i stać Cię na eksperymenty ,bo prędzej czy później skończy sie i tak na zakupie Sharka 10 lub lepszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem używaną ładowarkę LN 5014 z dobrych rąk i nie żałuję tego zakupu. Dostrugałem do niej posługując się poradami podejrzanymi na Forum zasilacz sieciowy wydłubany ze starego peceta i mogę cieszyć się z jej użyteczności i w domu i w warunkach polowych. Gdybyś trafił gdzieś taką używaną w dobrym stanie od pewnego właściciela (jak mnie się udało) to wydaje mi się, że nieprędko będziesz rozglądał się za inną ładowarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marcin

 

cytuje "to jednak norma :| :| :| :| :|"

 

 

Nie masz się co stresować odpowiedziami tego typu po prostu krótka rzeczowa odpowiedź tez jestem nowy na tym forum i wierz mi wertuje je godzinami zanim zadam pytanie. Jeżeli mam być szczery samo forum nabiera przejrzystości po ostatnich zmianach tak że coraz łatwiej znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania . Tak na marginesie to pewnie przeskrobie sobie u administratorów ale podobne pod fora powinny być również w chociażby taki dziale jak dla początkujących ,lub powinna być stworzona baza wiedzy dla rozpoczynających zabawę w modelarstwo.

 

Tak że na pewno spotkasz sie z licznymi problemami na które będziesz chciał uzyskać odpowiedź i zadasz pytanie które było już kilkakrotnie przerabiane i zapewne otrzymasz reprymendę ale pamiętaj o jednej bardzo ważnej maksymie nie myli sie tylko ten który nic nie robi tak ze nie ma sie co obrażać i dalej budować modele a czasami zadawać głupie pytania :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.